Subwofer

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Adamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 18, 2006 13:30
Lokalizacja: Gliwice

Subwofer

Post autor: Adamski » czw lip 26, 2007 17:28

:bajer: Witam mam suba skrzynie (magnat riflex112 200w sin.) jest to skrzynia otwarta bas reflex ,chciałbym ten głośnik wstawić do zamknietej skrzyni tylko niewiem jaka powinna być pojemność takiej skrzyni.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lip 26, 2007 18:13

Co jest nie tak ,że "kombinujesz" ? Poszukaj oznaczenia samego głośnika w tym subie(naklejka), a następnie poszukaj parametrów T-S dla niego.

PS: szczerze jednak wątpię ,że znajdziesz te T-S



Adamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 18, 2006 13:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Adamski » pt lip 27, 2007 22:02

urodziła mi sie druga pociecha i mam zamało miejsca w bagazniku na dodatkowe rzeczy, skrzaynia zmknieta (podobnych parametrów np.helix) jest mniejsza
Ps:chetnie sie zamienie na mniejszego suba ale takich samych parametrów



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lip 27, 2007 22:15

To parametry T-S decydują o możliwości aplikacji głosnika w BR lub Closed i nie można tak "na oko" budować suba ................tzn. można ...........ale jak to zagra ?

PS: są głosniki ,które można aplikować w BR i Closed (np. PB)ale na to pozwalają im parametry T-S .Skrzynki closed rzeczywiście są mniejsze od BR ...............i lepiej GRAJĄ ( to moje subiektywne odczucie ,więc nie bierz tego pod uwage :-) ).



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » sob lip 28, 2007 00:43

jesli chcesz miec mniejszy i bardziej efektywny subwoofer to zbuduj go na nowym głośniku!
ni zawsze BR musi być wieksze od Closed wiec sie zastanów... bo przerabiać orginalny projekt nie ma sensu.. ja bym robil cos nowego, ale zalezy jeszcze jakie masz od tego wymagania i pod jakim sprzetem ma to grac


Obrazek sitoboss to moje pierwsze imie xD

Adamski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 18, 2006 13:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Adamski » sob lip 28, 2007 19:27

dziękówa za porady ale jednak zostane przy tym co mam pozyczyłem od kumpla zamknietego suba helix o troszke leprzych parametrach ale ten rodzaj basu mnie niezadowala:( Closed charakteryzuje sie dynamicznym graniem(krótkim basem moje odczucie). Ja lubie głębokie leniwe basssssyyy.Dzieki i Pozdro. :bigok: dla wszystkich



Awatar użytkownika
sito
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw mar 08, 2007 00:32
Lokalizacja: Czersk
Kontakt:

Post autor: sito » ndz lip 29, 2007 13:43

oj chyba twoje wrazenia odsuchowe są mylne... ;P mi sie np podoba zamkniety jak jest dobrze zrobiony i pod dobrym wzmakiem 8)


Obrazek sitoboss to moje pierwsze imie xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości