2,3 V5 Wyciek płynu - silnik umiera :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golota074
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 12, 2006 14:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

2,3 V5 Wyciek płynu - silnik umiera :(

Post autor: golota074 » wt lip 24, 2007 09:34

Witam!
Mam takiego golfika ktory wyposazony jest w nietypowy troche silnik 2,3 V5 przejechalem nim 178tys.az tu nagle widze zaciek plynu chlodniczego z niewiadomego miejsca po lewej stronie silnika....podejrzewalem pompe elektryczna podtrzymania obiegu wody bo byly na niej zacieki,podejrzewalem.... do puki nie weszlem pod auto :) tam mym oczom ukazaly sie istne wymiociny :| caly silnik zarzygany (wiem ze dolewalem plyny ale nie sadzilem ze az tyle) Widac ze leje sie po calym silniku,ciezko w ogole cokolwiek zlokalizowac, nawet szpilki wychodzace z bloku silnika do przykrecania kolektora wydechowego sa cale pokryte kamieniem. Mysle ze zeby cos poradzic bede musial wyciagnac caly silnik, szukam jakiegos "MAGIKA" ktory moglby mi pomoc lub zna jakis warsztat na dolnymslasku gdzie mechanik nie bedzie sie bal podjecia takiej roboty.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt lip 24, 2007 10:32

sam mozesz znalezc miejsce uszkodzenia moze to jakas drobna zecz, umyj silnik zalej plyn przejedz sie i jak bedzie cieknac to na czystym silniku odrazu zobaczysz


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » wt lip 24, 2007 10:51

tak jak kolega radzi,bierz karchera,umyj sinik na spokojnie z zrób kilka km,to powinieneś zlokalizować wyciek...ogólnie ten silnik nie ma zbyt cudownej opinii,co wielu potwierdza...


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » wt lip 24, 2007 10:51

Dla czego niby silnik ma umierać :?:
Masz pewnie gdzieś dziurę w przewodzie a raczej to normalne że będzie leciało w dół a nie w górę więc masz blok upaprany a nie maskę.
Trzeba sprawdzić gdzie jest wyciek.
Bo samo to, że silnik jest brudny od płynu nie oznacza od razu, że to jego koniec.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
golota074
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 12, 2006 14:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: golota074 » wt lip 24, 2007 13:41

Wiem ze umrzec to on nie umrze ale jestem zaskoczony takim obfitym zabrudzeniem i obawiam sie czy to nie glowica czy inne 'cus' co mnie bedzie kosztowac fortune. Zrobie tak jak podpowiadacie i zobaczymy co dokladnie tam cieknie, problem jest tylko taki : umyc ten silnik....to mi zajmie troche :) jest on tak upchany pod ta maska ze wlozenie reki gdziekolwiek jest problemem a wiadomo ze karcherem nie dotre wszedzie. Dzisiaj sprobuje.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt lip 24, 2007 13:45

golota074, a jak Ci silnik ciagnie ? dobrze ?

Wymyj tylko blok silnika, nie myj tylko elektryki i ostroznie z ta woda :)



Awatar użytkownika
golota074
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 12, 2006 14:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: golota074 » wt lip 24, 2007 13:49

"Mis"- silnik pracuje jak zloto :) zadnego spadku mocy,zadnego dlawienia i co mi sie wydaje powinno wystapic przy uszkodzeniu glowicy --- nie ma zadnego dymu z wydechu.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt lip 24, 2007 14:07

No to nie masz sie czym przejmowac, wymyj i poszukaj dziury w przewodach z plynem. Sprawdz w ogole cala instalacje wody, zbornik wyrownawczy, chlodnice.

Ja swego czasu mialem znaczny ubytek plynu, ale wszystkie rurki byly suche tylk pod silnikiem mokro. Okazalo sie ze plastikowy zbiorniczek wyrownawczy plynu pekl od tylu i tak sie woda saczyla ze cieklo pod silnikiem



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » wt lip 24, 2007 19:27

Cześć.

Silniczek na pewno nie umiera. Auto Bild robił test długodustansowy. po 100 tyś.km. silniczek był w nienagannym stanie.
A wracając do sedna sprawy - może okazać się, że nawaliła jakas błachostka.
Miałem podobny przypadek przy przebiegu 160tys.km. Tylko moje autko opuściło fabrykę w 1993r :-) Lało mi płynem chłodniczym po połowie silnika.
Pojechałem do znajomecha mechanika - szpeca. Pokazał mi, że nawalony jest plastikowy element wyglądem przypominający kobzę - że tak nie fachowo się wyrażę. Był to element łączący wszystkie obiegi układu chłodniczego (termostat, czujnik itd) - łącznie taka kosta z 7-mioma wyjściami.
Kosztowała mnie ta "przyjemność" 50zł w sklepie motoryzacyjnym + 50zł za robociznę.

Spróbuj poszukać czegoś podobnego.
Pozdrowionka



Awatar użytkownika
wojtek98
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr lip 12, 2006 18:54
Lokalizacja: Dolnyslask-Nord / Milicz
Kontakt:

Post autor: wojtek98 » wt lip 24, 2007 21:44

W moim poprzednim golfiku ubywalo plynu , mysle uszczelka pod glowica ale silnik caly mokry mokry :hmm:

Naturalnie plyn splywal na dól , przy szybkiej jezdzie wiater rozdmochiwal plyn po calym podwoziu , przezarlo metalowy przewod z przodu silnika .

Po kupnie golfika w niemczech wymienilem wszystkie plyny , rownierz ten w chlodnicy .
Wyszlo na to ze polskie plyny sa bardziej zrące i po 2 mieciacach jazdy przewod do wymiany koszt 50zl :D


Niema jak to stary dobry VW !

Awatar użytkownika
golota074
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 12, 2006 14:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: golota074 » wt lip 24, 2007 22:02

Jestem juz po pierwszej probie zlokalizowania usterki. Wymylem silnik. rozgrzalem i okazalo sie ze uszkodzone sa 2 czesci, cieknie tak jak myslalem pompa elektryczna ze spodu oraz waz ktory z niej wychodzil byl pekniety jakies 20 cm od pompki, zabrudzenie silnika bylo tak obfite poniewaz plyn czesciowo sciekal po silniku a reszta bezposrednio na polos ktroa rozchlapywala go podczas jazdy na wszytkie mozliwe strony.
Wymienilem pompke oraz wezyk jak narazie przejechalem 15 km i nic, mam nadzieje ze problem rozwiazany.
Dzieki wszystkim za dobre rady!



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt lip 24, 2007 22:10

Silniki VW tak szybko nie umieraja :jezor:



Awatar użytkownika
krisvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: sob cze 24, 2006 16:53
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: krisvw » wt lip 24, 2007 22:11

Mis pisze:Silniki VW tak szybko nie umieraja :jezor:
co racja to racja:D :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=93557&start=0]Co z tymi szybami[/url]
[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
golota074
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 12, 2006 14:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: golota074 » śr lip 25, 2007 05:46

Oby :)

[ Dodano: 26 Lip 2007 13:10 ]
No i lipa!!!!!!!
Dzisiaj dopiero pierwszy raz wyjechalem w dalsza droge...i co....po przejechaniu kilkudziesieciu km info na wyswietlaczu ze brakuje plynu! leje sie z niego jak ze swini, rece opadaja.
To co powymienialem okej, suche ale wyciek jest teraz gdzies nisko musze podjechac do kogos na kanal znowu i zagladnac z dolu, od gory widze ze cieknie gdzies spod oslony od kolektora wydechowego...? co to moze byc? POMOCY!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 480 gości