Pedal sprzegla ciezko chodzi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Sony-1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 00:20
Lokalizacja: Polska

Pedal sprzegla ciezko chodzi

Post autor: Sony-1 » czw lip 19, 2007 01:51

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem VW Golf II :pub: .Autko pięknie jeździ,odpala no ale problem musi być.Problemem tego cuda jest sprzęgło tzn.pedał sprzęgła bardzo ciężko się wciska.Poradzcie mi czym to może być spowodowane?Przecież nie jest to chyba możliwe,żeby sprzęgło tak ciężko chodziło?Poprzedni właściciel powiedział,że nie wie od czego to jest i podobno jeździł tak od samego początku.
Ostatnio zmieniony sob lip 21, 2007 23:54 przez Sony-1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw lip 19, 2007 09:39

Sony-1, Na sam poczatek to naloz troche smaru na zawias pedlau sprzegla - to tam nad tym pedalem.

Napisz jaka masz linke od sprzegla, tzn samoregulujaca sie czy z reczna regulacja. Moze tez linka w pancerzu stawia bardzo duzy opor.

No i napisz co rozumiesz po przez "bardzo ciezko sie wciaka" moze kwiestia przyzwyczajenia :chytry: :chytry:
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2007 09:40 przez Mis, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » czw lip 19, 2007 10:00

Mis pisze:Napisz jaka masz linke od sprzegla, tzn samoregulujaca sie czy z reczna regulacja.
dobrze kolega pisze. Moze masz reczna regulacje i ktos podciagnoł dobrze te linke sprzegla. Tak sie robi jak sie sprzegiełko konczy i wtedy sie podciaga zeby biegi lepiej wchodzily.
A jak masz samoregulacje to sie nie da nic zrobic. Moze wystarczy tylko na lince popuscic.
Otworz maske, popros kogos niech ci powciska sprzeglo i zobacz linke moze sie cos blokuje.


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lip 19, 2007 12:50

Witam
Jesli ciezko chodzi to napewno jest juz po wymianie i jest to linka recznie regulowana. Ja wymieniłem 2 mie-ce temu. Mozna to nieco poprawic. Sprzegło znaczy sie sama koncówke taki cypelek trzymaja blaszki jesli ten cypel jest za blisko do prawej jak sie patrzy to sprzegło ciezko chodzi. Wez popusc linke i przesun jak sie da ciutek w lewo zeby nic nie chaczylo i sie dobrze trzymało . Dokrec srube naciagajaco linke . Truidno mi to opisac słownie ale jak bys miał pyatnia to moge to uscislic. W kazdym raazie działa to na zasadzie takiej ze jak odkreczasz srube jakąś to im dłuzszej przewjsciuwki uzyjesz tym lekciej sie odkreca. I tu jest podobnie im daelj odsuniesz ta koncówke tym potrzebna bedzie mniejsza sila zeby wcisnac sprzegło.
POzdro PS mam nadzieje ze jest w miare zrozumiale :))


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Sony-1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 00:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sony-1 » pt lip 20, 2007 02:47

Więc rozmawiałem z poprzednim właścicielem i powiedział że to była jedyna możliwość wyregulowania tej linki.Dziś podjechałem do mechanika powiedział tak niestety sprzęgło się kończy dodał także w ciężarówce lżej chodzi.Jutro podjadę do kogoś mądrzejszego zobaczę co mi jeszcze odpowie,i najważniejsze powiedział że wydaje mu się że tak jakby słyszał panewki,i należy sprawdzić ciśnienie aby można było stwierdzić na 100% czy ma rację.Chodzi mu o pomiar ciśnienia.Co do tych panewek twierdzi że je słyszy w momencie odpalenia jest taka możliwość?? Jutro to pojadę sprawdzić .Ech Golf jest i tak wspaniały mimo że coś jest nie tak.Pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 20 Lip 2007 02:49 ]
Maćkooo pisze:Witam
Jesli ciezko chodzi to napewno jest juz po wymianie i jest to linka recznie regulowana. Ja wymieniłem 2 mie-ce temu. Mozna to nieco poprawic. Sprzegło znaczy sie sama koncówke taki cypelek trzymaja blaszki jesli ten cypel jest za blisko do prawej jak sie patrzy to sprzegło ciezko chodzi. Wez popusc linke i przesun jak sie da ciutek w lewo zeby nic nie chaczylo i sie dobrze trzymało . Dokrec srube naciagajaco linke . Truidno mi to opisac słownie ale jak bys miał pyatnia to moge to uscislic. W kazdym raazie działa to na zasadzie takiej ze jak odkreczasz srube jakąś to im dłuzszej przewjsciuwki uzyjesz tym lekciej sie odkreca. I tu jest podobnie im daelj odsuniesz ta koncówke tym potrzebna bedzie mniejsza sila zeby wcisnac sprzegło.
POzdro PS mam nadzieje ze jest w miare zrozumiale :))
Co do tej rady jutro przed wyjazdem to zobaczę może akurat.Dzięki!



Awatar użytkownika
-pawlo111
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 902
Rejestracja: wt lip 18, 2006 10:44
Lokalizacja: Kolbuszowa RKL- Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: -pawlo111 » pt lip 20, 2007 10:33

Sony-1 pisze:Więc rozmawiałem z poprzednim właścicielem i powiedział że to była jedyna możliwość wyregulowania tej linki.Dziś podjechałem do mechanika powiedział tak niestety sprzęgło się kończy dodał także w ciężarówce lżej chodzi.Jutro podjadę do kogoś mądrzejszego zobaczę co mi jeszcze odpowie,i najważniejsze powiedział że wydaje mu się że tak jakby słyszał panewki,i należy sprawdzić ciśnienie aby można było stwierdzić na 100% czy ma rację.Chodzi mu o pomiar ciśnienia.Co do tych panewek twierdzi że je słyszy w momencie odpalenia jest taka możliwość?? Jutro to pojadę sprawdzić .Ech Golf jest i tak wspaniały mimo że coś jest nie tak.Pozdrawiam wszystkich.
co do sprzegielka to widze mialem racje ze podciagniete bo sie konczylo i dlatego ciezko.
Natomiast jezeli chodzi o panewki to w prawie kazdym golfie jest tak ze przy zapalaniu je slychac- fabrycznie!!!! i dopiero gdzies po minucie przestaja :bajer: tak ze jak przyjechales do niego ze sprzeglem to niech ci robi sprzeglo a nie wymysla jeszcze niepotrzebne roboty. Chce cie skasowac widac. A jak jestes ciekawy to poszukaj na forum juz byl gdzies temat o stukajacych panewkach przy zapalaniu. :bigok:


mkII GTI 112ps
mkII GTI 107ps
mkII GTD 82ps
b4 2.6 V6 150ps
Ibiza 6K Cupra 150ps
ibiza 6K2 TDI 150ps
corrado ABF 150ps
A3 TDI 110+
toledo 2 TDI 90+++
MKII GT

Sony-1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 00:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sony-1 » ndz lip 22, 2007 01:24

Witam wszystkich!Zacznę może od sprzęgła z uwagi na to że od tego się zaczeła zabawa.Dzisiaj obdzwoniłem kilka sklepów i co do sprzęgła cena jaką się dowiedziałem to koszt od 950zł do 250zł.Jednak aby kupić taki zestaw wiadomo należy podać rocznik i pojemność silnika,a tutaj dowiaduję się że jeszcze nr silnika no nie problem ale troszkę to dziwne bo zdobyłem książkę i jest tam napisane że do VWII sprzęgło pasuje od Mk1,VW Jetty,więc myślę że pasuje cały komplet czyli docisk,tarcz,i łożysko.Czy mam rację?Teraz druga sprawa to kontrolki po włączeniu zapłonu powinna się zapalić od zapłonu,ciśnienia oleju i tak jest i nic się więcej nie zapala tak ma być?Dodatkowo po przekręceniu kluczyka kontrolka od ciśnienia oleju cały czas pulsuje czy to też tak być powinno?I na koniec jeszcze jedno na pokrywie zaworów tzn na tej gdzie się wlewa olej(proszę się nie śmiać ale jestem laikiem i piszę własnymi słowami)są dwa czujniki po lewej stronie patrząc od przodu przy otwartej masce chyba od ciśnienia oleju bo tego nie doczytałem,i teraz tak ten czujnik prawy jest podłączony,z kolei ten pierwszy z brzegu ma odcięty kabel lub zerwany.Od czego jest ten czujnik?Czy to coś istotnego?Ja tak myślę że tak może ktoś podpowiedzieć gdzie to powinno być podłączone?Na sam koniec zaczyna sie mi wydawać że chyba sie z tym wpieprzyłem nie chcę się wyrazić gorzej.Jedyna zaleta chyba tego auta to chyba to że ma nowe błotniki przednie ,tylne,nową maskę,ładny lakier
co prawda biały ale bardzo ładnie położony.



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » wt lip 24, 2007 22:06

Sony-1 po pierwsze wpisz oznaczenie swojego silnika i pojemność.
Co do sprzęgła sprawa może być prosta, masz zatartą linkę sprzęgła. Jeśli jest ona bez samonapinacza to koszt 76zł w ASO. Nie kupuj podróby, bo pojeździsz na niej krótko. I ja bym zaczął od linki, a nie od wymiany sprzęgła od razu. Sprawdz, czy przypadkiem tulejka prowadząca pancerz linki w grodzi kabiny nie jest wciągana do środka przy wciskaniu sprzęgła. Przez to mogło być podciągane sprzęgło.
Co do tych stukających panewek to jest błąd. Stuki po odpaleniu silnika są z samoregulatorów hydraulicznych i jest to normalny objaw, który powinien po krótkim czasie ustąpić (kilka, kilkanaście sekund). :rotfl: :okej: :rotfl:


VWpower Golf

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 321 gości