Biegi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Biegi

Post autor: Łyko22 » śr lip 18, 2007 21:26

Witam mam pytanie co musze wymienic albo naprawić jak mam luz w biegach biegi wchodzą elegancko tylko jak ma na luzie to mi ta gałka lata troche na boki podobno jakieś grzybki trzeba czy coś ?? :pub:


Łyko

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lip 19, 2007 15:15

Witam
Jest pewien sposób.
Zapewne chodzi ci o luźną gałkę na jałowym. Wiec ja mam na to ciekawy patent. Pod autem jest takie kółeczko w którym jest gumka czerwona . Ona po tylu latach się luzuje . Ja zrobiłem tak: bierzesz zaciski ząbkowe (nie znam fachowj nazwy) w każdym rzie słuza do zaciskania i na końcach tej gumki zaciskasz . Po jednej i drugiej stronie. U mnie efekt jest nastepujacy : trzesienie dosc znacznie ustało jedyne co sie pogorszylo to to iz gałka troche cieżej chdozi ale wez wlej tam troche oleju tak zeby wszedł w gume i powinno byc okk. Zawsze mozesz tez ciutek słabiej docisnąc ten zacisk.
JA narazie pojezdze nasmaruje a jak bedzie nadal ciezko chodizło to poluzuje. Dodam ze moim zdaniuem od tego luzu to biegi stawiają opór przy wchodzenu szczegolnie 1 bieg i 2 bieg. Aha mozliwe ze jest taka opcja kupienia tej czesci ale cięzko zapewne bedzie ja dostać. W kazdym razie biegi lepiej wskakują :pub:
POozdro :))


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw lip 19, 2007 15:58

To o czym mowice to japko mi tez sie wytarlo i tez mam to samo tylko jak czasem za mocno wrzuce jedynke to [rzeskakuje mi na R narazie nie ma czasu ale koszt wymiany to 40 zl jabko 40 zl plastik do dzwigni i 40 zl robocizna wymiana trwa jakies 3 H
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2007 15:58 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.



Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » czw lip 19, 2007 16:17

japko juz wymieniłem własnie i coś tam mechanik mi dokrecił bo wsteczni nie wchodził tylko własnie ten luz niewiem jak zlikwidowac he mże ktos wie gdzie można kupic orginalna tą gume ochronna ten mieszak czy jakoś tak bo ja mam skurzana a tak to by troche sztywniej było he

[ Dodano: 19 Lip 2007 16:19 ]
no no masz racje mi 2 troche ciezko włazi miże przez to że sprzegło mam podciągnięta bo musze tercze kupic niedługo patrzyłem na allegro ale nie ma takiej podogno w 16v jest inna skrzynia jakaś na linkach i lipa bo nie ma chyba tych zestawów naprawczych jak do 1,6 np te gumki plastiki itp


Łyko

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw lip 19, 2007 22:50

Poszukaj na szrotach z jakiegos rozbitka u mnie stal golfik pzyjechalem wzialemmieszek do zmiany biegow nie mialem kasy mowie przyjade jutro przyjechalem to stal juz goly



Łyko22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt cze 29, 2007 19:19
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Łyko22 » czw lip 19, 2007 23:57

he oki a ile chciał za tą gałke z gumą tak jak w orginale idzie?


Łyko

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw sie 02, 2007 12:57

30 zl caly kokpit ten co jest nad skrzynia


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 568 gości