prędkościomierz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

prędkościomierz

Post autor: Dimateo » pn lip 16, 2007 18:55

czesc ostatnio wskazowka z predkościomiera skacze tzn raz leży na 0 a raz wskazuje dobrą prędkość i tak zauważyłem że często sie "budziła" jak przejechałem jakąś nierówność, więc pomyślałem że coś jedynie nie styka i jak leży to pruszam albo wypne i wepne ta wtyczke 3 pinową (chyba z impulsatora) i chodzi ale po jakimś czasie znowu leży robie tak samo jak wcześniej i jest ok do czasu. Czy ktoś ma moze jakiś pomysł zeby to lepiej stykało albo czy problem może tkwi w czym innym



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn lip 16, 2007 19:12

mozliwe ze wina lezy po stronie styku warto go przeczyścić i zobaczyć czy nie jest ułamany kabel przy kostce. Mozesz podkechać do elektryka to sprawdzi dokładnie co temu dolega. Wiem ze są specialne preparaty które poprawiaja styki szczególnie w starszych pojazdach.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
pori55555
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pn mar 05, 2007 20:07
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: prędkościomierz

Post autor: pori55555 » pn lip 16, 2007 22:10

Dimateo pisze:czesc ostatnio wskazowka z predkościomiera skacze tzn raz leży na 0 a raz wskazuje dobrą prędkość i tak zauważyłem że często sie "budziła" jak przejechałem jakąś nierówność, więc pomyślałem że coś jedynie nie styka i jak leży to pruszam albo wypne i wepne ta wtyczke 3 pinową (chyba z impulsatora) i chodzi ale po jakimś czasie znowu leży robie tak samo jak wcześniej i jest ok do czasu. Czy ktoś ma moze jakiś pomysł zeby to lepiej stykało albo czy problem może tkwi w czym innym
ja miałem to samo poprostu wskazówka wysuneła sie z tego małego trzpienia na którym jest zaczepiona rozkreciłem zegary tzn zdjałem ta przeżroczystą obudowe docisnolem kciukiem wskazówke i śmiga cacy :bigok:



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt lip 17, 2007 07:39

ja podobnie jak kolega pori tez myslalem ze to elektryka a okazalo sie ze to wskazowka sie przyblokowala, poruszalem ja wzdluz jej osi i smiga jak nowa


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

cyno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 19:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyno » wt lip 17, 2007 08:20

Czesc
u mnie jest jeszcze inaczej wskazówka predkosciomierza zaczyna wariowac po dynamicznym przekroczeniu 120 km/h tzn 4 i piaty bieg powyzej 30 tys. obrotow lata po calej skali w miescie wszystko jest ok no i jak spokojnie dojde do 140 to tez



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt lip 17, 2007 08:34

cyno pisze:powyzej 30 tys. obrotow lata po calej skali
Powyżej 30 tys. obrotów to wskazówka nawet w kosmos może polecieć :okej:


P.S
Oczywiście żart.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

cyno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 19:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyno » wt lip 17, 2007 14:42

Dzieki za dodanie otuchy :crazy: ale to jets naprawde wkurzajace jak ci wskazówka od predkosciomieza lata jak glupia :axe:



Awatar użytkownika
pomp(as)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 21, 2007 23:22
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pomp(as) » wt lip 31, 2007 12:45

u mnie zaczęły się ostatnio jakieś dziwności ze wskazówką prędkościomierza. przy jeździe 100 km/h skacze na 80 i wraca. zrobi tak parę razy i spokój. podobnie przy 60 km/h opada niżej. Przy przyspieszaniu od 0 potrafi nagle wskoczyć na 20 szarpać do 60. chaos :) czytając Wasze posty pomyślałem, że to może też będzie luźna wskazówka. jest tylko jedno ale: te skoki zaczęły się przy opadach deszczu i generalnie nie ma ich w ciepłe dni. może to tylko przypadek?



Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » wt lip 31, 2007 20:50

w moim przypadku jest to luźna wtyczka i zaśniedziałe styki bo psikłem wd40 i narazie śmiga u Ciebie raczej to nie to bo u mnie wskazówka albo wskazywała dobrą prędkość albo leżała na 0 (i wtedy licznik nie zliczał też przejechanych km)



Awatar użytkownika
pomp(as)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 21, 2007 23:22
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pomp(as) » śr sie 01, 2007 14:38

dziś spotkała mnie niespodzianka: wskazówka prędkościomierza zaczęła skakać podczas postoju...coraz gorzej się dzieje. wygląda na to, że na początek trzeba wymienić impulsator. zalałem go wd40, prędkościomierz pochodził dobrze może ze dwa dni i zaczęło się od nowa
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 11:55 przez pomp(as), łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości