mój zestaw - chyba coś nie tak

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

mój zestaw - chyba coś nie tak

Post autor: tomciogar » czw lip 12, 2007 10:41

Witam wszystkich

Mam mały problem. Postanowiłem ulepszyć dźwięk w moim MK3 .

Przed wymianą miałem jedynie elipsy sony explode w półce(po wcześniejszym właścicielu) oraz jakieś malutkie wysokotonowce w podszybiu. Całość napędzało moje stare 4 letnie radio pionier 1500R. byłem niezadowolony z faktu, iż zestaw gra przede wszystkim niedokładnie, przy szybkiej jeździe (ok. 100-140) trzeba było bardzo mocno zwiększać głośność żeby coś usłyszeć a i tak było słychać przede wszystkim bas.wszelkiego rodzaju dialogi teksty piosenek itp. były slabo rozumiane. Natomiast na postoju nie było źle. Ten zestaw miał naprawdę bardzo dobry bas, te soniaki potrafiły zrobić masaż pleców. Po kilkumiesięcznym przeglądaniu wszystkich możliwych forów internetowych doszedłem do wniosku że trzeba zamontować porządny przedni zestaw odseparowany i tak też zrobiłem. To co miałem sprzedałem i zacząłem kompletować nowy sprzęt


Jednym z kryteriów było to że wszystko ma być nowe z gwarancją. Oczywiście do wyboru tych a nie innych podzespołów zmusiły mnie również względy finansowe. Wiadome również było że w bagażniku na 100% nie będzie żadnego suba
korzystając z wszelkich info na naszym forum oraz na elektrodzie i diyaudio zakupiłem PowerBass ES-6C Evolution wzmacniacz CARPOWER HPB-602 oraz radio Clarion BD-178. wygłuszyłem porządnie drzwi. wszystko zostało szczelnie zamknięte. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne blachy zostały oklejone i wysmarowane. Zużyłem - 2 rolki taśmy dekarskiej oraz po wiaderku blachogum i pasty głuszącej. Wszystko wg porad z forum. wygłuszone jest na 100% ok.(wkrótce zamieszczę obszerną fotorelację), głośniki osadziłem na dystansach. Wysokotonowe zamontowałem w trójkątach(wyszło rewelka) Do wszystkiego pociągnąłem nową instalację ( na kable wydałem około 300zł) zasilanie wzmaka 10mm zasilanie radia 1,5mm głośniki 2,5mm . oczywiście wszędzie zachowana została polaryzacja
Na całość poszło około 1500zł i prawie 2 tygodnie czasu.

… i niestety jestem rozczarowany, może dlatego ze za dużo sobie obiecywałem(szczególnie gdy B.Nazar w swoim faq napisał że przy porządnym wytłumieniu drzwi i dobrym zestawie słuchacze na próżno szukać będą suba w bagażniku)

na pewno polepszyła się jakość dźwięku-teraz nawet jadąc szybko wszystko słyszę bardzo wyraźnie, każdy wyraz każde ś ć ń- generalnie wysokie tony są rewelka. Niestety jestem zawiedzony basem. Bas jest ale w porównaniu do starych sony explode tak jakby go nie było. I teraz moje pytania:

1. czy zestaw który zamontowałem powinien mieć lepszy bas niż te stare elipsy sony explode zamontowane w półce i podpięte pod same radio.
2. czy istnieje możliwość że coś mam źle poustawiane we wzmaku lub radyjku lub na zwrotkach( oczywiście wszystko starałem się stroić w czasie odsłuchu ale niewiele to dało z tym że przyznaję się bez bicia nie znam się na strojeniu)
3. czy któryś z elementów mojego audio(radio, wznak, głośniki) może powodować że całość gra słabo
4. czy to że nie założyłem jeszcze tapicerki na drzwi może mieć wpływ na bas
5. czy może to ja miałem za duże wymagania
6. czy ktoś z okolic Katowic,sosnowca,Będzina,dąbrowy g. czeladzi Siemianowic itd. Itp. Miałby ochotę posłuchać mojego audio i pomóc (oczywiście dojadę gdzie trzeba)

jeśli ktoś chciałby się ze mną skontaktować na PW to tomgarbalski@op.pl

dzięki za wszelkie sugestie
pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » czw lip 12, 2007 10:51

cześć. wszystko zrobiłes tak jak trzeba czyli profesionalnie, napewno ten zestaw co teraz masz w porównaniu z tymi jajkami w półce to rewelka
Jeżeli wszystko dobrze powpinałeś do zwrotnic to tez oki..jeszcze zostaje wzmacniacz i tam spróbuj się troche popawić bądz ewentualnie w radiu popatrz na equalizer....A może warto posłchać gdzieś gorszego systemu to po powrocie do swojego samochodu problem zniknie heh :bigok:


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lip 12, 2007 12:17

Najpierw załóz tapicerkę -posłuchaj. Następnie zamień na wzmacniaczu dla jednego głosnika (to ważne ,tylko dla jednego wofera) +z _ i posłuchaj ,czy się cos zmieniło .

PS: ja jestem z Mikołowa ale mieszkam 2 km od autostrady A4 więc jak chcesz jakiegos "spota" ,to daj znać (może za daleko dla ciebie- ok 20km od Media Marktu w Katowicach ,jadąc w stronę Wrocławia)



Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Post autor: tomciogar » pt lip 13, 2007 09:43

dzięki panowie za podpowiedzi. w weekand powinienem mieć czas więc postaram się pobawić wzmakiem i radyjkiem. najpierw jednak założe tapicerke może to poprawi jakość basu. Powoli zaczynam się przekonywać że sprzęt gra jednak ok a to za sprawą kumpli ktorzy go słuchali. każdy z nich był mile zaskoczony jakością dźwięku. w przyszłym tygodniu jak znajdę czas postaram się zamieścić fotorelację z moich prac i wtedy ocenicie czy gdzieś nie popełniłem błędu:)

ps. powalla dzięki za chęci, jeżeli się zdecyduję napewno dam znać, mikołów nie jest w końcu tak daleko

pozdrawiam



Awatar użytkownika
PhytonST
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 18:29
Lokalizacja: StrzyżoVWice
Kontakt:

Post autor: PhytonST » pt lip 13, 2007 10:18

Witam, widze miejscowośc Psary, ja jestem ze Strzyżowic :), mam głośniki w drzwiach jakieś alpine coaxialne i w niewytłumionych drzwiach i suba jbl w bagażniku, podaj mi swoje gg to sie ugadamy, odepne suba i wtedy sobie zobaczysz i porównasz, może jeszcze podjechac kolega takim samym golfem tylko że ona ma 8 fabrycznych głośników. pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Post autor: tomciogar » pt lip 13, 2007 11:13

PhytonST bardzo chetnie mozemy sie spotkac. moje gg 3699862 ale w domu bede dopiero okolo 22 i wtedy powinienem byc na gg. klepnij cos do mnie zebym mial twoj numer a odezwe sie napewno



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt lip 13, 2007 11:17

PhytonST pisze:jakieś alpine coaxialne i w niewytłumionych drzwiach i suba jbl w bagażniku, podaj mi swoje gg to sie ugadamy, odepne suba i wtedy sobie zobaczysz i porównasz, może jeszcze podjechac kolega takim samym golfem tylko że ona ma 8 fabrycznych głośników.
tomciogar - umów się z kolegą, Twój poprawny zestawik kontra 8 głosników :helm: and współosiowe z dziurawych drzwach :satan: ... A dodatkowo posłuchasz suba w Twoim zestawie. Z opisu wynika, że wszystko zrobiłeś poprawnie.

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
tomciogar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 13:18
Lokalizacja: PSARY k/BĘDZINA
Kontakt:

Post autor: tomciogar » ndz lip 15, 2007 12:26

witam ponownie

no i już wszystko załatwione. zestawik gra jak trzeba:) najpierw musiałem odpowiednio ustawić wzmak i radio a przede wszystkim założyć tapicerkę. i właśnie ta ostatnia operacja przyniosła największe korzyści( aż poszedłem zobaczyć czy mi ktoś suba przez noc nie zamontował w bagażniku:). teraz zapraszam do odsłuchu osoby niezdecydowane i zakochane w swoich jajkach w tylnej półce. po weekendzie zamieszczę fotorelacje z prac która mam nadzieję będzie inspiracją i pomocą dla innych(ja właśnie dzięki takim fotorelacją i opisom zdecydowałem się na zmiany)

pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości