koło zamachowe dwumasowe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chester7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 21:30
Lokalizacja: Lublin

koło zamachowe dwumasowe

Post autor: chester7 » pn lip 09, 2007 16:29

Mam pytanie. Pada mi kolo dwumasowe zamachowe w VW Polo 1.9 D z 1998 r. Jest ono strasznie drogie, ale istnieje zastepcza opcja firmy Valeo (zestaw ze sprzeglem). Czy ktos to moze zakladal i jest zadowolony? Na ile km to wystarczy? Czy to prawda ze skrzynia sie psuje od tego?
Ostatnio zmieniony śr lip 11, 2007 11:26 przez chester7, łącznie zmieniany 3 razy.


chester

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lip 10, 2007 22:02

Psucie skrzyni nie zależy od tego czy sprzęgło ma koło dwu masowe czy jedno masowe. Dwu masowe miało być niby lepsze ale jak dla mnie to porażka. Na zwykłe rekreacyjne jazdy i do benzyniaków to jeszcze ale do diesli to nieporozumienie. Zakładaj zestaw Valeo. Ja mam ciężką nogę i komplet Valeo mi starczył na dwa lata jazdy (prawie 100000km) i jeszcze go sprzedałem.



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » wt lip 10, 2007 22:19

Jestem mechanikiem od dłuzszego czasu i smiało moge stwierdzic ze koła dwumasowe to porazka przy normalnym sprzegle chcieli ulepszyc a spiep.......... a co do firmy "VALEO" to smiało zakładaj ja na zakładzie zakładam tylko VALEO i LUK i nie miałem z tymi firmami nigdy problemów :bajer:
noo troche z kieszeni poleci :blush:
Mam nadzieje ze pomogłem rozwiazac problem pozdro i zapraszam do grupy lubelskiej
Ostatnio zmieniony wt lip 10, 2007 22:20 przez anton:-), łącznie zmieniany 1 raz.


G R U P A L U B E L S K A

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw paź 11, 2007 12:58

Witam, odświerze troche temat. Mam u siebie w golfie 1,9 TDI AFN problem z kołem dwumasowym, na wolnych obrotach przenoszą mi sie drgania od silnika na budę, poduchy wymieniłem i dalej jest to samo więc podejrzewam koło dwumasowe. Poradzcie mi co robic, czy szukac nowego kpl. koła dwumasowego razem ze sprzgłem od AFN-a, czy tak jak pisał kolega wyzej zakupic sobie zamiennik Valeo ze zwykłeym kołem i sprzęgłem z tłumikiem drgan? W zadne szybsze zuzywanie sie skrzyni przez to nie wierze bo np. w TDI 1Z jest zwykłe koło zamachowe a te silniki robią przebiegi po 500-600 tys km i nic ze skrzynią sie nie dzieje.Słyszałem tez ze do AFN-a pasuje idealnie dwumasówka Sachsa ze sprzęgłem od MK4 TDI ASV i nie trzeba nic przerabiac , a poprostu jest tansza bo jest ich więcej na rynku? Jaki wariant jest wg. was najlepszy ? Jak wiecie cos na ten temat to piszcie, z góry dzięki pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 494 gości