[MK3 AAM/ABS] Jaki czujnik temperatury wybrać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » czw lip 05, 2007 23:08

bedzie ciezko bo potencjometra nie mam :/

z tego co juz czytałem na forum bo jest pod dostatek na ten temat
czujnik z zolta obwodka prawdo podobnie mialy wszystkie mk3 od poczadku produkcji az do 95

a mozesz mi powiedziec jakie zegary wychodzily w 92r 1,8 AAM GL bo mam zegarek analogowy i nie wszystkie wersje mialy takie liczniki z tym zegarkiem ale nie wiem czy to ma jkais wplyw na rocznik auta

duzo tych czujnikow nie ma, no ale szkoda kasy juz bym wolal zostac przy czyjniku starym bo przynajmniej tak wysoko nie pokazywal a teraz wlasnie mnie ta temperatura 110 drazni

jutro zajade do elegrtomechanika od ktorego brałem czujnik

[ Dodano: 05 Lip 2007 23:10 ]
eeh a dlugo sie zastanawialem nad zmiana czujnika i sie wlasnie obawialem zlego wskazywania no i wykrakałęm


posłużę Vagiem

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lip 05, 2007 23:13

Dzaba83 pisze:a mozesz mi powiedziec jakie zegary wychodzily w 92r 1,8 AAM GL
nie mam takich danych, może ktoś inny odpowie ale podjechałbym do ASO, zdeklarował sie że kupię taki czujnik jeśli będę pewien że dobrze dobiorą. Podał im numery oraz oznaczenia spisane z licznika. Niech dobierają pod licznik nie pod silnik i już. Tylko szkoda będzie jak to licznik jest uwalony bo kółeczko się zamknie :(


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

BEDZIO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 21:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: BEDZIO » pt lip 06, 2007 10:50

Witam
Mam pytanie jaką prawidłową temperature powinien wskazywac czujnik. bo umnie podczas jazdy pokazuje 80 stopni, a w korkach w miescie wentylator wlącza sie przy 95 stopni. 80 stopni to zaniska czy można z taka jeździć.



Awatar użytkownika
Dzaba83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: sob sie 26, 2006 08:59
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Kontakt:

Post autor: Dzaba83 » pt lip 06, 2007 16:44

chyba bede musial sie przyzwyczaic do tej 110 eeh bylem u elektro mechanika i stwierdzil ze wszystko jest git bo na czujniku pisze ze wskazanie jest do 105

na wskazniku caly czas trzyma w przedziale +\- 110 a zwczywista temp silnika to 90 bo mialem mierzone termometrem laserowym

Paweł Marek, moze bede mial potencjometr napisz jak tym zmierzyc to napiecie na kablach od wskaznika

BEDZIO,

najprawdopodobniej ci czujnik przeklamuje o te 10c jezeli termostat masz dobry

duzo jest o tym na forum
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

termostat zaczyna otwierać przy 87C ,pełne otwarcie przy 102C
wentylator rusza przy 95'C ,a przy 102'C włącza się drugi bieg
temp. 90C - 100-kilkuC moze byc a te 80 to tez nie taka tragedia


posłużę Vagiem

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości