Na LPG szarpie i przerywa.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Na LPG szarpie i przerywa.

Post autor: marian__ » wt lip 03, 2007 15:20

witam dziszauwazylem pod czas jazdy ze autem zaczelo szarpac i przerywac, ale nie wiem czemu. wczoraj dokrecalem alarm i ruszylem podstawe filtrta powietrza moze cos naruszylem tzn ta czesc co do gaznika jest na sylikon lapana zeby gaz doprowadzalo. albo jakis ciulowy gaz zatankowalem ale tankowalem go w piatek a gazu jeszcze mam polowe zbiornika.. prosze o pomoc.



Awatar użytkownika
Golfiarz217
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Golfiarz217 » wt lip 03, 2007 16:52

Wiesz co jak bedzie cemno odpal auto na gazie otwórz klape i sprawdz czy nie ma przebicia czy nigdzie nie ma przeskoku iskry. Mozliwe że gdzies na kablach , przewodach, na kopułce albo na palcu jest przebicie i wtedy takie cuda się dzieja,


MK2 1.6 D , 87r był....
MK3 1.8+LPG , 92r był....
Audi 80 B4 2.0 91r była....
MK4 1.4 16v 98r. jest...

Awatar użytkownika
Radosław Guzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 20, 2007 17:02
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Radosław Guzik » wt lip 03, 2007 18:12

Witaj!
Prawdopodobnie, jak ruszyłeś podstawę filtra powietrza, to trochę rozregulowałą się Tobie instalka LPG. Moim zdaniem najpierw powinieneś zacząć od regulacji instalacji gazowej, a jak to nie pomoże, to szukać dalej, tak jak wyżej Ci radzono. Ale na 90% to rozregulowana instalka.
Powodzenia!
P.S.
Tematy o LPG poruszane są w specjalnie do tego stworzonym temacie. Mi osobiscie to nie przeszkadza, ale admin. może mieć do Ciebie pretensje.

[ Dodano: 03 Lip 2007 18:20 ]
Acha, i jeszcze jedno:
staraj się tankować na renomowanych stacjach LPG w miarę możliwości jednej marki, bo prawdę mówiąc instalki LPG bardzo są czułe na zmiany parametrów gazu, a chyba nie chcesz po każdym tankowaniu regulować inst. Ja tankuję zazwyczaj na Shell-u lub BP. Jak ostatnio wymieniałem filtr gazu po długim okresie jazdy, to gazownik od razu zauważył, że na dobrym gazie jeżdżę, bo filtr mało był zanieczyszczony.


Gaz, gaz, gaz na ulicy ...

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Na LPG szarpie i przerywa.

Post autor: marian__ » śr lip 04, 2007 09:32

dzis zauwazylemze podczas szarpania zaczal kopcic na czarno. i nie wiem czemu. wiecie moze jaka jest przyczyna??



Awatar użytkownika
Golfiarz217
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Golfiarz217 » śr lip 04, 2007 10:17

marian__ pisze:kopcic na czarno
sprawdz świece

[ Dodano: 04 Lip 2007 10:21 ]
Radosław Guzik pisze:staraj się tankować na renomowanych stacjach LPG w miarę możliwości jednej marki, bo prawdę mówiąc instalki LPG bardzo są czułe na zmiany parametrów gazu, a chyba nie chcesz po każdym tankowaniu regulować inst.
Kolega ma racje. Nie ma co się kwapić na niską cene lepiej dać te pare grosików więcej i wtedy autko chodzi jak należy


MK2 1.6 D , 87r był....
MK3 1.8+LPG , 92r był....
Audi 80 B4 2.0 91r była....
MK4 1.4 16v 98r. jest...

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Na LPG szarpie i przerywa.

Post autor: marian__ » śr lip 04, 2007 14:17

zauwazylem jeszcze ze na benzynike i gazie ma totalny brak mocy. wie ktos moze czemu??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości