Jak skrócić przewód hamulcowy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Jak skrócić przewód hamulcowy?

Post autor: Q.bak » ndz lip 01, 2007 18:54

Witam,
jestem w trakcie zmiany bębnów na tarcze z tyłu i mam problem z tymi metalowymi przewodami.
Oryginalnie nie miałem korektora, teraz chciałbym go zamontować. Dlatego potrzebuje skrócić przewody przy belce aby kończyły się przed korektorem a pozostałą ich część zostawić i także jakoś zakończyć żeby dało się go do korektora przykręcić.
Są może jakieś specjalne narzędzia które umożliwiają dorabianie końcówek?
Przeszukałem forum ale nic na ten temat nie znalazłem, a ETKA nie ma wyszczególnionych numerów przewodów tylko jest napisane żeby dobrać odpowiednią długość.
Ktoś wie jak to zrobić?
Pozdr.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lip 01, 2007 19:01

dopasujesz z innego samochodu wez kawałek starego przewodu idz do sklepu i napewno cos znajdziesz wazne aby gwint się zgadzał a przewód zawsze mozna wyprofilowac juz tak robiłem ale nie w mk



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » ndz lip 01, 2007 19:05

najlepiej wymierzyć i kupić nowe przewody są dostepne w różnych długościach tylko jeszcze jaki gwint jest wiec najlepiej mieć jakiś kawałek przewodu z końcówką czy korektor, no chyba że masz zmieniane przewody na miedziane w dobrym stanie to jest przyrząd do zarabiania końcówek na samochodzie ale kosztuje coś koło 200 zł są tez tańsze ale trzeba je w imadło wkręcić , to musiał byś i tak je wymontować . Jeżeli masz stalowe przewody oryginalne to nawet sie nie zastanawiaj tylko zmieniaj na nowe.Cena około 10 zł za metr.



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » ndz lip 01, 2007 19:15

djozi21, jeśli chodzi o te krótkie idące od korektora do belki to na pewno dam nowe ale jakoś przeraża mnie wizja ciągnięcia przewodów od samej pompy do tyłu. to raz, a dwa że 10zł za metr da mi jakies 100zł a to o ok 95zł więcej niż zamierzałem na to przeznaczyć.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lip 01, 2007 19:20

w sklepie dopasujesz w RYBNIKU jest mase sklepów motor i na zorskiej 2 tuningowe



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » ndz lip 01, 2007 19:29

no nie wiem ale ja na tym nie oszczędzam to w końcu hamulce a powoli nie jeżdżę ! a jakie masz przewody co wychodzą z pompy miedziane czy stalowe ? Ja w mk2 miałem tylko 1 przewód który szedł na tył nie wiem jak u ciebie ?



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » ndz lip 01, 2007 19:37

Dzięki, jutro sie przejde po sklepach i poszukam, może ktoś będzie miał na miejscu tą maszynke do zaciskania końcówek to sobie kupie te krótkie, ew. wyjme ten przewód i zaniose żeby mi dorobili.
Sądze że przewody sa jeszcze w dość dobrym stanie więc wymiana nie jest konieczna a musze ciąć koszty.
pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 449 gości