Cieknie spod klawiatury w PN - co zrobić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
blue66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 08:24
Lokalizacja: gliwice

Post autor: blue66 » pt cze 29, 2007 04:35

Witam! Panowie borykalem sie z podobnym problemem ale w 2E dwie uszczelki przeciekaly i to w tym samym miejscu,rozwiozalem go tak kamieniem przeszlifowalem dekiel a pozniej czerwony silikon 360 stopni i problem znikl,od miecha jest suchutko! Tylko ze na korkowa silikon sie nie nada szukaj gumowej!



Awatar użytkownika
Radosław Guzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 20, 2007 17:02
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Radosław Guzik » pt cze 29, 2007 06:56

Na razie kupiłem uszczelkę korkową i czarny silikon (25 pln) i w następnym tygodniu będę wymieniał. Podziele się za jakiś czas informacją czy cieknie czy nie.
Narazie!


Gaz, gaz, gaz na ulicy ...

Awatar użytkownika
Wooolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 29, 2007 10:27
Lokalizacja: Myslowice / śląsk
Kontakt:

Post autor: Wooolf » pt cze 29, 2007 11:02

Witam. Uszczelkę wymieniałem 3 dni temu na korkową i lało z każdej strony... Szczęście, że znalazł się facet który pracuje przy produkcji gumowych uszczelek i dzisiaj będę ją zakładał. Podobno grubsza i bardziej trwała. Się okaże...
Wieczorem postaram się napisać czy opłaca wam sie szukać gumowych uszczelek...
:mrgreen:

[ Dodano: 30 Cze 2007 14:55 ]
Teraz wszystko jest w pozadku... Gumowe sa o niebo lepsze od korkowych uszczelek. pozdrawiam


Kiedyś posiadanie TVR było jak posiadanie niedźwiedzia. Wszystko fajnie do dnia, w którym urwał Ci łeb.

Awatar użytkownika
Radosław Guzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr cze 20, 2007 17:02
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Radosław Guzik » pt lip 06, 2007 07:35

Cześć!
Przedwczoraj wymieniłem uszczelkę - ale korkową, bo gumowej nigdzie nie mogłem zdobyć. Po ściągnięciu korkowej okazało się, że jedna ze śrub była kiedyś za mocno dokręcona podczas montażu elektrozaworu benz. inst. LPG i uszczelka przekręciła się do wewnątrz przez co zrobił się otwór, przez który wyciekał olej. Przed montażem nowej uszczelki dobrze wyczyściłem pokrywę i ranty głowicy, także je odtłuściłem. Na ranty głowicy nałożyłem delikatnie cienką warstewkę silikonu czarnego (bez rozpuszczalników, tzn. bez octu, do 380 st. C), położyłem uszczelkę, poczekałem i na uszczelce, również położyłem delikatnie cienką warstwę tego silikonu. Też chwilę poczekałem i zamontowałem pokrywę.

Na razie wszystko jest :okej:. Po miesiącu się odezwę czy nadal uszczelka będzie trzymać!!!

[ Dodano: 10 Wrz 2007 15:12 ]
Minęły już ponad 2 miesiące i zrobiłem ponad 3000 km z korkową uszczelką i silikonem i jest sucho :bajer:


Gaz, gaz, gaz na ulicy ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości