Na co zwrócić uwagę przy zakupie Golfa II 1,6 benz. automat

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Leon

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Golfa II 1,6 benz. automat

Post autor: Leon » sob lis 06, 2004 04:30

Witam Wszystkich serdecznie
Mam okazję kupić Golfa II 1.6 benzyna ze skrzynią automatyczną. Czy możecie mi doradzić czy w taką wersją w ogóle warto inwestować czy wybrać coś innego? Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » sob lis 06, 2004 09:41

1.6 to jeden z najtrwalszych silników.
Ma mój kumpel na gazie i bieże mu 7-8 l gazu przy spokojnej jeździe.
W automat bym się nie pchał - on ma tylko 3 biegi.
poszukaj 1.6 z skrzynią 5. Nie będzie wył i nie muszisz pilnować wymiany i stanu oleju w skrzyni.


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » sob lis 06, 2004 10:13

Kolega chyba automatem nie jeździł ;)
Dobra skrzynia nie wyje, nie szarpie, a olej się zmienia rzadziej niż w manualu.

W dziale FAQ jest kilka zdań na temat automatu, generalnie przejedź się autem, jeśli zauważysz odczuwalne szarpnięcie przy zmianie z jedynki na dwójke (chodzi o automatyczną zmiane), czy z dwójki na trójkę, skrzynia się polowi kończy.

Nie spodziewaj się jakiś rewelacyjnych osiągów, 1.6 ma 70-75koni, a automat spodowuje dodatkowe przymulenie auta i wyższe spalanie (myślę, gdzieś 10-11 benzyny w mieście). Jeśli chcesz koniecznie automat szukaj z silnikiem 1.8 90ps, takich też było sporo.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Leon

Post autor: Leon » sob lis 06, 2004 12:23

Podczas jazdy nic nie szarpie, biegi zmieniają się płynnie. Trochę byłem zdziwiony jak tym autkiem jechałem 180km/h, nie sądziłem, że tyle pójdzie. czy te automaty często się psują i czy jest problem z częściami do nich?



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » sob lis 06, 2004 14:31

Leon pisze:Podczas jazdy nic nie szarpie, biegi zmieniają się płynnie. Trochę byłem zdziwiony jak tym autkiem jechałem 180km/h, nie sądziłem, że tyle pójdzie. czy te automaty często się psują i czy jest problem z częściami do nich?
Heh, albo licznik żle ci wskazuje albo to jest silnik 1.8, bo z manualem i to z jednostka 1.6 nie polecisz 180/h!! z manualną on sie do niecałych 170 rozpedza gdzie ma 4-5 biegów po drodze, z automatem do takiej prędkosci to chyba jest nardzo mułowaty. pozatym jak mówie, nie da rady!!


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
ESTEBAN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: ESTEBAN » ndz lis 07, 2004 02:32

Leon pisze:Podczas jazdy nic nie szarpie, biegi zmieniają się płynnie. Trochę byłem zdziwiony jak tym autkiem jechałem 180km/h, nie sądziłem, że tyle pójdzie. czy te automaty często się psują i czy jest problem z częściami do nich?
Psuja się, ale wynika to z nieprawidłowago ich użytkowania.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » ndz lis 07, 2004 15:59

Części i naprawa automatu - raczej zapomnij. Jak się wysypie, to albo wkładasz inny automat (używkę), albo robisz swap na manual.
Może to wynika z osobistych uprzedzeń, ale wystrzegam się starych automatów i wolałbym raczej manual. Mniej pali, jest szybszy i łatwiej jest coś poradzić "gdyby coś". Ja jeżdżę na manualu, kumple na automatach co jakiś czas ruszają "w Polskę" po drugą skrzynię


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Leon

Post autor: Leon » ndz lis 07, 2004 16:13

a czy dużo jest zabawy z przełożeniem skrzyni manualnej??



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » ndz lis 07, 2004 17:19

Zobacz porady na stronie, jest opis przekładki, jak widać sporo zabawy i kosztów.

180 raczej nie mogłeś nim jechać, pewno wskazówka źle założona, bo ktoś zmieniał przebieg, to dość częste ;)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » ndz lis 07, 2004 19:07

Na automacie nie widzę różnicy w spalaniu, przynajmniej w dieslu. Automat na całym baku przejechał 800 km z jazda w mieście, 600 km na autostradzie niemieckiej i chodzeniu na luzie. A diesel z 5-biegową skrzynią 750-800 km, ale trochę z prędkością około 130 km/h na "autostradach" polskich + głównie w mieście.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » śr lis 10, 2004 23:19

geberalnie wiel ludzi ktorzy jezdza na automatach nie powraca juz do manuala. A skrzynie moze sie sypie bo koles pali kapcia na automacie. Zuwarz ze w stanach polowa samochodow ma skrzynie automatyczne a niektore obecnie sprezdawane samochody wyzszych klas nie maja juz wogole manualnych skrzyn w ofercie.



Awatar użytkownika
grzybeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 09:32
Lokalizacja: zakliczyn
Kontakt:

Post autor: grzybeks » czw lis 11, 2004 00:32

nie pchaj sie w zadne automaty w tym bardziej w przekladki nie oplaca sie skorka za wyprawke nie polecam w tak starym aucie



Benek

Post autor: Benek » pn lis 15, 2004 23:08

Cześć
Ja mam automata, kupiłem go we wrześniu z Niemiec. Byłem uprzedzony do tych skrzynek, ale na razie ok. Ja mam skrzynie 3-biegową z przebiegiem 85 tysięcy (rok produkcji 12\1990 !!!!!!!) naprawdę, wszystko pięknie zgodne z książką serwisową, a poza tym widać w środku, że jest ten przebieg prawdopodobny. Dwa tygodnie temu jechałem nim 160 km\h na A4 i pod noga jeszcze troszkę miałem, a więc uważam że kolega mógł tak posuwać tym silnikiem (1,6). Jasne, że jest ryzyko awarii, ale to tak jak z każdym, a słyszałem, że są równie trwałe jak manuale.
Podam Ci stronke na temat automatów, jest tam troszke wiadomości na ten temat:

www.automat.pl

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, cześć.



dymek19

Post autor: dymek19 » wt lis 23, 2004 14:58

witam,ja mam automat w golfiku 1.6D,nie powiem to jest mul:),ale ja sie przyzwyczailem i teraz nie chcialbym manuala,jak kupywalem autko 7miesiecy temu czuc bylo lekkie szarpniecia przy zmianie biegow kiedy samochod jest nie rozgrzany,i teraz tez tak jest nic sie nie zmienilo,pozdrawaim



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości