dziwny klekot w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » sob cze 23, 2007 12:08

wiem ze błąd ale kurcze wymianę miałem ok 3 miechy temu nie sadziłem ze moze tak szybko ubywac, tym bardziej ze nigdy nie zauważyłem i nikt mi nie mowił ze idzie dym, co do mechanika to facet mi powiedział ze do 700 z robotą, jak bym chciał wszystko wymienić co moze byc przyczyna(uszczelki, panewki, mowił ze moze szlif bezdize potrzebny +to co wyjdzie w praniu) do niego akurat mam zaufanie bo facet jest porządny, ma bardzo duże dośw. robi w tym pewnie z 20 lat i nie raz juz mi autko robił.
zreszta sam mi powiedział żebym sobie najpierw moze wymienił olej bo czasem sie zdarza za na dany typ oleju autko moze miec wzmożone pragnienie. ja jezdze na mobil1 15/40.
ale jeszcze jedno pyt, mogło sie cos schrzanić przez to?? on powiedział ze nie powinno. w sumie moze bylo jeszcze na tyle tego oleju by sie nic nie popsuło, bo kontrolka sie nie swieciła.



KarolW84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 07:56
Lokalizacja: Kozmin Wlkp

Post autor: KarolW84 » sob cze 23, 2007 12:13

a kiedy wymieniales olej???? Wlej mu najpierw dobrego polsyntetyka-to optymalny olej do tych silnikow-mobil ew esso. Jesli to nie pomorze to wtedy trzeba bedzie podlubac w silniku-jak juz wyzej koledzy napisali. Pozdro :pub:



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » sob cze 23, 2007 13:07

olej wymieniałem dokładnie 3800 km temu. i dzis dolałem ok 1,2 litra, wiec póki co go nie wymienię bo kasy szkoda. ale tak za 2 miechy pomysle. pozatym ponoc jesli autko jezdziło cały czas na mineralnym nie zaleca sie lać pół czy też syntetyków



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 23, 2007 13:33

Nie powinno faktycznie się nic bardzo złego stać, skoro jeszcze kotrolka od oleju się nie zapaliła.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości