Rozlewane paliwo na silniku?? Czegoś brakuje???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
benelos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:26
Lokalizacja: Radom/Poznań
Kontakt:

Rozlewane paliwo na silniku?? Czegoś brakuje???

Post autor: benelos » ndz cze 17, 2007 00:29

Witam !

Dziś w moim golfie zauważyłem bardzo dziwną rzecz silnik jest cały pozalewany paliwem.
Posprawdzałem przewody przelewowe na silniku powymieniałem i dalej to samo.
Na zapalonym silniku zauważyłem dopiero źródło problemu.

Wyjście po prawej stronie silnika z otworem. Przy wolnych obrotach jałowych sączy sie i kapie po wciśnięciu gazu leje nawet na odległość 10cm.

Przypuszczam ze to jest jakieś odpowietrzenie z silnika z tym ze cos jest nie tak jakby czegoś brakowało jakiejś zaślepki przepuszczającej powietrze a zostawiające paliwo bo napewno nie jest to prawidłowa praca silnika.

Wie ktoś może co to jest??
Na zdjęciach źródło problemu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


------------------------------------------
pozdrawiam benelos

Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » ndz cze 17, 2007 09:41

witam mialem to samo leje ci odpowietrznik ja to mam zrobione tak ze wykrecilem go i wkrecilem srube ktora ma wyjscie na wezyk(kupisz w hydraulicznych itp)i jak juz masz wyjscie wezyka z tej dziury wpinasz sie trojnikiem do przewodu zwrotnego paliwa i masz obieg zamkniety i ropa wraca do baku a nie leje:)spalanie ci sei zmniejszy sporo bo mi palil przwie 10l jak lal.2 wyjscie to wyminaa pompy bo leje z powodu ze bolec ktory steruje dawka paliwa(ten przy pinie)wyrobil sie i leje przy nim

[ Dodano: 17 Cze 2007 09:42 ]
jak mi sie uda to porobie zdjecia i przesle


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » ndz cze 17, 2007 11:29

mnie kosztowalo 30zl a efekt ten sam tyle ze mi pompiarz powiedzial 150zl...


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
benelos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:26
Lokalizacja: Radom/Poznań
Kontakt:

Post autor: benelos » ndz cze 17, 2007 22:30

luis pisze:Cześć, jakies 2 miesiące temu działo mi sie to samo. tylko nie w takich ilościach jak tobie. u mnie problem wyglądał tak, pojechałem do pąpiarza on zdioł mi całą głowice na pompie i rozebrał tego grzybka na pompie w który jest trzpień do zwiększania dawki paliwa w miarę jak turbo zaczyna pompować, ten trzpień popycha inny trzpień który idzie do środka pompy i on pracuje w takim oringu i właśnie ten oring m sie rozleciałi i tam lało, mnie to kosztowało 60 zł i teraz nic nie cieknie.


Odkręciłem to i wydaje mi sie ze ta mała pierdoła ma w środku membranę bo prześwitu na wylot nie ma chyba to będzie trzeba wymienić wydaje mi sie ze to jest odpowiedzialne za przepuszczanie powietrza a zostawianie nadmiaru paliwa. A w tej chwili jest to wyrobione i puszcza powietrze wraz z ON.
Tylko gdzie takie coś teraz dostać chyba tylko w serwisie VW ?? :bigok:


------------------------------------------
pozdrawiam benelos

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » ndz cze 17, 2007 23:02

wymiana oringa i będzie spokój. mnie kosztowało to 50 pln. a na tym odpowietrzniku powinna być gumowa fajka, która w razie wycieku kieruje paliwo na dół



Slavio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 21, 2006 16:08
Lokalizacja: Stara Olszewnica

Rozlewane paliwo na silniku?? Czegoś brakuje???

Post autor: Slavio » pn cze 18, 2007 07:47

Witam.
U mnie też lało z tego odpowietrznika więc go rozebrałem, w środku była szmata. Jako że auto na poniedziałek potrzebne trzeba było coś zrobić. Rozwierciłem to to i nagwintowałem, po czym wkręciłem śrubkę. Jak to zrobiłem to zaczęło mi ciec z obudowy pokrywy pompy między tym "odpowietrznikiem" a powrotem paliwa z pompy.

I tu moje pytanie: Czy jak kupię odpowietrznik lub założę taki trójnik jak wyżej to przestanie mi ciec z obudowy pompy, czy załatwiłem się na amen i będę musiał kombinować nową pokrywę, czy da się to ewentualnie jakoś załatać, zakleić lub coś takiego....



Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » pn cze 18, 2007 07:58

tak jak pisalem ja mam ta srube wykreona i wkrecona srube z mosliowscia wyjscia na wezyk(mzoe byc taka sruba jak przy dorpowadzajacych paliwo) u laczysz wezyk z trojnikiem do zwrotnego i zalatwione na amen ani gram ON mi nie wycieknie ani z pokrywy ani z niczego bo poprostu nadmiar bez cisnienia wraca sobie spokojnie do baku i nie jest nic obciazone i mozna to zrobic samemu w 10min pozdro


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Slavio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob sty 21, 2006 16:08
Lokalizacja: Stara Olszewnica

Rozlewane paliwo na silniku?? Czegoś brakuje???

Post autor: Slavio » pn cze 18, 2007 11:03

Ok, dzięki, jak wrócę do domu to poświęcę te 10 minut :D



Awatar użytkownika
benelos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 12, 2007 22:26
Lokalizacja: Radom/Poznań
Kontakt:

Post autor: benelos » wt cze 19, 2007 00:08

tak jak pisalem ja mam ta srube wykreona i wkrecona srube z mosliowscia wyjscia na wezyk(mzoe byc taka sruba jak przy dorpowadzajacych paliwo) u laczysz wezyk z trojnikiem do zwrotnego i zalatwione na amen ani gram ON mi nie wycieknie ani z pokrywy ani z niczego bo poprostu nadmiar bez cisnienia wraca sobie spokojnie do baku i nie jest nic obciazone i mozna to zrobic samemu w 10min pozdro

Hej tuha jak mozesz to cyknij fote zobaczymy jak to rozwiazales


------------------------------------------
pozdrawiam benelos

Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » wt cze 19, 2007 08:50

oka dzisaj zorganizuje jakis aparat i wieczorem postaram sie wrzucic na forum moje "dzielo" :jezor:


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
chowano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn cze 06, 2005 10:26
Lokalizacja: kępno

Post autor: chowano » czw cze 21, 2007 19:30

o o o o o to ja sie dolanczam bo mam ten sam problem moze nie w takim stopniu ale cieknie i napewno za pomoc bedzie punkcik



Awatar użytkownika
tuha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr lis 29, 2006 22:49
Lokalizacja: KielCe
Kontakt:

Post autor: tuha » pt cze 22, 2007 08:39

niestety niema dojscia do aparatu ale mam nadziej ze na dniach uda mi sei zrobic wkoncu to zdjecie i sei nim podziele reasumujac to sie robi tak jak pisalem(robi sei obieg zamkniety)i wszystko dobrze chula nic nigdzie nie leje


jak nie jak tak
0,9 turbo boost:)
[img]http://images13.fotosik.pl/62/9447bd1f4a9bcf7cmed.jpg[/img]

Awatar użytkownika
chowano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pn cze 06, 2005 10:26
Lokalizacja: kępno

Post autor: chowano » pt cze 22, 2007 13:08

a możecie powiedzieć mi jakiej jest średnicy ta śruba bo nie jestem u siebie i nie mam jak tego sprawdzić a będę w obi to może będą mieli tam coś takiego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości