Golf Mk2 1,6 PN 70KM a gaz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

str593

Post autor: str593 » pn maja 09, 2005 12:29

Wszystko możliwe każdy warsztat ma swoich zwolenników i przeciwników, może faktycznie jakaś felerna instalacja tobie się trafiła, a może gazownicy coś nie tak zrobili, ja nie narzekam spalanie w mieście do 10 l gazu, za wymianę podstawy gaźnika zapłaciłem 65zł, czyli tyko koszt części (jakaś droga spotkałem za 50zł).
Regulacja tylko jedna po ok. 1000km przejechane mam przeszło 10kkm i wszystko w porządku. Warsztat mieści się jak poprzednik pisał ok. 30m za światłami jadąc od strony Radzymińskiej skręcając w prawo w kierunku Praskiej Giełdy Spożywczej dokładnie ul. Piłsudskiego 60a tel. 781-50-88
W Uno 1.4 za „reset kompa” (automatyczne kasowanie błędów po wyłączeniu prądu kluczykim) zapłaciłem koszt przekaźnika i robocizny chyba 20zł w innych zakładach krzyczeli ok. 150zł
Oczywiście nikogo na siłę nie namawiam do zakładania tam instalacji przecież tyle jest tych warsztatów.



str593

Post autor: str593 » pn maja 09, 2005 13:00

Teraz to ja mam problemik znalałem tego posta i ...
http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=182&highlight=
Agamek12 mam pytanie do Ciebie, po jakim czasie zaczęły się problemy z twoją instalacją, bo tam pisałeś, że montowałeś w Ząbkach i było narazie OK. Nie wiem czy mam się martwić czy co i nie wiem co myśleć na tamat tych gazowników.
Pozdrawiam Ceasar



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » pn maja 09, 2005 13:50

str593 pisze:Teraz to ja mam problemik znalałem tego posta i ...
http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?t=182&highlight=
Agamek12 mam pytanie do Ciebie, po jakim czasie zaczęły się problemy z twoją instalacją, bo tam pisałeś, że montowałeś w Ząbkach i było narazie OK. Nie wiem czy mam się martwić czy co i nie wiem co myśleć na tamat tych gazowników.
Pozdrawiam Ceasar
Ten post napisałem jakieś 2 dni po zamontowaniu instalacji
Samochód zaczął tracić wolne obroty jakieś 3 tyg po zamontowaniu gazu. Pojechałem do gaźnikowca, ten rozłożył cały gaźnik, złożył i dalej nie było wolnych obrotów. jakąś godzinę szukał winy i znalazł przeciętą przez gazowników podstawkę gaźnika. Pojechałem do gazowników powiedzieć, że spie...lili mi tą część to odpowiedzieli, że to nie oni. Radzę Ci dobrze, pojedź do Radka, zapłacisz tyle samo a jakość będzie 100% dobra.
Co do spalania: pali mi 14 l w mieście, 7,5 w trasie, komputer nie pokazuje żadnych błędów.



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » wt maja 10, 2005 08:55

str593 pisze:Ja zakładałem w Ząbkach ul. Piłsudskiego nr. nie pamiętam (jak znajdę do wrzucę numer domu i telefonu). Golf to drugie auto, w którym zakładałem u nich gaz. Z poprzednim również nie było problemów.
Później przeglądając forum znalazłem ich telefon i też pozytywne opinie o nich.
Jeśli jesteś z tej strony W-wy to polecam.
str593, czy ci ludzie z Ząbek założyli Ci instalkę w takim układzie, jak i mi (chodzi o reduktor-lewo, dół, filtr gazu-lewo,góra-przy kolumnie):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw maja 12, 2005 13:12 przez Agamek12, łącznie zmieniany 2 razy.



str593

Post autor: str593 » wt maja 10, 2005 09:39

Zdjęcie się nie wyświetla może daj na email z tego co piszesz to tak.
W miejscu gdzie golfy wtryskowe mają filtr powietrza.
Moim zdaniem trochę za długie przewody podgrzewające parownik ale grzeje się bez problemu.
Popołudniu zrobię fotkę i jak się uda to ją wrzucę.



Misiekw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 01, 2004 18:04
Kontakt:

Post autor: Misiekw » wt maja 10, 2005 11:27

Jezeli chodzi o to czy sie oplaca to oczywiscie ze sie oplaca jezeli masz zamiar przejechac tym samochodem wiecej niz 10 000 km. Przy aktualnej cenie gazu i benzyny zalozenie instalacji LPG jest bardzo oplacalne. Szczegolnie jak zatankujesz za 50 zl i jezdzisz nie martwiac sie o tankowanie. Wlewajac za 50 zl benzyny sledzilem tylko wskazowke czy juz mam zjezdzac do stacji.

Przejechalem swoim golfem II 1.6 PN okolo 10 tys km i instalacja prawie mi sie zwrocila. Teraz mam ten komfort ze jezdze o wiele taniej a co za tym idzie wiecej i przyjemniej.

Polecam zaklad POLGAZ( chyba) za okeciem w Warszawie nr tel 22 8684054. Zakladalem tam za 1300 zl. Namiary dostalem od znajomego, ktory byl bardzo zadowolony. Firma jest naprawde PROFESJONALNA. Jestem zadowolony z obslugi i jakosci instalacji. Firma zaklada tylko Lovato. Moj spala w miescie 10l a na trasie ostatnio mi spalil 7l.

Pozdrawiam
michal w



str593

Post autor: str593 » wt maja 10, 2005 18:09

Agamek12
U mnie wygląda to tak, twoje zdjęcie ciągle jest niewidoczne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr maja 11, 2005 09:23

A gdzie masz filtr powietrza???? :shock: :shock: :shock:


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

str593

Post autor: str593 » śr maja 11, 2005 09:35

To jest samochód na gaźniku chyba jak wszystkie golfy II o pojemności 1,6. Filtr powietrza siedzi w miejscu zaznaczonym strzałką.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr maja 11, 2005 10:12

str593 pisze:To jest samochód na gaźniku chyba jak wszystkie golfy II o pojemności 1,6. Filtr powietrza siedzi w miejscu zaznaczonym strzałką.
Faktycznie zapomniałem, tam tylko szła taka rura do nadkola z którego to zasysane było powietrze.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » śr maja 11, 2005 10:25

Kto tak montuje instalacje!!!! Koszmar!!! I jeszcze do blotnika.. Zapodam jutro moje fotki :) z firmy łódźkiej któras ma równiez hurtownie części i jako jedyna wydaje papiery z honologacją :)

PS. A nie gaśnie jak wrzucasz na luz przy wiekszej prędkości?????????????


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr maja 11, 2005 11:48

vwmadison pisze:Kto tak montuje instalacje!!!! Koszmar!!! I jeszcze do blotnika.. Zapodam jutro moje fotki :) z firmy łódźkiej któras ma równiez hurtownie części i jako jedyna wydaje papiery z honologacją :)

PS. A nie gaśnie jak wrzucasz na luz przy wiekszej prędkości?????????????
Co chcesz bardzo fanie zamontowana :grin: ja miałem przy aqu i filterek na ściance tynej komory silnika. Jak widzę taki montaż to się nie dziwię że zimą ludziom parowniki zamarzają.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » śr maja 11, 2005 12:01

Monter mógłby zawinąc wąż wodny wokół kolektora wydechowego lub wokół silnika :):) zawsze wąż by miał grzanie!!!! Jutro zapodam moje fotki :) jak nie zapomne :)


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

str593

Post autor: str593 » śr maja 11, 2005 12:13

j_jasiu mi parownik nie zamarzał, mimo, że tylko chwila na benzynie i zaraz na gaz go przełączałem, według was to jak powinno być to wszystko pomontowane. Czekam na inne sugestie może da się to wszystko normalnie poukładać w autku (o ile starczy przewodów miedzianych).
vwmadison mam lepszego pomysła: podłączyć parownik do rury wydechowej i ogrzewać go spalinami he he :) . Czekam na fotki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości