[mkII] uszczelniacze zaworów - pytanie??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

siedlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 14, 2004 15:06
Lokalizacja: warszawa/bielany
Kontakt:

[mkII] uszczelniacze zaworów - pytanie??

Post autor: siedlu » wt maja 10, 2005 12:09

od jakiegoś czasu moje autko po rozgrzaniu się puszcza niebieski dymki, ubywa także poziom oleju (silnik pracuje równiutko i cicho, pali "na raz"); po zasięgnięciu jakiś czas temu porad na forum postanowiłem udać się wkrótce do jakiegoś mechaniora na wymiane uszczelniaczy zaworów (mam cichą nadzieję że pomoże).

I teraz moje pytanko (żeby nie zostać oszukanym): Czy przy wymianie uszczelniaczy trzeba ściągać głowicę silnika aby tego dokonać?? Dodam że silnik to 1,6 na gaźniczku, 88r.

W sprawach technicznych jestem "zielony", lecz nauczony doświadczeniem wolę sie najpierw zapytać Was zanim oddam komuś moje autko.


"Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!"

mk2 1,6 '88 Manhatan :D

Awatar użytkownika
tomek26106
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: wt sty 25, 2005 16:46
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: tomek26106 » wt maja 10, 2005 20:08

na 99% mozna to zrobic bez sciągania głowicy ale robi się to bardzo cięzko ale jest to wykonalne wiem bo sam robiłem ale nie w Golfie



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » wt maja 10, 2005 22:57

pewnie ze mozna i roboty az nie jest tak duzo wiem bo mi mechanik robił na własnych oczach wiec trwa to około 2 h jak dobze pamietam robocizna tez nie powinna byc duza


2001-2006 GTI WOLFSBURG EDITION http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1672
2006- A6 AVANT 2.5 TDI AEL KREMOWA SKÓRA KLIMATRONIC VOLL WYPAS

siedlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 14, 2004 15:06
Lokalizacja: warszawa/bielany
Kontakt:

Post autor: siedlu » śr maja 11, 2005 10:39

dzieki za odpowiedzi :), teraz nie pozostaje mi nic innego jak znaleźć odpowiedniego mechanika który się tego podejmie :)


"Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!"

mk2 1,6 '88 Manhatan :D

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr maja 11, 2005 11:13

Jak rozgrzejesz auto i go wyłączysz,a następnie załączysz i przy tym puszcza niebieski dymek,to na bank uszczelniacze zaworowe.



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Re: [mkII] uszczelniacze zaworów - pytanie??

Post autor: MaLiBU » śr maja 11, 2005 11:29

siedlu pisze:od jakiegoś czasu moje autko po rozgrzaniu się puszcza niebieski dymki, ubywa także poziom oleju (silnik pracuje równiutko i cicho, pali "na raz"); po zasięgnięciu jakiś czas temu porad na forum postanowiłem udać się wkrótce do jakiegoś mechaniora na wymiane uszczelniaczy zaworów (mam cichą nadzieję że pomoże).

I teraz moje pytanko (żeby nie zostać oszukanym): Czy przy wymianie uszczelniaczy trzeba ściągać głowicę silnika aby tego dokonać?? Dodam że silnik to 1,6 na gaźniczku, 88r.

W sprawach technicznych jestem "zielony", lecz nauczony doświadczeniem wolę sie najpierw zapytać Was zanim oddam komuś moje autko.
100% da sie, sa dwie szkoly, na sprezone powietrze i na sznurek. Ta druga metoda z pomoca kumpla tydzien temu wymienialem u siebie...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » śr maja 11, 2005 12:10

dokładnie gosciu mi wymieniał na sprezone powietrze czyli opcja pierwsza


2001-2006 GTI WOLFSBURG EDITION http://www.vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=1672
2006- A6 AVANT 2.5 TDI AEL KREMOWA SKÓRA KLIMATRONIC VOLL WYPAS

Awatar użytkownika
Robas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt mar 01, 2005 13:06
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: Robas » ndz maja 15, 2005 14:31

Mam pytanie jaki jest koszt tych usczelniaczy i ile mechanik za wymiane moz ekrzyknac ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 239 gości