Opony Bieżnikowane- czy warto?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dino84

Post autor: dino84 » pn maja 09, 2005 23:44

Na lato to nie wiem co sa warte. Natomiast na zime to badziewie. Stara opone zalewaja letnia guma i taka opona nie jest tak miekka jak byc powinna.



Awatar użytkownika
Sebos
سثلاخخ
سثلاخخ
Posty: 253
Rejestracja: wt paź 26, 2004 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebos » wt maja 10, 2005 00:09

moim zdaniem nalewki to lipa, nigdy nie wiesz z jakiego karaksu to zrobione, moze sie okazac ze pomiedzy wszystkimi oponami z kompletu jak sie kupi moze byc roznica w wadze nawet 2 kg ... a do tego laty nie laty ehhh szkoda gadac :panna:


------------------------------
pozdr
Sebos - سثلاخس
[b]I-sze OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE VWGOLF.PL !!![/b] działo sie, działo :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21501

--- VWGOLF SQUAD MAZOWSZE ---
www.vwgolf.waw.pl

Awatar użytkownika
Double D
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt sty 21, 2005 00:08
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Post autor: Double D » wt maja 10, 2005 00:32

Ja mam zimówki nalewki właśnie PROFIL, wszystko jest ok, nie narzekam.


bo fantazja jest od tego...

Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » wt maja 10, 2005 06:10

ja mam nalewki zimówki, są całkiem dobre, jeździłem na nich do 150 km/h i wszystko było ok, całkiem dobrze sie trzymają drogi i wbrew pozorom wcale sie szybko nie ścierają



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » wt maja 10, 2005 08:20

Jeśli chodzi o zmówki to ja osobiście takie posiadam i nie narzekam,zawsze lepsza niż najlepsza letnia.Natomiast za letnie nalewki jak miałbym dać 110zł,to wolę dołożyć i kupić nowe Dayton-y D100(max.140/szt).Najlepsze z najtańszych.
http://www.opony.com.pl/testy/index_tes ... 00&ilosc=0



Awatar użytkownika
michalpwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:29
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: michalpwl » wt maja 10, 2005 19:49

Zdecydowałem się kupić te oponki :) U mnie i tak opony długo nie wytrzymują ;)))))) Pozdro.


A man is as old as he feels and a woman as old as she looks ;)

adobija
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: adobija » śr maja 11, 2005 10:04

Zapomnij, mama dała się raz nabrać, na mokrym jeździ jak po lodzie, pojeździła 1 sezon i szkoda nerwów, można się zabić wierz mi. Lepiej dołóż i kup nowe albo jakieś używane ale firmówki, na pewno guma lepsza.


VW Golf 1,6 '87, RF benzyna, a od 29.04.05 GAZ!!!

czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » śr maja 11, 2005 10:12

do malucha którym się jezdzi 60-70 kmh to jeszcze jeszcze ale do Golf II GTI Special nalewki??????????????????????



Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » śr maja 11, 2005 10:16

Powiem wam szczerze.
Nigdy, ale to nigdy nie woziłbym swojej rodziny na jakiejś prowizorce.
Bezpieczeństwo nie ma ceny.
Odpowiedź na pytanie "czy warto" jest retoryczna.
To pytanie powinno brzmieć:
"Czy warto" kogokolwiek narażać?


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
michalpwl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 10:29
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: michalpwl » śr maja 11, 2005 11:13

Hm. Może i macie racje ze to nie jest dobre rozwiązanie do GTI. Choć z drugiej strony nie słyszałem żeby komuś ta opona rozleciała się w czasie jazdy. Rozmawiałem ze znajomym który twierdził że przejeździł 3 lata na oponach bieżnikowanych i nic się z nimi nie działo. Oczywiście to tylko moje przemyślenia. Pozdrawiam ;)))))


A man is as old as he feels and a woman as old as she looks ;)

calvin77

Post autor: calvin77 » śr maja 11, 2005 11:29

Dawno temu miałem nieprzyjemnośc kupić bieżnikowane opony, popękały na bokach po 2 miesiącach, dobrze, że sprzedawca był na tyle uczciwy i za dopłatą wymienił mi na je na nowe nowe opony. :grin:
Podsumowując - NIGDY wiecej takich opon.



MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » śr maja 11, 2005 11:38

bez sensu, szkoda zdrowia albo zycia, za 110x4 = 450 kupisz w super stanie uzywki z zachodu, jak na nowe nie masz kasy chwilowo. Zwroc uwage na rok produkcji i bedziesz na nich smigal tez 3 sezony... Sam kupilem uzywki, od znajomego wulkanizatora. Kosztowaly mnie 360 i juz 3 sezon smigam... Żadnych Kormoranow i innego SHITA w tym stylu, bo na tym tez jezdzilem. W Radomiu jakby co mam namiar na goscia, nie baw sie w nalewki. Kiedys mialem zimowe po miesiacy jedna szlak trafil, skrzywila sie, a miesa mialy ze 7 mm...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
spoon_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 09, 2005 19:11
Lokalizacja: Zach-pom
Kontakt:

Post autor: spoon_r » śr maja 11, 2005 11:49

to zalezy o czym mowimy o jakim modelu bieznikowania, tj. czy tylko nacinanie czy polewanie i ponowne bieznikowanie.
jest w tym zasadnicza roznica bo na oponie nacinanej jezdzi sie normalnie w lato i zime, jednakze zminijsza sie znacznie jej wytrzymalosc na uszkodzenia mechaniczne i przyspiesza zuzycie.koszt naciecia jakies 50-80 zl na komplet. jest to nielegalne :) ale nikt tego nigdy nie zaczai.

z kolei opony z drugiego rodzaju bieznikowania sprawdzaja sie w lato, ale na zime sa beznadziejne gdzyz wszystkie sa polewane guma letnia. koszt wieksze i jest to legalne.jak nie masz kasy to na na lato polecam.

obie metody sprawdzalem i szczeze powiem ze wole, jak jeden z kolegow wspomnial, uzywki z zachodu

pozdro


mobilni sprawdzam radyjko, gdzie mnie slychac? :D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości