Dziwne Ciśnienie Turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Solskier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 09:55
Lokalizacja: Dolnyśląsk - Kłodzko
Kontakt:

Dziwne Ciśnienie Turbo

Post autor: Solskier » sob cze 16, 2007 16:34

Jakiś czas temu ziwiekszyłem dawke paliwa, efekt był niezly, kupiłem MBC i zwiekszyłem ciśnienie (turbo kkk03) na 1 bar. Apetyt rośnie w miare jedzenia wiec kupiłem icka :food: (którego to jeszcze nie załozyłem, gdyż w moich stronach jest problem z kupieniem czego kolwiek rur gum itp. :grrr: ) ale w miedzy czasie zmieniłem filtr paliwa, auto "odrzyło" (wiadomo nasza "super czysta gnojuwka" :grin: ) jednoczesie ze zmianą filtra zauważyłem dziwne zmiany, moze to jest przyczyna a moze to zbieg okoliczności... zauważyłem że robią mi sie dziwne overboosty, co wglada w nastepujący sposób, daje w podłoge ciśnienie rośnie mi 1.4-1.5 bara, nastepnie spada na około 1bar i tak zostaje (niby fajnie ale szkoda mi turbo, chciałbym pozostać przy 1 barze), myśle sobie mam MBC wykrece śróbe i bedzie dobrze, wykreciłem śróbe raz troszke, sprawdzam i nic zero reakcje, dalej ładuje jak wsciekłe :hmm: wykreciłem śróbe jeszcze wiecej, niestety nadal to samo.... wykreciłem śróbe na granice wypadniecia i co zauważyłe...zero reakcji :kac: turbo nadal ma oveboosty i nie moge ustawic upragnionego ciśnienia... czy ktoś sie już z czymś takim spotkał, o co chodzi??? Dodam iż przed modami, turbo pompowało max 0.6 bara, po zwiekszeniu dawki wartość wzrosła do 0.8-.09, po kupnie MBC doregulowałem sobie do 1-1,1Bara, chciałbym żeby było tak cały czas.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » sob cze 16, 2007 17:18

Pewnie masz nieszczelne połączenia na tym odcinku co podłączałeś MBC, przy samym MBC lub na podłączeniach tego wężyka z resztą elementów turbo.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob cze 16, 2007 17:30

wg sie zacial. odpiac wezyk od strony wg i sprobowac z samym mbc. teraz o tym pomyslalem jak regulacja mbc nie pomogla...
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2007 17:31 przez souler, łącznie zmieniany 2 razy.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
adam16v
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: pn lip 17, 2006 08:54
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: adam16v » sob cze 16, 2007 20:12

Pytanie o mbc: Jesli macie podłączone MBC to zawór regulujący ciśnienie na turbo zostawiacie odkręcony czy zakręcony? robi to jakąś różnicę?


[url=http://www.motofirma.pl/bsp,f165af1ba51506,e898b25902e6b6,adam16v-VW-Golf-16TD.html][img]http://www.motofirma.pl/upload/spalanie/icons/e898b25902e6b6_1.gif[/img][/url]

Solskier
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 09:55
Lokalizacja: Dolnyśląsk - Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » sob cze 16, 2007 21:36

BENITO, Wszystko sprawdziłem jest szczelne. Sprawdziłem też pomysł SouleRa i też nic z tego....

[ Dodano: 17 Cze 2007 15:49 ]
I naprawione :hmm: Problemme był klej z gwintu, który przyblokowal ujście powietrza z MBC, dla tego nie można było ustawić ciśnienia. A tyle opcji sprawdziłem a najprostrza była przed nosem :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości