Problem z centralnym zamkiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mizal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 22:48
Lokalizacja: Czaplinek
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: mizal » ndz cze 10, 2007 23:44

Centralny zamek przestał działać. Brak jakiejkolwiek reakcji.
Ostatnio zmieniony ndz cze 10, 2007 23:47 przez mizal, łącznie zmieniany 2 razy.


Volkswagen Golf III 1.6 Hatchback

pioterr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 15, 2006 14:01
Lokalizacja: biel

Post autor: pioterr » pn cze 11, 2007 01:33

pompka ci się zjarała kolego do naprawy albo szukaj drugiej


??!!!!!

eku_suci
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: czw maja 25, 2006 15:11
Lokalizacja: Kutno/W-wa
Kontakt:

Post autor: eku_suci » pn cze 11, 2007 08:13

pioterr pisze:pompka ci się zjarała kolego do naprawy albo szukaj drugiej
dokladnie jak pisze kolega! u mnie tez poszla pompka i stwierdzilem ze nie ma sensu kupowac drugiej pompki bo trzeba miec jakies 130 zl na uzywana, i kupilem centralny zamek elektryczny na pilocik co prawda bylo troche zabawy zeby przerobic z pneumatycznego na elektryczny ale dalem rade :bigok: pozdrawiam



mizal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 22:48
Lokalizacja: Czaplinek
Kontakt:

Post autor: mizal » śr cze 13, 2007 01:04

Witam ponownie.
Czy to napewno pompka? Czy istnieje możliwość samodzielnie sprawdzić co wysiadło czy lepiej udać się do warsztatu?
Ateraz trochę faktów. Autko kupiłem z niedziałającym zamkiem od strony kierowcy, zamykałem je więc od strony pasażera. Przy zamykaniu bądź otwieraniu wyczuwałem spory opór. Zamknąlem autko i było wszystko w porządku a następnego dnia kicha - nie mogę otworzyć drzwi. Zamek lekko się przekręca ale zero reakcji. po wejściu przez bagażnik próbowałem otworzyć drzwi od wewnątrz i udało się. za wyjątkiem może jednego: siłowniki w trzech drzwiach słychać jak reagują przy ręcznym zamykaniu bądź otwieraniu ale ten w drzwiach kierowcy jest zablokowany w pozycji otwrte.
Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły lub rady to proszę pomóżcie.


Volkswagen Golf III 1.6 Hatchback

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr cze 13, 2007 11:19

mizal pisze:Czy to napewno pompka?
Na pewno to, wiesz co dalej ;)
mizal pisze:Autko kupiłem z niedziałającym zamkiem od strony kierowcy, zamykałem je więc od strony pasażera. Przy zamykaniu bądź otwieraniu wyczuwałem spory opór.
Wyczuwales opor, bo zapewne kreciles zamek do konca i zamykales go na sile mechanicznie jakbys nie mial centralnego :P Tak przynajmniej mi sie wydaje.

Na poczatek sprawdz czy pompka w ogole startuje.

Wez kawalek przewodu i na podlaczonej kostce zewrzyj styki nr 1 i 7 - wtedy zamki powinny sie zamykac - pompka wciaga powietrze.

1 i 10 - otwieranie - pompuje powietrze...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 13, 2007 17:11

mizal pisze:Zamek lekko się przekręca ale zero reakcji. po wejściu przez bagażnik próbowałem otworzyć drzwi od wewnątrz i udało się. za wyjątkiem może jednego: siłowniki w trzech drzwiach słychać jak reagują przy ręcznym zamykaniu bądź otwieraniu ale ten w drzwiach kierowcy jest zablokowany w pozycji otwrte.
pompka jest dobra.
mizal pisze:Zamek lekko się przekręca ale zero reakcji
prawdopodobnie urwane wiosełko z klamki łatwe do kupienia i wymiany, poza tym masz uszkodzone włączniki zamka w lewych drzwiach i być moze coś więcej w zamkach sie poblokowało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mizal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 22:48
Lokalizacja: Czaplinek
Kontakt:

Post autor: mizal » śr cze 13, 2007 17:49

Witam
Czy można sprawdzić zamek bez demontażu tapicerki?


Volkswagen Golf III 1.6 Hatchback

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 13, 2007 22:31

Mechanicznie nie, styki można ze schematem w ręce, po pierwsze czy pojawia się plus na zielonym przy otwieraniu kluczykiem drzwi, a plus na szarym przy zmaykaniu. W obu drzwiach przednich.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mizal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 22:48
Lokalizacja: Czaplinek
Kontakt:

Post autor: mizal » czw cze 14, 2007 01:21

Niestety nie pojawia się. To chyba musi byc jednak coś z zamkami. Więc czeka mnie demontaż tapicerki???

Pozdrawiam


Volkswagen Golf III 1.6 Hatchback

zbych72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 17:05
Lokalizacja: Piła

Post autor: zbych72 » czw cze 14, 2007 21:59

Paweł Marek pisze:prawdopodobnie urwane wiosełko z klamki łatwe do kupienia i wymiany
dokladnie jak Kolega pisze...koszt wioselka ok 22 zeta w salonie VW...sam mialem ten problem,wymienilem i jest ok
pzdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 14, 2007 22:10

mizal pisze:Niestety nie pojawia się.
no ale jeśli nie masz żadnego oporu na zamku przy kręceniu kluczykiem to zmień wiosełko, elektryka potem.
http://allegro.pl/item206092630_amortyz ... _golf.html
To jest ten element łączący bębenek w klamce z zamkiem w drzwiach i czasem się łamie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mizal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 22:48
Lokalizacja: Czaplinek
Kontakt:

Post autor: mizal » sob cze 16, 2007 00:33

Witam wszystkich
Wymieniłem 2 wiosełka bo były złamane oraz zlutowałem 2 przewody (były przecięte) w połączeniu drzwi kierowcy i zamki działają bez zastrzezeń. Mogę zamykać teraz auto z obydwu stron.
Dziękuję za Wasze podpowiedzi. Dużo mnie nauczyły i ukierunkowały w celu usunięcia problemu z zamykaniem.
Pozdrawiam Wszystkich.


Volkswagen Golf III 1.6 Hatchback

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 356 gości