tylne sprężyny w mkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mirrek34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 12:44
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

tylne sprężyny w mkII

Post autor: mirrek34 » ndz maja 08, 2005 17:40

Założyłem do mojego golfa II koła 15' z oponami 195/50 i zaczoł sie problem. Na naszych wyboistych polskich drogach opony szlifują mi o tylne nadkola. Założylem nowe sprężyny standartowe, nie pomogło,
kiedy włożyłem po 3 gumy pomiędzy zwoje sprężyny nastąpila lekka poprawa, ale przy większym obciążeniu znowu koła szlifują.
Jakie sprężyny założyć aby samochód był twardszy i stal wyżej .
Chodzi oczywiście o tył. Słyszałem,że pasują sprężyny z Vento lub MK III
ale czy zdają one egzamin??? Prosze o pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam . Mirek.



Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Re: tylne sprężyny w mkII

Post autor: gtx » ndz maja 08, 2005 17:54

mirrek34 pisze:Założyłem do mojego golfa II koła 15' z oponami 195/50 i zaczoł sie problem. Na naszych wyboistych polskich drogach opony szlifują mi o tylne nadkola. Założylem nowe sprężyny standartowe, nie pomogło,
kiedy włożyłem po 3 gumy pomiędzy zwoje sprężyny nastąpila lekka poprawa, ale przy większym obciążeniu znowu koła szlifują.
Jakie sprężyny założyć aby samochód był twardszy i stal wyżej .
Chodzi oczywiście o tył. Słyszałem,że pasują sprężyny z Vento lub MK III
ale czy zdają one egzamin??? Prosze o pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam . Mirek.
Podklep ranty i bedzie ok :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz maja 08, 2005 17:56

Ja mam spręzynki twardsze ni sporty chyba od Vento jak chcesz to możemy się zamienić miałem je w mk3


TUTENHAMON

Wila
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 12, 2005 00:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wila » pt maja 20, 2005 05:34

Ja również mam 15 felgi i opony 195/50 do tego zbiornirk z gazem. Miałem ten sam problem, mechanik założył mi używane spreżyny od forda niestety nie wiem od jakiego ale wszystkie problemy z obcieraniem sie skończyły nawet przy jeździe w 5. Wcześniej miałem oponki 205/70 i nawet wtedy po zamontowaniu tych spreżyn opony tarły tylko czasami o nadkola gdy jechzłe w 4 dużą prędkością i wpadłem na jakiś wybój. Polecam bo auto wcale nie stoi dużo wyżej a jest naprawde dobrze. A mam gti z lekko obniżonym zawieszeniem.



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » pt maja 20, 2005 07:14

Też mam 15 cali 195/50, podgięcie rantów nadkola pomaga, ale jak masz ET felgi (offset) za małe to i tak mogą ocierać min. w przypadku golfa to bodajże 30-35. Poszukaj na forum jakie konkretnie powinno być ET. Albo złap taza on jest ekspert w sprawach kółek :bajer:



Awatar użytkownika
replay
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pn sty 31, 2005 02:40
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Post autor: replay » pt maja 20, 2005 23:45

Tez mam 15'' 195/50 :-) Sprezyny mam -40/-40 firmy KONI i nic nie charata o nadkola ;-)


Życie zaczyna się po ... wyżej momentu obrotowego

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » sob maja 21, 2005 16:46

Dziwne ja mam koła o tym samym rozmiarze i standardowe sprężyny i jest ok (chyba że nawalę na tył 3 dorosłe osoby to na dołach delikatnie dobije).Podejrzewam że kolega ma w złym stanie odboje na amortyzatorach i stąd problem bo jak są dobre to nie pozwalają bryce tak kucać.Polecam produkcji krajowej są twardsze od niemieckich (na nasze drogi).



skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » sob maja 21, 2005 19:52

Ja mam Et 25 tra jak cholera :grrr:


Wielki projekt....rozpocznie sie latem !

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz maja 22, 2005 11:24

Marek chcesz te sprężynki mogę ci je opchnąć albo wymienić


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » ndz maja 22, 2005 13:08

pw524 pisze:Dziwne ja mam koła o tym samym rozmiarze i standardowe sprężyny i jest ok (chyba że nawalę na tył 3 dorosłe osoby to na dołach delikatnie dobije).Podejrzewam że kolega ma w złym stanie odboje na amortyzatorach i stąd problem bo jak są dobre to nie pozwalają bryce tak kucać.Polecam produkcji krajowej są twardsze od niemieckich (na nasze drogi).
Tak jak kolega wyżej radzi - zobaczy w jakim stanie masz odboje i czy w ogóle masz? U mnie się okazało, że nie było z jednej strony - założyłem (koszt 15zł/sztuka) i już nie dobija. Inna sprawa, że mam teraz sprężynki -40 Weiteca. Teraz nawet w dużej dziurze mi nie dobije :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości