Wymiana zawieszenia, obnizenie auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Wymiana zawieszenia, obnizenie auta

Post autor: x86635 » pn cze 11, 2007 18:55

witam postanowilem wymienic zawieszenie w moim golfiku poniewaz to juz niestety jest do niczego i strasznie zle sie jezdzi mialem zamiar go zglebowac ale troche pozniej bo mam inne wydatki ale skoro juz musze wymienic to postanowilem go obirzyc 60/40 zdecydowalem sie na zawias GT CUPLINE wiem ze to jest typowa budzetowka ale mam studia do oplacenia wiec nic innego mi narazie nie pozostalo a do uzywek nie mam zaufania kto wie kiedy mi sie posypie :bajer: a wiec tak mysle nad tym czy wymienic to samemu czy oddac do warsztatu i teraz pytanie i le moga sobie za taka przyjemnosc policzyc?? a jesli zdecyduje sie wymieniac sam to czy to jest bardzo skomplikowane z tego co wiem tyl to zadna filozofia ale jak to wyglada przodu?? zauwazylem ze odboje i oslony na tylnej osi tez juz sa do niczego wiec i tak bede musial kupic tylko nie wiem czy z przodu sa takie same bo w ogloszeniach widze tylko tyl no i czy takie zwykle odboje i oslony podejda do tego jak by na to nie patrzec pseudo sportowego zawieszenia?? a i jeszcze pytanie z innej beczki sprzeglo tez mi sie slizga wiec mysle juz nad wymiana i teraz musze wymieniac tarcze z zaciskami czy tylko tarcze?? bo z tego tematu jestem zielony i ile bedzie mnie to kosztowac razem z robocizna bo z tym to raczej sam sobie nie poradze :bajer: dla wszystkich ktorzy pomoga koledze w potrzebie przewidzine sa punkciki i :kufel: gdy sie spotkamy gdzies na zlocie :bigok:
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2007 21:18 przez x86635, łącznie zmieniany 1 raz.



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » pn cze 11, 2007 19:00

Pewnie chodzi Ci o tzrczę z dociskiem ? Tak powinno się to wymieniać w komplecie i do tego jeszcze łożysko oporowe. Myślę że za wymiane sprzęgła z robocizną nie zapłacisz więcej jak 700 PLN, zależy jeszcze gdzie i jakiej firmy sprzęgło. Niby wymiana sprężyn nie jest skomplikowana, ale w warsztacie będzie kosztować ok. 40 PLN za sztukę wieć nie wiem czy warto się brudzić.

[ Dodano: 11 Cze 2007 19:00 ]
Pewnie chodzi Ci o tarczę z dociskiem ? Tak powinno się to wymieniać w komplecie i do tego jeszcze łożysko oporowe. Myślę że za wymiane sprzęgła z robocizną nie zapłacisz więcej jak 700 PLN, zależy jeszcze gdzie i jakiej firmy sprzęgło. Niby wymiana sprężyn nie jest skomplikowana, ale w warsztacie będzie kosztować ok. 40 PLN za sztukę wieć nie wiem czy warto się brudzić.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » pn cze 11, 2007 21:05

stempel72 pisze:Niby wymiana sprężyn nie jest skomplikowana, ale w warsztacie będzie kosztować ok. 40 PLN za sztukę wieć nie wiem czy warto się brudzić.
no dobra ale ja chce wymienic i sprezyny i amortyzatory :bajer:



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pn cze 11, 2007 21:07

co do wymiany zawieszenia to mam tą samą opcję 60/40 firmy FK+kupiłem nowe odboje, osłony, gumy na tył i łożyska na przód jeszcze wymieniałem tuleje wahacza bo już czas na nie był-700+100zł [lepiej wymienić te rzeczy bo przy twardszym zawieszeniu stare elementy zawieszenia szybko padną] co do robocizny to ja sam sobie to robiłem [tylko geometria i zbieżność była ustawiana na warsztacie]-50zł jeśli masz podstawowe narzędzia i trochę pojęcia to dasz radę.

Co do sprzęgła też miałem okazję wymieniać w tym samym czasie co zawieszenie jest przy tym trochę dłubania ale też się da zrobić a koszt nowego firmy LUK 250zł za sprzęgło+docisk



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » pn cze 11, 2007 21:30

mosquitosound pisze:co do wymiany zawieszenia to mam tą samą opcję 60/40 firmy FK+kupiłem nowe odboje, osłony, gumy na tył i łożyska na przód jeszcze wymieniałem tuleje wahacza bo już czas na nie był-700+100zł [lepiej wymienić te rzeczy bo przy twardszym zawieszeniu stare elementy zawieszenia szybko padną] co do robocizny to ja sam sobie to robiłem [tylko geometria i zbieżność była ustawiana na warsztacie]-50zł jeśli masz podstawowe narzędzia i trochę pojęcia to dasz radę.
dobra a klucz do sciagania sprezyn miales?? jak tak to gdzie go moge kupic?? odboje i oslony zmieniales z przodu i z tylu?? sa takie same??



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pn cze 11, 2007 23:42

już nie pamiętam czy osłony i odboje były takie same z przodu i z tyłu ale przy zakupie w sklepie na pewno dadzą ci dobre jeśli powiesz ze chcesz na przód i tył[ja przecież też tak kupowałem].
ściągacz miałem pożyczony [samoróbka 0,5m nagwintowanego pręta + dwie śruby i dwie tulejki do których były przyspawane haczyki] z tego co pamiętam to do samego ściągania zawieszenia nie był on potrzebny tylko do montowania nowego [Ale mogę się mylić-nie pamiętam] najważniejsze zebyś przed rozpoczęciem pracy poluzował wszystkie śruby z góry na amorze



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt cze 12, 2007 05:41

mosquitosound pisze:już nie pamiętam czy osłony i odboje były takie same z przodu i z tyłu ale przy zakupie w sklepie na pewno dadzą ci dobre jeśli powiesz ze chcesz na przód i tył[ja przecież też tak kupowałem].
ściągacz miałem pożyczony [samoróbka 0,5m nagwintowanego pręta + dwie śruby i dwie tulejki do których były przyspawane haczyki] z tego co pamiętam to do samego ściągania zawieszenia nie był on potrzebny tylko do montowania nowego [Ale mogę się mylić-nie pamiętam] najważniejsze zebyś przed rozpoczęciem pracy poluzował wszystkie śruby z góry na amorze
dobra a jeszcze czy do tego zawieszenia moga byc takie zwykle odboje?? :bajer:



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » wt cze 12, 2007 07:27

ja kupowałem zwykłe odboje w sklepie

[ Dodano: Wto Cze 12, 2007 07:28 ]
a jeszcze co do ściągacza do sprężyn to na allegro na pewno są



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt cze 12, 2007 17:58

ok dzieki wielkie :pub: to teraz napisz jeszcze jak Ci sie na tym jezdzi jest bardzo nisko??



Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » wt cze 12, 2007 18:30

Witam panowie, pozwólcie, że zapytam czy do sprężyn -40 można założyć seryjne amortyzatory czy muszą być te o skróconym skoku??



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt cze 12, 2007 18:45

tomek860 pisze:Witam panowie, pozwólcie, że zapytam czy do sprężyn -40 można założyć seryjne amortyzatory czy muszą być te o skróconym skoku??
z tego co wyczytalem na forum to do sprzezyn 40 moga byc normalne amortyzatory :bajer:



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » wt cze 12, 2007 20:34

jeździ się dobrze[jak są fajne drogi]
na przodzie obciąłem jeden zwój bo był za wysoko
a na tyle była regulacja na pierścieniach to jest ustawione na drugim od góry
daj maila to wyśle ci zdjęcie jak wygląda

[ Dodano: Wto Cze 12, 2007 20:37 ]
co do wysokości zawieszenia po wymianie i obcięciu jednego zwoju na przodzie musiałem się zadowolić tą wysokością[za wysoko] ale teraz w sumie myślę sobie że jest dobrze bo jeszcze nie zdarzyło mi się zahaczyć podwoziem o progi zwalniające itp.



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » wt cze 12, 2007 21:02




mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » wt cze 12, 2007 21:53

poszło



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości