siemering skrzyni, porada

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bogik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pt sty 12, 2007 17:38
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

siemering skrzyni, porada

Post autor: bogik » pn cze 11, 2007 00:20

witam szukam porady: mam do wymiany siemering skrzyni ( chyba to tak sie nazywa jak nie to poprawcie) i tutaj pytanie czy dam rade wymienić sam ewentualnie z drugą osobą?? i jak sie za to wziać? dodam, że ostatnio wymieniałem siemering wału i jakoś sie udało.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn cze 11, 2007 14:13




marhiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob lut 04, 2006 14:27
Lokalizacja: Jasło

Post autor: marhiw » pn cze 11, 2007 14:24

Ja ostatnio tez wymieniałem uszczelniacz skrzyni, ale oddałem auto mechanikowi. Rozbierał całą skrzynie i wziął 170 zł. A nie boisz sie ze cos złozysz zle? Ja wolałem zaufac fachowcom. Teraz mam spokój.



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pn cze 11, 2007 14:41

bogik,
uda sie bez problemu. jeśli masz kanał i jakiegoś kumpla weźmiesz to pójdzie lightowo :)
jak odkręcisz przegób wewnetrzny, bedziesz musiał taki kapsel metalowo-gumowy wygrzebać; pod nim bedzie zabezpieczenie, wyciągniesz zabezpieczenie, zdejmiesz "grzybek" do którego przykręca się przegób wewnetrzny i masz piękny dostęp do simmeringu :bigok:
najgorzej bedzie te "grzybki" co się do nich przegób wewnętrzny przykręca załozyć później bo bedzie sprężyna odpychać, więc lepiej jest we dwóch to robić.
możesz zrobić tak jak ja to robiłem:
kawałek płaskownika(taki by się oparł o ten grzybek) wywierć w nim otwór, dopasuj śrubę(chyba na 13 klucz) i wkręcaj śrube w w wałek wychodzący ze skrzyni. Jak dostatecznie przykręcisz to założysz zabezpieczenie i prawie gotowe.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości