Usunięcie pasty głuszącej z blachy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Usunięcie pasty głuszącej z blachy

Post autor: R_Tomek » śr kwie 04, 2007 20:48

Jakim środkiem najlepiej usunąć, zmyć z blachy pastę głuszącą?
Chciałem sobie wygłuszyć przednie drzwi matami, ale pojawił się problem z wiązany z pastą głuszącą. Poprzedni właściciel wysmarował grubą warstwą od środka wszystko, co się dało i teraz mam problem jak się tego szybko pozbyć. Czy znacie jakiś sprawdzony środek?


Mój Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171049

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » śr kwie 04, 2007 21:42

Najprawdopodobniej będziesz musiał użyc jakiegoś rozpuszczalnika w dużej ilosci, ale dlaczego chcesz to usówać?Przeszkadza to w czymś?Nadmiar wygłuszenia nigdy nie zaszkodzi no chyba ze problem jest w tym że mata nie chce się na to kleic, ale większość obecnie dostepnych mat bitumicznych po podgrzaniu trzyma sie do wszystkiego bez problemu.Tak więc jeśłi nie ma jakiegoś waznego powodu aby uswóać stare wygłuszenie to moze po prostu sie nie opłaca choćby dla samej roboty bo na pewno nie będzie to "szybka piłka".



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr kwie 04, 2007 21:42

to moze zostaw to i na to naklej.zawsze wiecej..

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 21:43 ]
Pan_sowa, chyba razem napisalismy :bigok:



R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: R_Tomek » śr kwie 04, 2007 21:59

Co do zostawienia tego to myślałem nad tym, ale mam wątpliwości czy mata się na tym utrzyma? Pasta ma powierzchnię chropowatą i mata po jakimś czasie może opaść. Kolejna sprawa to mam obawy, że po naklejeniu maty na pastę nie wszędzie dobrze się przyklei i pod maty może dostawać się woda. Chciałbym to zrobić raz a porządnie i mieć spokój aż do sprzedaży samochodu.


Mój Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171049

Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » śr kwie 04, 2007 23:03

piotr2 pisze:to moze zostaw to i na to naklej.zawsze wiecej..

[ Dodano: Sro Kwi 04, 2007 21:43 ]
Pan_sowa, chyba razem napisalismy :bigok:

Dkoładnie idealne zgranie w czasie:)


A wracajac do tematu to nie dam gwarancji że mata nie odklei sie po czasie, ale kleiłem juz ja na różną powieszchnie i jeśli użyje sie opalarki i odtłusci przed naklejaniem to jeszcze nie maiłem problemów, zalezy też jaką masz matę cały czas mam na myśli cos w stylu taśmy deksrskiej, niektórzy nazywaja to mata asfaltową bo ponoć jest to cos na bazie asfaltu i silikonu jak podgrzejesz to mieknie i sie dopasowauje do podłoża, jednak nie daje żadnej gwarancji bo nigdy nie naklejałem na taką powiezchnię zwykle najpierw kleimy maty potem malujemy, moze spróbuj na niewielkim kawałku jak to siądzie i wtedy sie przekonasz.



R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: R_Tomek » czw kwie 05, 2007 06:53

Odnośnie maty to jest to tzw. popularna w całej Polsce mata dekarska :grin:
Może masz rację, spróbuję przykleić jakiś mały kawałek i przekonam się jak to się trzyma.


Mój Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171049

Awatar użytkownika
Pawel86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: śr sty 25, 2006 12:19
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: Pawel86 » pt cze 08, 2007 12:11

R_Tomek, a nie lepiej mieć tak że w środku mieć paste wygłuszającą a na zewnątrz nakleić mate wygłuszającą

[ Dodano: Pią Cze 08, 2007 12:12 ]
ja mam zamiar coś takiego robić


VW TOURAN TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=440926&p=5308794#p5308794

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości