Kłopoty z napinaczem paska wielorowkowego, pomocy!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Talibounce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 03:08
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Kłopoty z napinaczem paska wielorowkowego, pomocy!!

Post autor: Talibounce » śr cze 06, 2007 17:00

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu od napinacza paska wielorowowego w 1,9 tdi 1Z wydobywają się paskudne wibracje, jak jest zimny silnik to pasek niemilosiernie piszczy, do tego rolka napinająca pasek nie chodzi stabilnie tylko sobie lekko podskakuje. Zmieniłem napinacz i to samo, wymieniłem podstawę alternatora razem z łapą prowadzącą do rolki i przez 3 dni było git i dalej to samo. Założyłem krótszy pasek i ok 3 tyg było dobrze a tu dziś znów ten paskudny dźwięk. Zastanawiam się czy może to być wina nieoryginalnego napinacza jaki załozyłem?? Brak mi pomysłów, a jak słysze ten dźwięk to mnie %$#$%#%$ HE


Talibounce

michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » śr cze 06, 2007 22:25

Sprawdz czy alternator ma zwykłe koło pasowe, czy z sprzęgłem jednokierunkowym? Jak ma to sprzęgiełko{działa na takiej zasadzie jak bendiks w rozruszniku} jak ma to sprzęgło to pewnie jest walnięte, i nie puszcza w jedną stronę.


michal0604

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » śr cze 06, 2007 22:55

Talibounce, niestety musisz się z tym pogodzić,ja już przerabiałem ten temat u siebie jestem po wymianie wszystkiego dosłownie co się dało,łącznie z tym http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=88520 ,ciekawostką jest to iż jak polejesz pasek wodą pisk ustaje(a załozyłem 2 nowy pasek tym razem goodyera,wcześniej conitech)i dalej tak jest,ustaje dopiero to jak silnik trochę się zagrzeje,a co do pracy napinacza to jest to normalny objaw jego pracy na wolnych obrotach(góra,dół)ustaje dopiero przy większych obrotach silnika,jedyna mysl jaka nasuwa się mi w tym przypadku,i której wiem,że na 100% jest to wina paska to to co ci opisałem wcześniej(polanie wodą)i to,że przestaje piszczeć pod wpływem tem.(guma się poddaje)ja uwierz mi uczulony na to byłem,ale dałem sobie spokój,zresztą często na skrzyżowaniu jak stoję obok klekota to słyszę takowe objawy jak u siebie,dałem sobie z tym spokój a jeżdzę już tak prawie 2 rok,tobie tez to proponuję bo to strata czasu i pieniędzy,a tu masz ciekawy artukuł odnośnie pasków http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=868774



Awatar użytkownika
ZARYJARO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 15:00
Lokalizacja: ŻARY

Post autor: ZARYJARO » czw cze 07, 2007 18:07

Witam miałem podobne objawy w silniku 1,9TDI AHU 1997 szukałem różnych rozwjązań ale pomogła tylko wymiana napinacza i skończyła się moja mordęga z wibracjami buczeniem pod maską.Koszta w sklepie 220zł na allegro 153 zł identyczny naprawdę warto .



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » czw cze 07, 2007 19:57

u mnie było podobnie, sie okazało że nie w osi chodzi koło od pompy wspomy. po wymianie nastała cisza. a na warsztacie chcieli mi już wymieniać napinacz za 350 zł ( kółko 50 )
Ostatnio zmieniony czw cze 07, 2007 19:58 przez Cinek, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Post autor: erwin » czw cze 07, 2007 20:19

w serii go nie ma zmien napinacz domontuj sprzegielko na alternator i zapomnisz o problemie na zawsze (a jak cicho pracuje!)



Rafii1313
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 23:52
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Post autor: Rafii1313 » pt cze 08, 2007 01:39

jeśli zmieniałeś napinacz a dalej to samo to radzę sprawdzić sprzęgiełko na kole pasowym alternatora. Miałem to samo, po zmianie kółeczka jak ręką odjął, a wcześniej męczyłem sie z tym problemem przez długi czas wymieniając praktycznie wszystko: napinacz, kółko napinacza, pręt, pasek.



Awatar użytkownika
Talibounce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 03:08
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Talibounce » pt cze 08, 2007 09:48

dzięki wielkie za uwagi zaraz sie biore za to wszystko zaczne może od sprawdzenia czy wszystki koła prosto chodzą i jeszcze małe pytanko odnośnie sprzęgiełka na altrnator?? jak to dostać bądź zrobić ew. jakiś nr części bo pierwszy raz słysze o takim czymś?? chyba że to już jest w serii? a jeżeli tak to jak to sprawdzić


Talibounce

hakerek3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 23:14
Lokalizacja: okolice Biłgoraja
Kontakt:

Post autor: hakerek3 » pt cze 08, 2007 12:40

ostatnio kupowalem takie sprzegielko bo mialem podobny problem. po zalozeniu nowego kola ze sprzegielkiem problem znikl :bigok: . silnik pracuje ciszej, pasek mam zalozony Gates'a 1153 czyli o 8 mm dluzszy niz powinien byc bo krotszego w sklepie nie mieli i dopoki mialem stare kolo na altku to pasek sobie popiskiwal przy gaszeniu jak rowniez przy wiekszym obciazeniu. sprzegielko kupowalem w serwisie bosha i zaplacilem 270 zl. z tego co pamietam to bylo to LUKA ale niestety numeru katalogowego nie pamietam :crazy: jesli wpadnie mi jeszcze w rece pudelko po owej czesci to podesle ten numer na priva. do tej pory zastanawiam sie dlaczego mialem zalozone kolo bez sprzegielka skoro wedlug katalogu do silnika 1Z z klimatyzacja idzie kolo ze sprzegielkiem :chytry:

[ Dodano: 08 Cze 2007 13:22 ]
proponuje zajrzec tutaj
http://toc.luk-as.de/toc/pl/F23089DA90A ... ramesetJsp



Tomasz 85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt cze 19, 2007 00:07
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: Tomasz 85 » sob cze 23, 2007 00:52

panowie ja mam koło bez sprzeęgła i tez mam problem z tym paskiem ale słyszałem ze jak jest koło bez sprzęgła to ze sprzegłem nie podejdzie co mi na ten temat powiecie???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości