Ucieczka płynu chłodzącego przez zbiorniczek wyrównawczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Skygge
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 23, 2004 07:25
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Ucieczka płynu chłodzącego przez zbiorniczek wyrównawczy

Post autor: Skygge » pt maja 06, 2005 14:25

Miałem ostatnio taki problem, z którym nie potrafiłem sobie poradzić. Przyczyna w końcu się znalazła, więc piszę ku przestrodze:

Po zagrzaniu silnika wywalało mi płyn z układu chłodzenia przez zbiorniczek wyrównawczy. Silnik się przegrzewał i nie dało się jeździć. Mechanik do którego oddałem auto wymienił mi uszczelkę pod głowicą, ale to nie rozwiązało problemu.

W końcu się okazało, że uszkodzona była nakrętka od zbiorniczka - zamiast uszczelki ktoś napakował tam takie plastikowe kupa od zakrętek z butelek, które się urywa przy odkręcaniu. Było nieszczelne i płyn tamtędy uciekał.

Prawie udało mi się zniszczyć przez taką pierdołę silnik.

Pozdrawiam,
Skygge



dziomal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: pn gru 13, 2004 22:53
Lokalizacja: Brzozów/Kraków
Kontakt:

Post autor: dziomal » pt maja 06, 2005 16:54

Czyli zakrętka była nieszczelna? Przecież jak silnik chodzi to można odkręcić zakrętke od zbiorniczka wyrównawczego i płyn nie ma prawa uciekać. Chyba nie rozwiązałeś problemu jeśli tylko zastosowałeś szczelną zakrętke.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Re: Ucieczka płynu chłodzącego przez zbiorniczek wyrównawczy

Post autor: RALFI » pt maja 06, 2005 18:29

Skygge pisze:Miałem ostatnio taki problem, z którym nie potrafiłem sobie poradzić. Przyczyna w końcu się znalazła, więc piszę ku przestrodze:

Po zagrzaniu silnika wywalało mi płyn z układu chłodzenia przez zbiorniczek wyrównawczy. Silnik się przegrzewał i nie dało się jeździć. Mechanik do którego oddałem auto wymienił mi uszczelkę pod głowicą, ale to nie rozwiązało problemu.

W końcu się okazało, że uszkodzona była nakrętka od zbiorniczka - zamiast uszczelki ktoś napakował tam takie plastikowe kupa od zakrętek z butelek, które się urywa przy odkręcaniu. Było nieszczelne i płyn tamtędy uciekał.

Prawie udało mi się zniszczyć przez taką pierdołę silnik.

Pozdrawiam,
Skygge
DOPIERO TERAZ JAK BEDZIE DUŻE CIŚNIENIE TO MOŻE WYWALIĆ, WARTO SIE ZASTANOWIĆ CZY TO WINA KORKA



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości