mk3] 2.8 vr6 , wydajniejsze wtryski do silnika serii ?

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

mk3] 2.8 vr6 , wydajniejsze wtryski do silnika serii ?

Post autor: lawrai » ndz cze 03, 2007 00:22

czy jak wsadzę wydajniejsze wtryski do silnika nic na razie nie dłubanego to czy zyskam tym jakieś ps-y i niutki czy wręcz przeciwnie , zaburzę tylko jakoś mieszanki paliwowo-powietrznej ? .

Jeżeli ma to sens to na jakieś zmienić ? i co się z takową zmianą wiąże ?

Silnik to 2.8 vr6 w mk3 , rocznik 92 na aparacie


Pozdr :pub:


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32768
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz cze 03, 2007 09:05

z tego co wiem to wtrysk naleje tyle ile jest ustawione na mapie w ECU wiec idąc ty tropem choćbyś miał wtryski z samolotu jeśli nie dotknięte ECU to i tak wleje tyle co seryjny wtrysk.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz cze 03, 2007 10:14

Pozatym seryjne wtryski mają trochę zapasu, nie ma sensu wstawiać do niedłubanego auta wydajniejszych wtrysków bo seryjne wydolą nawet przy lekkich modach...


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz cze 03, 2007 11:33

djtom pisze:z tego co wiem to wtrysk naleje tyle ile jest ustawione na mapie w ECU wiec idąc ty tropem choćbyś miał wtryski z samolotu jeśli nie dotknięte ECU to i tak wleje tyle co seryjny wtrysk.
Nie prawda naleją więcej ale po co zmieniac w seryjnym motorze??



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » ndz cze 03, 2007 16:29

ok naleją więcej ale komp wtedy da za mało powietrza .... ( ach sam juz nie wiem)

Oczywiście mówię tu o wsadzeniu wydajniejszych wtrysków i od razu jakiś chips , mam zamówiony kolektor wydechowy (rurówka) , wydech wolny , dolot powietrza na stożku , będą w tygodniu spolerowane kanały ssące w głowicy i zastanawiam się czy wsadzić przy okazji jakieś wydajniejsze wtryski czy to nie ma sensu ?

Czy lepiej kupić najpierw sportowe wałeczki do ciasta a potem coś kombinować ?? .

Pytam , ponieważ gdzieś kiedyś czytałem lub słyszałem (może mi się uroiło coś) że właśnie przy takich modach dolotówki i wydechówki można coś kombinować ze zwiększeniem ilości paliwa .

Ps. chcę je zmienić po to aby zwiększyć trochę śmoc ... wiadomo , więcej paliwa i powietrza , lepszy wykres ... Narazie seryjny motor ale w końcu po to się to robi aby nie był seryjny , tylko nie wiem czy sobie taką modyfikacją nie zaszkodzę .

ogólnie myślałem aby wstawić większe wtryski i od razu zrobić mi Chipsa , wtedy by to miało jakiś sens ? czy zaburzy się tylko proces mieszanki , np. że będzie za uboga w powietrze ? . Pozdr


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: mk3] 2.8 vr6 , wydajniejsze wtryski do silnika serii ?

Post autor: kkk13 » ndz cze 03, 2007 19:19

lawrai pisze:czy jak wsadzę wydajniejsze wtryski do silnika nic na razie nie dłubanego to czy zyskam tym jakieś ps-y i niutki czy wręcz przeciwnie , zaburzę tylko jakoś mieszanki paliwowo-powietrznej ? .

Jeżeli ma to sens to na jakieś zmienić ? i co się z takową zmianą wiąże ?

Silnik to 2.8 vr6 w mk3 , rocznik 92 na aparacie


Pozdr :pub:
Pytanie słuszne, także mam podobne wątpliwości, najlepiej gdyby wypowiedział się Evo lub GTO - problem następujący - powiedzmy że mam komp strojony pod ostre wałki do ABFa ale pisany pod seryjne wtryski, następnie zakładam troche lepsze wtryski do takiego motoru np. od Audi S2 , co się dzieje dopuki komp nie zostanie przestrojony na potrzeby nowych wydajniejszych wtrysków?? Czy będzie wiecej wachy pomimo że nie było zmian w ECU, czy silnik będzie 'zalewany' i odczuwalny będzie spadek mocy i wreszcie czy to niesie jakieś zagrożenia dla motoru ??



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » pn cze 04, 2007 12:18

i czy po wysterowaniu na ECU będzie można liczyć na lepsze osiągi dzięki wydajniejszym wtryskom czy po prostu nic to nie da , bo będzie i tak za mało powietrza ? . Pozdrawiam :bigok:


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
boyler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 19, 2005 14:46
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: boyler » pn cze 04, 2007 21:52

ok naleją więcej ale komp wtedy da za mało powietrza .... ( ach sam juz nie wiem)
ke????? fajny komp :bigok: chciałbym taki mieć


nie ma sensu wkładać większych wtrysków ot tak sobie do serii i łudzić się że moc diametralnie wzrośnie----chyba raczej spalanie
dla testu możecie wsadzić sobie regulator 4 barowy pośmigać i zobaczyć jak idzie sprzęt "na bogato"
pod wtryski "z rodziny dużych" trzeba pisać program od początku bo może być sytuacja że furacza nie odpalicie
jak turbisz czy robisz żyłę N/A to ma sens inaczej - NIE



Awatar użytkownika
jackdaniel1125
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr cze 10, 2009 08:19
Lokalizacja: Olszyny/Szczytno
Kontakt:

mk3] 2.8 vr6 , wydajniejsze wtryski do silnika serii ?

Post autor: jackdaniel1125 » śr maja 30, 2012 18:16

Odgrzeje troche.Powiedzcie koledzy od czego większe wtryski do vr6 z kompresorem m62: http://usterki.hobby-elektronika.eu/lexus.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony wt maja 06, 2014 13:08 przez jackdaniel1125, łącznie zmieniany 1 raz.


http://vagszczytno.vgh.pl/forum/index.php

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=399933&p=4881165#p4881165

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: mk3] 2.8 vr6 , wydajniejsze wtryski do silnika serii ?

Post autor: Borys » śr maja 30, 2012 23:30

jackdaniel1125 pisze:Odgrzeje troche.Powiedzcie koledzy od czego większe wtryski do vr6 z kompresorem m62
ja mam 440 cc lucasy (takie same jak bosch green 440cc) do sprzedania , jeździly u m nie w MKIVr6T wystarcza do 450KM



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

mk3] 2.8 vr6 , wydajniejsze wtryski do silnika serii ?

Post autor: klintonMK2 » pt gru 28, 2012 11:16

To teraz ja odgrzeję, ale lepsze to niż zakładać nowy temat ;) Czyli mówicie, że nie ma sensu wymieniać wtrysków w "serii", bo seryjne wydolą troszkę więcej jak się ECU podstroi? Moje pytanie odnosi się do setupu 2.8 AAA + kolektor i przepustnica z 2.9. motor dostanie więcej powietrza, czyli pewnie oprócz dźwięku nic się nie zmieni bez dolania paliwka. Czyli szukać kogoś kto wystroi mi ecu? można się w ogóle spodziewać jakiegokolwiek przyrostu mocy przy takiej modyfikacji?



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: mk3] 2.8 vr6 , wydajniejsze wtryski do silnika serii ?

Post autor: Borys » pt gru 28, 2012 12:33

klintonMK2 pisze:To teraz ja odgrzeję, ale lepsze to niż zakładać nowy temat ;) Czyli mówicie, że nie ma sensu wymieniać wtrysków w "serii", bo seryjne wydolą troszkę więcej jak się ECU podstroi? Moje pytanie odnosi się do setupu 2.8 AAA + kolektor i przepustnica z 2.9. motor dostanie więcej powietrza, czyli pewnie oprócz dźwięku nic się nie zmieni bez dolania paliwka. Czyli szukać kogoś kto wystroi mi ecu? można się w ogóle spodziewać jakiegokolwiek przyrostu mocy przy takiej modyfikacji?

digitun.pl w czechowicach postroic ci to



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości