wybuch w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skuter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 21, 2007 10:02
Lokalizacja: WARSZAWA

wybuch w silniku

Post autor: skuter » ndz cze 03, 2007 22:03

Heee;) No wiec tak. Sytuacja wygladala w nastepny sposob. Pojezdzilem sobie troche samochodzikiem ogolnie wszystko git. Pare razy spalilem kapcia i wiem ze go troche przykatowalem. Mialem zamiar ostatni raz juz spalic kapcia i buuummmmm.
Tzn. dalem gazu strzal ze sprzegla a silnik jeden wielki chuk. Probowalem go odpoalic ale odpalil jakby na 3 gary, 0 mocy i zgasl, potem juz nie chcial zapalic.
i najwazniejsze jakie koszty w zaleznosci od usterki;((

Co to moglo byc.
Silnik 1,8 16v PL.



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz cze 03, 2007 22:14

...nie strasz ludzi.... bo dopiero co skończyłem swapa na taki silnik... nie wiem czy masz LPG w tym aucie... ale jeśli tak to mógł Ci strzelić gaz w przepływkę i pogiąć klapkę...
Jeśli nie masz gazu to może Ci pasek rozrządu poszedł albo inny element rozrządu... generalnie to podejrzewam że zakatowałeś furę na amen...;/ no chyba że ewentualnie masz hajs na kosztowną naprawę...


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » ndz cze 03, 2007 22:15

Może pasek rozrządu przeskoczył a ten silnik niestety jest BARDZO kolizyjny jeśli chodzi o tłoki z zaworami :/


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz cze 03, 2007 22:54

skuter pisze:Probowalem go odpoalic ale odpalil jakby na 3 gary, 0 mocy i zgasl, potem juz nie chcial zapalic.
Co jak co ale próba odpalenia silnika po takiej awarii to nie jest mądry pomysł.

Trudno wnoskować z daleka ale może się skończyć nowym silnikiem. Rozumiem ze kolana nie pokazał?

Proponuje zdjąć miskę olejową i zobaczyć jak wygląda wał i korbowody, obejrzeć klawiaturę i rozrząd a do tego najlepiej zdjąć głowicę, bez tego nie próbowałbym więcej odpalać silnika. Ale najprawdopodobniej jak napisał tirsone, zakatowałeś na amen.



Awatar użytkownika
kabi_007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:45
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kabi_007 » ndz cze 03, 2007 23:22

skuter, widziałem podobny przypadek w Calibrze, gośc tarł opony o asfalt aż coś strzeliło, okazało się że panewki ukręcił i w skrzyni korbowej był wybuch. Oby to nie sprawdziło się u ciebie...


UNIDEN 520 xl PRO+Hustler IC-100. :okej:
Toczydełka powered by LPG :satan:

Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pn cze 04, 2007 06:47

Tak jak pisal jhosef, odpalajac silnik po takim walnieciu to nie najlepszy pomysla. Mogles go tym jeszcze bardziej dobic. Jak polecial ci tlok to przerysowales cylinder. Ogolnie koledzy juz sie wypowiedzieli od czego zaczac poszukiwania ja moge ci tylko wspułczuć :?


[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

skuter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 21, 2007 10:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: skuter » pn cze 04, 2007 07:49

Zobaczymy w srode bo dopiero mechanior zobaczy. Tez mysle ze to pasek bo byl wymieniany na nowy lacznie z lancuszkiem i moze cos poprzedni mechanior zwalil(juz do niego nie pojade). LPG posiadam;((



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn cze 04, 2007 08:28

eee, jak masz LPG, to moze nie bedzie tak źle, moze dolot ??albo wlasnie przepływka?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pn cze 04, 2007 09:46

chosen pisze:eee, jak masz LPG, to moze nie bedzie tak źle, moze dolot ??albo wlasnie przepływka?
dokładnie tak jak napisałem jeśli to nie rozrząd to ci gaz strzelil w przepływkę... rozbierz obudowę filtra powietrza/ewentualnie sciągnij tę gumę nad przepływomierzem i zabacz w jakim stanie jest klapka...



skuter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr mar 21, 2007 10:02
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: skuter » pn cze 04, 2007 10:52

pierwsze co zrobilem to wlasnie zdjolem ta gume nad klapa i zobaczylem ze cala bo caly przeplywomierz razem z rozdzielaczem wymieniony zostal na nowy bo stary to fale dunaju byly;) i klapa cala rusza sie itd.
ogolnie na gazie jak sie go teraz chce odpalic to strzela a na benzynie czasami odpali ale chodzi jakby na 3 gary;(
a i od tego katowania rozrusznika cos sie zwalilo bo nie kreci. nawet cykania nie ma i nie slysze jakby pompy paliwa albo cos takiego. takiego charakterystycznego brzeczenia przed odpaleniem.

[ Dodano: 04 Cze 2007 11:43 ]
AAaaaa!!! podajcie jakie koszty w zaleznosci od napraw!!!
od bialego do czarnego scenariusza!!!;D
z kasa ciezko ale cos sie wymysli.
i czy jak to pasek poszedl to czy sie oplaca remontowac(bede wiedzial co mam przynajmniej) czy kupic sam silnik bez osprzetu itd.(znowu nie bede wiedzial co mam)

THX za wszystkie odpowiedzie;)!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości