Jak wymienic stacyjkę!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomog2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak wymienic stacyjkę!

Post autor: tomog2 » sob mar 04, 2006 21:52

Witam!
Mam ogromną prośbę do osób które wymieniały już w swoich ukochanych golfach II stacyjkę! Musze koniecznie dokonać wymiany tej części jednak nie mam materiałów pomocniczych przez nie bardzo wiem od czego zacząć. Po dokręceniu plastikowej osłony widać co prawda stacyjkę lecz nie za bardzo wiem jak ją z tamtąd wymontować.
Wszyscy którzy mieli już przyjemność wymieniać tę część swojej "kochanki" proszeni są o udzielenie jakieś lekcji poglądowej. Mile widziane screeny z książki o golfie II! :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 03, 2007 14:47 przez tomog2, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » sob mar 04, 2006 22:03

zdejmij osłonę układu kierow., kierownicę -przymocowana na jedną nakrętkę , przełaczniki pod kierą -trzy śrubki , ściągaczem tujeję , spręzynę i dopiero dojdziesz do stacyjki , która jest przykręcona na jedną śrubę lub nit samozrywny .powodzenia ... jak nie masz ściągacza to się namęczysz



Awatar użytkownika
tomog2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tomog2 » pn mar 06, 2006 09:29

Wielkie dzięki za radę! Postaram się coś namodzić! Jakby był jakiś problem to zapewe napisze o tym! Jeszcze raz wielkie dzięki.

PS.
No a teraz do dzieła! :-k

[ Dodano: 07 Mar 2006 22:54 ]
A jednak jest problem!! Mianowicie dotyczy on ściągnięcia stacyjki. Nie mam ściągacza i nie wiem jak wygląda żeby ewentualnie sobie takowy zrobić. Poza tym bez względu na to czy ściągnę stacyjkę czy też nie, niewidze sposobu by wymienić ją. Z tego co się zorientowałem jest ona zamknięta w stalowym odlewie i za cholere nie wiem jak wydostać z tego odlewy zamek!!
Jeśli macie jakieś pomysły to chętnie posłucham!!

[ Dodano: 12 Mar 2006 13:01 ]
Udało się!! :hmm:
Po wielkiech trudach i znojach czas na refleksję! :bigok: Stacyjka funkcjonuje, autko śmiga, jednym słowe wszystko oki!
Mam jednak radę dla wszystkich osób planujących wymianę stacyjki w MK2 (golf II). Aby dokonać takiej wymiany będzie wam potrzebna wiertarka wraz z wiertłem 5 lub 6! Tak, tak...wiertarka! Nie ma innej możliwości wyciągnięcia wkłady stacyjki.

Instruktaż:
1. Zdejmujemy klakson (Plastikowa zaślepka na środku kierownicy. Ześlepka ta jest włożona na wcisk więc nie ma co się z tym pieścić tylko trzeba ją podwadzić np. śrubokrętem).
2. Wyjmujemy miedzianą płytkę klaksonu (do płytki zamocowne są dwa przewody. Warto zapamiętać gdzie który sę znajdował).
3. Odkręcamy nakrętkę mocującą kierownicę (będzie potrzebna grzechotka z nasadkę 24 lub 25).
4. Zdejmujemy kierownicę (mocno szarpnąć).
5. Zdejmujemy przełącznik kierunkowskazów i wycieraczek (zanim zaczniecie mordować te plastikowe części należy wypiąć znajdujące się z tyłu przełączników płaskie kostki, szybkozłączki).
6. Wiercimy otwór w stacyjce (otwór należy wywiercić mniej więcej w odlełości 3 cm od początka stacyjki, czyli z tej strony co wkłdamy klucz. Po przyłożeniunowego wkładu dostacyjki szybko się zorientujecie w którym miejscu należy zrobić "dziurę". Oczywiście nie wiercimy na wylot!!! :grin: Otwiór ma mieć taką głębokość by można była widoczna sprężyna trzymająca wkład stacyjki).
7. Naciskamy spręzynę śrubokrętem.
8. Wyjmujemy stacyjkę

A potem wykonujemy czyności od 1 do 5 w odwrotnej kolejności! :okej:



minimalny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 03:11
Lokalizacja: krakow

Post autor: minimalny » ndz cze 03, 2007 14:33

Witam

Moj golf zostal skradziony wraz z kluczykiem jednak po miesiacu sie odnalazl bez kluczyka(mieszkam w UK tutaj rzadko zdarzaja sie kradzieze takich samochodow a jesli sie juz zdarzaja to zlodzieje pojezdza samochodem i go porzucaja lub niszcza)
Oczywiscie musze wymienic staycjke z tym ze nie mam do niej kluczyka a blokada jest zatrzasnieta. Mam cala nowa stacyjke wraz z kopulka ktora naklada sie na drazek. Zastanawiam sie teraz jak najprosciej wymienic stacyjke. Czy latwiej bedzie wymienic sam wklad i czy to wogole mozliwe bez kluczyka. Czy jednak da sie wymienic cala kopulke stacyjki jesli jest ona zablokowana na kierownicy?

Bede wdzieczny za kazda informacje i moze jakies zdjecia.

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości