Kontrolka od ciśnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gunit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:28
Lokalizacja: Brzeg

Kontrolka od ciśnienia oleju

Post autor: Gunit » śr maja 30, 2007 22:39

Witam. mam mały problem,miga mi kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy niezależnie od obrotów silnika. Po odłączeniu przewodow od czujników kontrolka nadal miga. Stan oleju jest w normie. Jaka to może być przyczyna? PILNIE PROSZE O ODPOWIEDZ
Ostatnio zmieniony czw maja 31, 2007 12:41 przez Gunit, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw maja 31, 2007 00:26

a obrotomierz działa?



Gunit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:28
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Gunit » czw maja 31, 2007 10:50

Nie tak jak powinien. Ma za niskie obroty i wskazuje odcięcie zapłonu przy 3500.



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » czw maja 31, 2007 10:53

jedz do mechanika niech sprawdzi ciśnienie olej, jak jest ok to trzeba wymienić czujniki uleju, jak i to nic nie da to wymiana filtru i oleju a jak to nie pomoze to wymiana licznika



Gunit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:28
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Gunit » czw maja 31, 2007 11:24

Cisnienie oleju w porządku, czujniki wymienione, filtr i olej też wymienione. Czyli zostaje wymiana licznika. Wielkie dzięki za pomoc



greg

Post autor: greg » czw maja 31, 2007 20:28

Gunit pisze:Nie tak jak powinien. Ma za niskie obroty i wskazuje odcięcie zapłonu przy 3500.
to nie chodzi o licznik tylko i impuls dl alicznika - zbyt niskie obroty lub ich brak powodują świecenie kontrolki i piszczenie



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Post autor: Pienios » pt cze 01, 2007 23:11

zbyt nieskie raczej nie w silniku są dwa czujniki jeden od niskich obrotów drugi od wysokich. Piszczenie i miganie kontrolki powoduje ten drugi. Skontroluj dokładnie cisnienie oleju na mocno nagrzanym silniku najlepiej tuz po ostrej jezdzie na obrotach 2000. Piszczenie sie pojawia jezeli licznik nie dostanie sygnalu z czujnika cisnienia oleju( wysokiego - prawdopodobnie niebieski dokladnie nie pamietam) a przekroczysz 2000 tys obrotów. Przechodziłem kiedys podbną drogę wymiana oleju filtra czujników, kontrole cisnienia, kontrola instalacji el a nawet wymiana uszczelki pod głowicą w sumie 2 miechy i kupe kasy a powodem była uszkodzona pompa oleju, która podczas jazdy gdy olej byl zadki dawala troszke za małe cisnienie.

Proponuję sprawdzic zadziałanie czujników ( są to tylko sttyki) i dokładnie ccisnienie oleju najlepiej podczas jazdy i ostrym gazie:)


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Dawidek11987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:57
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce
Kontakt:

Post autor: Dawidek11987 » czw cze 07, 2007 12:20

Kolego ciśnienie przy 2000tys obr musi być minimum 2 bary i to jest podstawa.Jeżeli przy tych obrotach pompa nie wytworzy wymaganego ciśnienia 2 barów to gdy obroty delikatnie sie podwyższe poza 2 tys kontrolka sie odezwie i brzęczyk zacznie piszczeć.U mnie było tak ze do 2 tys nie odzywal sie a po przekroczeniu 2 tys na ok 3 sekundy piszczał.Przestawał dopiero przy 3 tys.Więc rozwiązaniem było albo nie przekraczac 2 tys albo smigac przy 3 tys.Rozebrałem pompe i okazało sie zaworek w pompie ma za duży luz w gnieździe w którym pracuje.PO wymianie zaworka jest oki jeżdże w spokoju.Więc radze zmierzyc dobrze ciśnienie przy bardzo rozgrzanym silniku.Ja mialem na wolnym 0.1 bara a powinno byc 0,15 minimum a przy 2 tys miałem nieco ponizej 2 barów.Spadek ciśnienia powodował właśnie ten zaworek.Pozdrawiam!!


Grucha

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 422 gości