Klima a spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Klima a spalanie

Post autor: WilQ » pt maja 25, 2007 14:16

Może ktoś tutaj wie jaka jest mniej więcej różnica w spalaniu przy jezdzie z klimą i bez. W tej chwili dni mamy takie że bez klimy nie da rady jezdzic, ale z 2 strony troche boli mnie swiadomosc ze autko wiecej pali. Ile to moze byc 0,5l, 1l, 2l?????


http://rapidshare.com/files/12664559/Golf_III_by_WilQ.wmv.html ----------> Filmik Golf by Wilq

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » pt maja 25, 2007 14:43

Nic tylko się samemu przekonać, wiem tylko że im biedniejszy silnik tym większa różnica w spalaniu po właczeniu klimy.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » pt maja 25, 2007 15:23

ciezko powiedziec

wujaszek ma passata 1.9 110KM automat

normalnie po trasie przy predkosciach 140-160 pali 6.5 ropy

przy właczonej klimie wyszło mu 7.3l


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
Kowal_
płk Gleba
płk Gleba
Posty: 1732
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 00:06
Lokalizacja: Gliwice
Auto: VW Passat CC
Silnik: CCZA

Post autor: Kowal_ » pt maja 25, 2007 15:51

zależy generalnie od konkretnego silnika i stylu jazdy, ale można powiedzieć, że średnio spalanie wzrasta o około 0.8-1.1l/100km.


330KM/450Nm

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt maja 25, 2007 16:45

WilQ, mniej pali auto z włączoną klimą niż z pootwieranymi oknami.
To już zostało faktycznie przetestowane.
Jak jedziesz i masz otwarte okna to opór powietrza jest dużo większy niż opór który stawia sprężarka do klimy w efekcie czego lepiej włączyć klimkę niż zasuwać z otwartymi oknami.
Oczywiście mówimy tu o jeździe bo jak stoisz w korku to faktycznie przy włączonej klimatyzacji więcej spali niż przy otwartych oknach bo jak nie jedziesz to nie ma oporu powietrza który by powodował większe spalanie ;)
Jest to jednak niedużo różnica - powiedział bym wręcz nieodczuwalna ;)


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
eomer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: czw lip 27, 2006 08:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eomer » pt maja 25, 2007 18:02

Ja w swoim golfie tak dużej różnicy nie zauważyłem w zeszłym roku w trasie jak jechałem cała droga włączona klima spalił 7,5l, więc myślę że bez klimy może spaliłby z 7l. Napewno widać przy tym silniku utratę mocy jak się jeździ z klimą :).


Moje vwozidełko - MK IV - viewtopic.php?f=89&t=466689" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kabi_007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:45
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kabi_007 » pt maja 25, 2007 18:05

Chmielu pisze:WilQ, mniej pali auto z włączoną klimą niż z pootwieranymi oknami.
a kto teraz jeździ z pootwieranymi szybami?? :P
A.C. klik i po chwili pot znika z czoła :bigok:
Słyszałem że gościu zrobił wypadek, a winą były własnie otwarte szyby. Po prostu wleciała mu osa czy szerszeń do auta i użądliła, facet z zaskoczenia coś namachał kierownicą i rów :(
tak jak przedmówcy pisali, w mieście wzrost jest znaczący bo kompresor często obciąza motor na wolnych obrotach i dodatkowo wiatraki zapuszcza, na trasie motor trzyma obroty i chłodniczka jest non stop omywana powietrzem także spalanie wychodzi mniejsze. Na pewno nie są to jakieś duże ilości paliwa, w zimie więcej żre :jezor:


UNIDEN 520 xl PRO+Hustler IC-100. :okej:
Toczydełka powered by LPG :satan:

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pt maja 25, 2007 21:35

mój 1,8 ADZ w trasie 120-130 spalił 10 Literków LPG
klima non stop dmuchała

w mieście żlopie 11 z klimą

ile paqlił bez klimy nie umiem powiedzieć bo dopiero niedawno uporałem się z regulacją instalki LPG


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pt maja 25, 2007 23:43

Chmielu pisze:WilQ, mniej pali auto z włączoną klimą niż z pootwieranymi oknami.
To już zostało faktycznie przetestowane.
Jak jedziesz i masz otwarte okna to opór powietrza jest dużo większy niż opór który stawia sprężarka do klimy w efekcie czego lepiej włączyć klimkę niż zasuwać z otwartymi oknami.
Oczywiście mówimy tu o jeździe bo jak stoisz w korku to faktycznie przy włączonej klimatyzacji więcej spali niż przy otwartych oknach bo jak nie jedziesz to nie ma oporu powietrza który by powodował większe spalanie ;)
Jest to jednak niedużo różnica - powiedział bym wręcz nieodczuwalna ;)
Co do tych okien to wiadomo zgadzam się że auto pali więcej bo opory powietrza itd, ale czy ja wiem czy wiecej niż z klimą :chytry: chyba nie :jezor: w kazdym razie klima to dobra rzecz :)


http://rapidshare.com/files/12664559/Golf_III_by_WilQ.wmv.html ----------> Filmik Golf by Wilq

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 394 gości