Brak mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gooralsim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:49
Lokalizacja: Szczutowo
Kontakt:

Brak mocy

Post autor: Gooralsim » śr maja 23, 2007 19:56

Witam,
posiadam Golf IV z 2000 roku 1.9 TDI 110KM. Samochód jest za słaby jak na swoją moc kupiłem go niedawno i nie wiem co jest. Mam takze Golfa IV z 1998 roku 1.9 TDI 110KM i jest dużo mocniejszy niż ten nowo zakupiony. Silnik przy niskich obrotach przyspiesza a kiedy dodoa się więcej gazu to nie reaguje, tylko powolnie przyspiesz tak jakby był zwykłym Dieslem. Może dzieje się coś z turbiną ale nie mam pewności co to może być.
Prosze o jakies porady
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2007 11:24 przez Gooralsim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr maja 23, 2007 19:59

Gooralsim pisze:Witam,
posiadam Golf IV z 2000 roku 1.9 TDI 110KM. Samochód jest za słaby jak na swoją moc kupiłem go niedawno i nie wiem co jest. Mam takze Golfa IV z 1998 roku 1.9 TDI 110KM i jest dużo mocniejszy niż ten nowo zakupiony. Silnik przy niskich obrotach przyspiesza a kiedy dodoa się więcej gazu to nie reaguje, tylko powolnie przyspiesz tak jakby był zwykłym Dieslem. Może dzieje się coś z turbiną ale nie mam pewności co to może być.
Prosze o jakies porady
po pierwsze diagnoza VAGiem
po drugie odłącz przepływomierz i zobacz czy będzie podobnie ( najlepiej podmień , jeżeli masz możliwość )



mular
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: czw lut 08, 2007 23:56
Lokalizacja: chelm

Post autor: mular » śr maja 23, 2007 20:50

Jak go kupowales to nie czules ze jest cos nie tak,miales go do czego porownac piszesz ze masz juz golfa 4 i to z takim silnikiem.



Gooralsim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:49
Lokalizacja: Szczutowo
Kontakt:

Post autor: Gooralsim » śr maja 23, 2007 21:54

Zgadza sie mam taki drugi samochód tyle że z 1998 roku i też ma 110KM. Ma kopa dużo wikeszego niż ten który kupiłem bez porównaia. Kiedy kupowałem nie miałem mozliwości zapalneina silnika bo uszkodzony by bak i nie było jak zaplaic go



Awatar użytkownika
pasio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: śr maja 03, 2006 22:51
Lokalizacja: małopolskie
Kontakt:

Post autor: pasio » śr maja 23, 2007 23:50

Powodów może być sporo raczej bez vaga ciężko będzie dojść z czym jest problem. Ja miałem podobne objawy okazało się że miałem zapieczony zawór sterujący ciśnieniem doładowania powietrza (tzw. sztanga która wchodzi do guszki:) rozruszałem i przesmarowałem smarem miedziowym i jest ok), ale może być sporo innych powodów. Jeżeli posiadasz 2 golfy to ja bym radził ci kupić na allegro interfejs obd i sam sobie możesz zdiagnozować auto (jeżeli masz oczywiście laptopa) a interfejs napewno ci się jeszcze kiedyś przyda.



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » czw maja 24, 2007 08:47

1. Powód to taki że przeopływka już padła albo odłączona jest, przewód przetarty itd.
2. Za[pieczona sztanga turbo
3. Uszkodzony czujnik ciśneinia doładowania lub uszkodzony przewód tego czujnika.

Jak podłączysz pod VAGa to napewno dojdziesz w moment.
Ale jak nie masz Vaga sprawdz te elementy.
Jaki masz silnik bo w ASV czujnik doładowania jest przy intercoolerze pod zbiornikiem spryskiwaczy.


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Gooralsim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 23, 2007 19:49
Lokalizacja: Szczutowo
Kontakt:

Post autor: Gooralsim » pt maja 25, 2007 16:43

Dzięki chłopaki, problem rozwiązany. Pojechałem na Vaga i okazało sie że przepłyomierz jest do niczego. Kupiłem nowy i samochód zamienił się w rakiete :grin: Dla was wszystkich :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości