czy tak wyglada wskazówka z 5 L w baku ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt maja 22, 2007 00:39

guti pisze:Zastanawiam sie bo przeciez podobno rezerwa jest 7 l tak ?
Nie, rezerwa jest 10 litrow i zaczyna sie wlasnie od konca czerwonej kreski.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt maja 22, 2007 01:00

Nie, rezerwa jest 10 litrow i zaczyna sie wlasnie od konca czerwonej kreski.
no wiec i tak cos jest nie tak jak ten wskaznik pokazuje koniec rezerwy jak paliwa jest jeszcze polowa z tej 10 litrowej rezerwy


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt maja 22, 2007 07:56

nie rozumiesz, chodzi o to, ze ta czerwona kreska oznacze ze schodzi od 10 a końcyz się na ok. 5 litrach i potem ponizej 5 litrow zaczyna sie ta biała kreska ;]


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt maja 22, 2007 12:04

chosen pisze:nie rozumiesz, chodzi o to, ze ta czerwona kreska oznacze ze schodzi od 10 a końcyz się na ok. 5 litrach i potem ponizej 5 litrow zaczyna sie ta biała kreska ;]
to znaczy sie ze powinno jeszcze dalej isc na ta białą? czy juz jak dotyka to powinienem wiedzec ze mam ponizej 5 L ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
MarCons
Świdnica
Świdnica
Posty: 168
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:28
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: MarCons » śr maja 23, 2007 14:50

to znaczy sie ze powinno jeszcze dalej isc na ta białą? czy juz jak dotyka to powinienem wiedzec ze mam ponizej 5 L ?
Jak już ktoś wspominał, wskazania mogą się różnić. Generalnie jednak jak dojdzie już do białej krechy to powinno być jeszcze 5 litrów :) chociaż ja raz się przejechałem, ale może dlatego że była zima i się przeliczyłem ze spalaniem :) od tamtej pory nie mam już większych problemów i generalnie wiem ile mam jeszcze benzyny w baku.


IV VAG Meeting Bielawa 12-13.05.2012 viewtopic.php?f=53&t=435930&start=14#p5281815
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr maja 23, 2007 15:27

a ja chyba doszedlem jzu to tego. Wyjalem pływak z baku razem z pompka i zaczalem kombinowac. jak mowiliscie rezerwa jest ok 10 L wiec dolalem jeszcze 5 l paliwa i w baku w sumie powinno byc ok 10 l , zaczalem kombinowac , przeginac podginac, i tak zrobilem ze w tej chwili jak mam 10 l to wskazowka zaczyna pokazywac poczate czerwonego pola, Zazancze ze po tym podginaniu jeszcze przed dolaniem z banki drugiej porcji, jak w baku było 5 l i po podgieciu wskazowka była tak mniej wiecej w 1/3 grubosci tej czerwonej kreski. Dolalem wtedy 5 L i wskaznik podniosl sie na poczatek rezerwy. Teraz jezdze do sahary zeby zobaczyc czy w druga strone bedzie pokazywac w miare dokladnie , bo to co bylo wczesniej to mnie wkurzalo , wiem ze mam 5 l paliwa a licink pokazuje sahare .
Powiem wam jeszcze jedna ciekawostke, wczeniesniej mialem inny licznik a tam bylo tak ze wskazowka ledwo tylko dotykala rezerwy a auto juz nie jechalo :D to dopiero były cyrki :D zanim sie połapałem o co chodzi to przy okazji dowiedzialem sie ze w MKII nie ma kontrolki rezerwy i autko zdechło o północy 2 km pod gorke przed stacja benzynowa.
dzieki wszystkim za pomoc i zainteresowanie , teraz pozostaje mi tyko wyjezdzic 10 L paliwa co przy paliwozernosci tego silnika nie jest wcale rzecza trudna :) Pozdrawiam , jak cos bede wiedzial to dam znac , tak dla potomnosci :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 468 gości