Wysoka temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kley

Post autor: kley » pn maja 14, 2007 00:05

no co tu duzo gadac:
1. ubywa plynu? jezeli tak, a nie masz ŻADNYCH sladow wyciekow ani wyschnietych plam po plynie ani w srodku nie smierdzi chlodziwem, to uszczelka pod glowica
2. plyn zmienil kolor? moze olej dostaje sie do plynu: uszczelka pod glowica
3. cieknie? skoro tak, to napraw, moze przez to sie tez zapowietrzac
4. wadliwy czujnik podajacy info na zegary
5. wadliwy czujnik zwarciowy wentylatora chlodnicy
6. korek wlewu
7. Niewydajna chlodnica
8. Spory wplyw tez ma ustawienie zaplonu albo przesuniety pasek rozrzadu, ale wtedy glownie szybciej sie grzeje i czesciej zalacza wentylator, a nie przegrzewa...

Jak ja mialem zapowietrzony lekko uklad, to w trasie potrafil trzymac temp 100st przy temp na zewnatrz 15st, w trasie nigdy nie powinno byc ponad 90st (przy sprawnym ukladzie), jezeli jest wiecej, to wykluczylbym punkt 5, jezeli tylko na postoju sie przegrzewa, to wlasnie punkt 6 najpredzej (o ile nie wlacza sie wentylator).

Co do przegrzewania sie silnika, ja kupilem auto z 1.8 ABS, pozniej dowiedzialem sie, ze byl pare razy przegrzany, w tej chwili zmieniam silnik, bo najprawdopodobniej ze wzgledu na przegrzanie pekl tlok miedzy pierscieniami i porysowal cala tuleje.

Kumpel przegrzal kiedys 1.8 AAM (klubowicz zreszta) przejechal juz 40 000, chodzi, ale strasznie slychac popychacze...

Przede wszystkim przy przegrzewaniu uszkodzisz uszczelniacze zaworow, jezeli zacznie brac olej, to bedziesz musial wydac troche $$$ na nowe uszczelniacze.


UWAGA:
Mala rada: jak juz zlapie taka temperature to pod zadnym pozorem go nie gas, bo mozesz juz nie odpalic, zapiecze sie, moga spuchnac tloki, najlepszym sposobem na zbicie temperatury jest wlaczenie nawiewu cieplego powietrza do wewnatrz, bedzie ci goraco, ale wtedy nagrzewniczka bedzie dzialala jak chlodnica... Albo silnik albo ty... Ja znam odpowiedz wiekszosci z klubowiczow :)



lokomotywa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 18, 2006 18:00
Lokalizacja: RZESZÓW
Kontakt:

Post autor: lokomotywa » pn maja 14, 2007 11:47

nagrzewnica to standard w takich sytuacjach, jutro najprawdopodobniej oddam auto do warsztatu -jak sie uporam z usterką to poinformuje Was, co do skutków przegrzania motoru to ja sie łudze żę na wymianie uszczeli sie skończy :) no ale nadzieja matką ....

[ Dodano: 16 Maj 2007 15:47 ]
witam Pany byłem u machera stwierdizł ze to nie uszcelka ze raczej wadliwy termostat no i wyjoł mi go (za free-po znajomości) i kazał pojeżdizc patzrec co bedze no i temp.dalej wysoka między 100 a 110 z małym chczykiem CO DALEJ??? może chłodnica zapchana??
co do korka jeszcze nie kupiłem ale kupie raczej jutro.



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » pn maja 21, 2007 00:22

Panowie, a w jakim momencie powinien włączać się wiatrak? Bo przecież nie kręci się ciągle.



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » pn maja 21, 2007 07:36

adurweb pisze:Panowie, a w jakim momencie powinien włączać się wiatrak? Bo przecież nie kręci się ciągle.
95'C - pierwszy bieg ,102'C - drugi bieg wentylatora



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » pn maja 21, 2007 08:38

95'C - pierwszy bieg ,102'C - drugi bieg wentylatora
Czy da sie to jakoś zauważyć różnicę pierwszego i drugiego biegu?

Czy jak mam cieknącą chłodnicę, to po odkręceniu korka ze zbiorniczka wyrównaczego i po zapaleniu silnika, bedę miał bąbelki powietrza w chłodziwie?



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » pn maja 21, 2007 11:00

adurweb pisze:Czy da sie to jakoś zauważyć różnicę pierwszego i drugiego biegu?
no raczej :) na pierwszej spokojnie się obraca, na drugiej prędkości kręci duużo szybciej i głośniej

[ Dodano: 21 Maj 2007 11:02 ]
adurweb pisze:Czy jak mam cieknącą chłodnicę, to po odkręceniu korka ze zbiorniczka wyrównaczego i po zapaleniu silnika, bedę miał bąbelki powietrza w chłodziwie?
nie



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » pn maja 21, 2007 11:13

Sprawdzałem dzisiaj układ chłodzenia: po zapaleniu silnika nie mam bąbelków powietrza w zbiorniczku wyrównawczym, nie mam wody w oleju ani jakiegoś naloty na bagnecie czy korku. Węże ba mam miękkie, termostat działa bo po przekroczeniu 90 stopni włącza się wentylator i oba węże robią się mocno gorące. Nie wiem czy działa drugi bieg, bo wentylator zbija mi temperature, kieydś to sprawdzę. Czyli oprócz cieknącej chłodnicy i korka wszystko jest OK, uszczelka głowicy też OK. Korek już kupiony, czekam na nową chłodnicę.



alemat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 13, 2007 13:55
Lokalizacja: Frombork
Kontakt:

Post autor: alemat » pn maja 21, 2007 12:37

Witam wszystkich

Jakis czas temu wymienilam czujnik temperatury oleju (ale wydaje mi się ze w sklepie sprzedali mi zły poniewaz stary mial chyba brazowy kolor a obecnie dostalambialy) od tego czasu jak jest wysoka temperatura i jade w dluzsza trase a np obroty spadaja ponizej 2500 obrotów to piszczy mi czujnik oleju.
Oleju mam stan

Czy mogli sprzedac mi zly czujnik, i czy kolor ma znaczenie??

Jaki czujnik mam kupic i gdzie - Golf III , AEA, 94r, help bo nie moge wytrzymac jak cos nie jjest ok w moim golfiku


alex

Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » pn maja 21, 2007 12:46

Ja mam na filtrze jakieś dwa czujniki: jeden biały, a drugi niebieski. Co to za czujniki?



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » pn maja 21, 2007 16:57

alemat pisze: Czy mogli sprzedac mi zly czujnik, i czy kolor ma znaczenie??
Mogli Ci sprzedać zły czujnik, kolor ma DUŻE znaczenie!
Najlepiej kupić oryginalny czyjnik (nawet i ze szrotu) bo zamienniki przekłamują - wiem to z autopsji ;)



Awatar użytkownika
Bartek84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 935
Rejestracja: pt lis 18, 2005 16:29
Lokalizacja: Legnica
Auto: Golf Mk7 GTI
Kontakt:

Post autor: Bartek84 » pn maja 21, 2007 17:06

A ja mam taki motyw - wymieniony termostat na Wahler'a, autko ma 90 lub minimalnie więcej stopni (dolny wąż gorący). Jak jest taka pogoda jak dziś, czyli parówa, to Gofer sie grzeje jak głupi. Pierwszy bieg wentylatora włącza się dopiero przed 100 stopniami (ok. 97), drugi koło 10 stopni później. Mam chłodnicę z dwoma wentylatorami! I tak ciężko jest im zbić temperaturę!
O co może być kaman? Czujnik na chłodnicy?
Mam TD'ka.


Mk7 GTI Stage 2

Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » pn maja 21, 2007 17:12

hazel84 pisze: O co może być kaman? Czujnik na chłodnicy?
1. Obstawiałbym czujnik temperatury - może jest nie taki jak powinien ?
2. Przepłucz chłonice wodą pod ciśnieniem - może jest niedrożna ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn maja 21, 2007 17:26

Też radziłbym sprawdzić chłodnicę, może być dość mocno zamulona i gdy jest cieplej sobie nie radzi. W moim poprzednim samochodzie 1/3 chłodnicy była zimna, tak mocno była zamulona. I było podobnie jak mówisz. Jak było nie za ciepło to dawała radę, gdy temperapura powietrza wzraztała tylko o kilka stopni już nie dawała rady i gotował się.



Awatar użytkownika
Bartek84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 935
Rejestracja: pt lis 18, 2005 16:29
Lokalizacja: Legnica
Auto: Golf Mk7 GTI
Kontakt:

Post autor: Bartek84 » pn maja 21, 2007 19:03

Novik pisze:czujnik temperatury - może jest nie taki jak powinien ?
Możliwe.
Wcześniej był wsadzony żółty czujnik w bloku. Jakiś fizol miał to auto wcześniej.


Mk7 GTI Stage 2

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 253 gości