Pompa wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darkom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:54
Lokalizacja: Rabka

Pompa wspomagania

Post autor: darkom » ndz maja 20, 2007 13:04

Witam,

Posiada golfa III 95/12 silnik AEE, felgi 15 195/50

Miałem problemy z kierownica tzn bardzo cieżko sie kręciło, nie odbijała jak należy itd..
Okazało sie ze winna była przekładnia (była w opłakanym stanie). Po wymianie na używkę obrazu dało sie odczuć różnice :) chodziło to już dużo lepiej. Coś mnie podkusiło na wymianę pompy wspomagania na nowa gdyż zauważyłem w innych MK3 kierownica chodzi wiele lepiej niż w moim golfiku. Stara pompa nie skrzypiała, nie przerywała teoretycznie chodziła ok.

Wczoraj została założona w moim MK3 nowa pompa wspomagania przeznaczona do silnika AEE. I zaczął sie koszmar :(

- przy wolnych obrotach jak próbuje skręcić obojętne (czy w lewo czy w prawo) wyłącza wspomaganie i wydaje jakieś dziwne odgłosy i nie mogę skręcić (chyba ze dodam gazu to tak jakby wracało wspomaganie ale nadal wydaje jakies dziwne dźwięki.

- czasem przez chwile dział niby normalnie ale dużo gorzej niż ta stara

Pytanie czy wrócić do starej pompy bo nie ma szans żeby to lżej działało czy wymienić ta nowa na inna i powinno to fajno dzałać.

Ewentualnie czy są jakieś firmowe pompy do MK3 czy jest ot obojętne jaka założę ??
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2007 13:09 przez darkom, łącznie zmieniany 1 raz.



hezek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Grójec

Post autor: hezek » ndz maja 20, 2007 16:28

witam
prawdopodobnie przycina się zaworek cisnieniowy wtedy syczy jak spuszcza cisnienie ja bym wrócił do starej pompy



darkom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:54
Lokalizacja: Rabka

Post autor: darkom » ndz maja 20, 2007 18:10

Do starej pompy mogę wrócić tylko ze zależało mi na nowej (myślałem ze lżej będzie chodzić kierownica). Jak stoję w miejscu to jedna ręka na starej pompie nie pokręcę, chyba ze to normalne przy profilu 195/50.

Są rożne rodzaje pomp do AEE 1.6 ? Może kupiłem nie odpowiednia ( nie mówiąc o tym ze uszkodzona).

Proszę o jakieś konkretne porady



hezek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr maja 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Grójec

Post autor: hezek » ndz maja 20, 2007 22:01

jezdzilem golfem mk3 brata do wypadku :) teraz stoi i czeka na lakier on tez ma takie opony i lekko sie nie kręci co do tego ile jest rodzaji pomp niewiem zapytaj w sklepie niech sprawdzą w katalogu po nr silnika dojdą jaka u ciebie musi byc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 494 gości