Szyberdach, peknieta prowadnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukieyoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 20, 2007 22:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Lukieyoo » sob mar 10, 2007 20:26

Witam, ja chyba bede mial podobny problem z szybrem jak czegos nie zrobie. zaczna mi ciezko chodzic. Od czego sie wylamuja te prowadnice? czy mozna temu jakos zaradzic? jak konserwowac ten nieszczesny szyber aby dziaal poprawniel.Cos trzeba smarowac?



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » sob mar 10, 2007 20:28

Lukieyoo pisze:jak konserwowac ten nieszczesny szyber aby dziaal poprawniel.Cos trzeba smarowac?
wymontować, rozłożyć wyczyścić dokładnie wszystko i na nowo posmarować, najlepiej biłym smarem teflonowym w sprayu



Awatar użytkownika
Lukieyoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt lut 20, 2007 22:14
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Lukieyoo » sob mar 10, 2007 20:35

A nie ma w szyberdachu zadnych technologiczno- serwiowych miejsc do smarowania aby nie rozbierac pol samochodu do konserwacji?



Awatar użytkownika
adas01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 15, 2005 20:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: adas01 » sob mar 10, 2007 20:51

r32golf pisze:niesty nie działa szukajka a nie wiem co sie moglo stac, poniewaz naprawilem szyberdach podpiolem i nie działa mi silnik , czy ktos wie ktory bezpiecznik odpowiada za szyberdach ? ale probówka sprawdzałem w we wtyczkach co ida do sterowania prąd dochodzi.. help bo juz sie tyle mecze z tym dachem ze szok.. a jeszcze tyle mam z golfem do roboty
otwórz - zamknij kilkanaście razy z imbusa. mój po naprawie chodził trochę ciężko i zanim smar się rozszedł po wszystkich zakamarkach, musiałem trochę go "rozjeździć" ręcznie. bez tego silnik zachowywał się jak martwy (jest w nim jakieś zabezpieczenie przeciw przeciążeniu i w przypadku konieczności użycia zbyt dużej siły tylko cyka przekaźnik i koniec- zachowuje się jak martwy)


był mk3, jest prawie mk4

sebanr1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sebanr1 » pt mar 30, 2007 12:00

Tu koleś sprzedaje nowe prowadnice:
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/527062_ ... assat.html
Zanim się za bardzo podniecicie to informuję, że koleś "zapomniał" w ogłoszeniu wpisać jedno 0 w cenie. Wiem, bo dzwoniłem. Czyli 250 zł :-(



bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » wt maja 15, 2007 23:15

witam
podepne sie pod temat
otoz u mnie na szczescie wszytko dziala OK ale szyber ma jakby luz gora-dol i troche telepie na wybojach
sprawdzalem co to i okazuje sie ze wytarla sie jakby oska, teraz jest za cienka i na niej jest wlasnie luz
czy mnie takze czeka wymiana prowadnic czy tez wystarczy gdzies wytoczyc nowa oske???
jutro postaram sie pstrykanc fotke bo wiem ze kiepsko to wytlumaczylem :))



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » śr maja 16, 2007 10:43

Wystarczy wytoczyć nową ośkę. Pamiętaj żeby bardzo ostrożnie wyjmować starą oskę a tym barzdziej wkładać nową. NIC NA SIŁĘ!!!



bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Post autor: bzykla » śr maja 16, 2007 15:39

oki, dzieki
rozpoczynam poszukiwania tokarza :)



Awatar użytkownika
lukas0303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 29, 2007 14:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Kontakt:

Post autor: lukas0303 » ndz maja 20, 2007 00:20

Lukieyoo pisze:Witam, ja chyba bede mial podobny problem z szybrem jak czegos nie zrobie. zaczna mi ciezko chodzic. Od czego sie wylamuja te prowadnice? czy mozna temu jakos zaradzic? jak konserwowac ten nieszczesny szyber aby dziaal poprawniel.Cos trzeba smarowac?

witam:) u mnie prowadnica się złamała , bo nie chciał się zamknąć do końca szyber. to znaczy odsunąłem go a potem jak chciałem zasunąć, to jakieś 8 cm nie dochodził --- do tego stopnia że musiałem rozebrać całą podsufitkę, bo była dziura-- i jak z taką jeździć -- teraz przynajmniej wiem jak to wszystko wygląda-- szkoda ze tej porady wcześniej nie przeczytałem --- odnośnie tej blaszki:( ale wracając do tematu--- z przodu--- jest taka klapka metalowa, która jak się odsunie szyber to się podnosi do góry. sterowane jest to przy pomocy dwóch stalowych drutów wygiętych w łuk:P pewnie kojarzycie o co chodzi:) i tu właś nie problem--- te druty są z jednej strony zamocowane w tej "owiewce" a z drugiej strony siedzą w takich ciękich plastikach-- takie malutkie prostokątne plasticzki i u mnie jeden się złamał i nie trzymał druta:( i jak się szyber zamykał to się zblokowało i szyber szedł krzywo-- no i pękła linka:( w tym właśnie miejscu co wszystkim:( pół dnia się męczyłem żeby znaleźć problem z tym szybrem-- dopiero jak wyciągnąłem z jednej strony ten drut to się szyber zasunął, ale znów był luźny, więc musiałem coś wykombinować żeby znów ten drut wsadzić --- no i przywiąząłem go drutem:PP cienkim drucikiem. pozdawiam:)



Awatar użytkownika
DariusN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw paź 26, 2006 10:37
Lokalizacja: Golczewo

Post autor: DariusN » sob lip 07, 2007 13:35

pilna pomoc nie moge wyjąc tej cześci szyberdachu przesłony czy jak tam zwał
(z podsufitką ) piszecie że energicznie szarpnąć odkręciłem tylne zabezpieczenie ale dalej nie chce wyjść


oki nie aktualne dałem rade
Ostatnio zmieniony sob lip 07, 2007 14:01 przez DariusN, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » sob cze 14, 2008 15:04

dziwne!
U MNIE PĘKŁA ALE Z PRAWEJ STRONY
SZYBER PODNOSI SIĘ I OPUSZCZA BEZ PROBLEMU ALE JEST PROBLEM Z ZASUWANIEM POD DACH I Z POWROTEM PRZYCINA SIĘ I TRZEBA NACISKAĆ KILKAKROTNIE



huberto65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:44
Lokalizacja: PTOKI

Post autor: huberto65 » pt cze 27, 2008 19:47

może naprawić komuś szyberdach za śląskiego



Awatar użytkownika
boogie-man
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 13:15
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: boogie-man » sob lip 19, 2008 19:16

Krisu84 pisze:witam u mnie jest troszke inaczej tzn uchyl dziala bez problemowo, natomiast problem pojawia sie przy chowaniu tzn nie da sie za jednym pociagnieciem przycisku tylko trzeba caly czas go naciskac to odsunie calosc... w momencie gdy otwieram recznie to tez nie ma problemu... tak wiec co trzeba zrobic zeby dzialalo to bez zadnych klopotow??
Też mam ten problem. Uchylanie działa jak trzeba, otwieranie poziome też, natomiat zasuwanie do około połowy działa normalnie a potem już muszę na raty wciskać przycisk żeby szyber zasunął się do końca. Domykanie kluczykiem natomiast działa ok więc już nie wiem czemu przyciskiem muszę od pewnego miejsca pstrykać i puszczać i znów i jeszcze... aż do końca.
Pomożecie?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=145115

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images30.fotosik.pl/146/ac4f08c94c6dea85.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Puchaty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 20:53
Lokalizacja: Warszawa - Ławki
Kontakt:

Post autor: Puchaty » wt lip 22, 2008 11:59

Witam,

jak by ktos potrzebowal to mam prawa, wpelni sprawna prowadnice :grin:
jakies inne male elementy pewnie tez by sie znalazly



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 240 gości