Na luzie trzesie buda, wolno jezdzi, woda leci z tlumika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartekb20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 14, 2007 15:13
Lokalizacja: Poznań

Na luzie trzesie buda, wolno jezdzi, woda leci z tlumika

Post autor: bartekb20 » pn maja 14, 2007 23:58

WItam

Jestem właścicielem Golfa III Vento rocznik 99 z silnikiem 1.8. kupilem go w komisie we wrześniu. Wymieniłem standardowe rzeczy pasek rozrządu, olej filtry oleju, napinacz od paska rozrządu, przedwczoraj także swiece.
Samochodzik chodził idealnie kiedy to od dwóch tygodni.....

- trzęsie sie cały samochód podczas kiedy stoi na luzie
- z rury wydechowej leci woda
- samochód ma zacięcia podczas jazdy
- jedzie bardzo wolno
- praktycznie nie ma przyspieszenia ( kiedyś na trojce jak wcisnęłem ghaz do dechy przy wyprzedzaniu to myślałem, że stane sie częsią fotela a wczoraj cieżko było mi dogonić malucha)
- panel gdzie znajduje sie skrzynia biegów i reczny tak sie nagrzewa, że ni idzie go dotknąć

Co to może być . Prosiłbym serdecznie o Wasze spostrzezenia. OCzywiscie odwiedze mechanika lecz chciałbym znać równiesz Wasze diagnozy aby móc konfrontować to z tym co powiedzą mechanicy. Moj golfik jest dla mnie wszystkim nie oddam go w byle jakie rece. Dziekuje z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie

PRECYZUJ TEMATY !!!
Ostatnio zmieniony wt maja 15, 2007 11:27 przez bartekb20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
adriana81
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1115
Rejestracja: czw mar 23, 2006 00:26
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: adriana81 » wt maja 15, 2007 00:17

bartekb20 pisze:trzęsie sie cały samochód podczas kiedy stoi na luzie
Poduszki pod Silnikiem sprawdzałes
Ostatnio zmieniony wt maja 15, 2007 00:18 przez adriana81, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt maja 15, 2007 00:17

bartekb20 pisze:- trzęsie sie cały samochód podczas kiedy stoi na luzie
przyczyna rózna
np złe obroty silnika tzn za niskie
wywalone poduszki pod silnikem lub skrzynia

bartekb20, a nie poszła Ci uszczelka pod gowica ?? Płynu chłodniczego masz dośc ?? nie ubywa np...???



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt maja 15, 2007 00:22

Mysle ze sprzedaqli Ci zarzniete auto , odkrec skrzynie i zobacz jaki masz olej czy nie ma w nim trocin a w ukladzie chlodzenia nie ma musztary u nas w lodzi takie waly chodza po komisach ze :panna:


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

bartekb20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 14, 2007 15:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartekb20 » wt maja 15, 2007 17:24

To_mas, niczego mi nie ubywa ani oleju ani płynów zadnych . Jedynie co ubywa i to w zastraszającym tempie to benzyna znika z anormalną szybkością. Pytałem sie mojego kolegi co to moze być. Jego dniagnoza to zepsuty przepływomnierz. Stąd te wszytkie usterki które opsiałem w pierwszym poscie.



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » wt maja 15, 2007 17:30

bartekb20 pisze:panel gdzie znajduje sie skrzynia biegów i reczny tak sie nagrzewa, że ni idzie go dotknąć
wynikałoby ,że gotuje się katlizator..
albo jest zapchany , albo dostaje niespalone paliwo..
zacząłbym od niego i sondy



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt maja 15, 2007 19:43

PRawdopodobnie masz zapchany katalizator i to jest powodem twoich problemów.



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt maja 15, 2007 20:08

skoro zamulony nie jedzie i przepala duzo beny to sonda lambda może być zwalona jak kolega wyżej pisał



bartekb20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 14, 2007 15:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartekb20 » wt maja 15, 2007 20:46

wg co piszecie to chyba faktycznie bedzie katalizator, koleżka z Norauto coprawda nie jest fachowcem bo tan glownie zajmuja sie wymianą swiec i oleju etc wskazał na katalizator. No cóż sprawdzałem ceny tego cuda. Mam pytanie do tych co sie interesują co oznacza skrót ASO - bo ten katalizator kosztuje 2200 :/ a uniwersalny 370 . Nie bede oszukiwał, że nie chciałbym kupowac tego ASO bo mnie nie stac w zadnym calu na to. W czym wlasciwie zamiennik jest gorszy od ASO?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 15, 2007 21:06

ASO - autoryzowana stacja obsługi. Dawniej część z ASO oznaczała część taką jak montuje się do auta w fabryce, a wszystko spoza ASO to były tzw podróby. Teraz już tak nie jest.
Są części orginalne oznaczane logo marki samochodu - dawne ASO.
Są części identyczne bez logo marki samochodu tylko z logiem wytwórcy, tańsze a równie dobre
Są części o porównywalnej jakości
i w końcu jakieś nieznanej bliżej znaczy zwykle gorszej jakości.
Pierwsze trzy typy można teraz kupić w ASO, lub kazać założyć i nie tracić przez to np. gwarancji.
A konkretnie co do kata, sa ludzie na forum którzy zakładali uniwersalny katalizator i sa zadowoleni. Ale jest takich osób mało, bo prawdę mówiąć po zużyciu się pierwszego katalizatora mało kto nowy zakłada. Bo to spory wydatek, stacje diagnostyczne u nas działają mniej rygorystycznie jak za komuny a autku ciut mocy może przybyć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bartekb20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 14, 2007 15:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bartekb20 » wt maja 15, 2007 22:51

Dziekuje bardzo za odpowiedź no teraz jestem o wiele bardziej bogaty w wiedze miż wczoraj wiec nie pojade goły i wesoły do mechanika ale juz bede mogł z nim pogadac :) Bardzo Bardzo jeszcze radz dziejuje za udzieloną mi pomoc. Pozdrawiam serdecznie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 483 gości