[MK3] Wskaźnik paliwa - pytnie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

[MK3] Wskaźnik paliwa - pytnie

Post autor: mi5iek84 » ndz kwie 10, 2005 20:20

witam. czy jest moze jakis sposob aby poprawic dokladnosc wskaznika od paliwa???? bo z tego co widze na swoim przykladzie i slysze od innych to one zbyt dokladne nie sa:( pozdrawiam



Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » ndz kwie 10, 2005 21:34

najlepiej kupić zegary z drugiej połowy 94 roku, bo te pokazują odrazu stan paliwa po przełączeniu kluczyka, a nie jak te stare po jakiś 5 min od włączenia silnika :grin: sam taki mam i się noszę z zamiarę kupna nowych.


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
mi5iek84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: sob sty 08, 2005 13:04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: mi5iek84 » ndz kwie 10, 2005 21:44

tylko ze mam autko z konca 94 i wskazowka podnosi mi sie odrazu. ale nie o to chodzi. chodzi mi o to ze wskazówka oszukuje. bo np. zatankowalem 5 litrow wiec wskazowka powina byc mniej wiecej w polowie rezerwy a w ogole sie nie podniosla:) innym razem zatanowalem 30 litrow wiec wskazowka powinna byc za polowa a nie byla. i pytanie moje jest czy mozna cos z tym zrobic zeby dobrze pokazywalo czy po prostu "ten typ tak juz ma"???


PozdroVWienia

[url=http://imageshack.us][img]http://img118.imageshack.us/img118/5306/logoeg5.jpg[/img][/url]

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » ndz kwie 10, 2005 22:02

tez mam te nowsze zegary i tez zauwazylem ten problem.... Dodatkowo jeszcze jedna sprawa : Przekrecam kluczyk, wskazowka podnosi sie, ruszam, jest na swojej prawidlowej pozycji, przekraczam 2000rpm, wlacza sie gaz, wskazowka benzyny opada do zera.... jak z tym zawalczyc ? Ktos sie spotkal z tym?



Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » ndz kwie 10, 2005 22:11

hmm ciekawe, powiem szczerze, że w praktyce nie miałem jeszcze do czynienia z tymi nowymi zegarami. Ale z tego co widać to chyba u nich noram, że tak oszukują, może rozwiazaniem będzie wymina wskaźnika na w ten z zegarów montowanych w seatach albo całe zegary wsadzić z seata (choć nie jestem pewien czy w nich nie ma tego prablemu ze wskazówką), bo one pasują do golfa. Tu mam przykład:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47594596


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

marqiz

[mk3]-Wskaźnik paliwa

Post autor: marqiz » śr kwie 27, 2005 09:39

witam

od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem golfa3 1.8 GT z 1995, mam takie pytanie w którym momencie zapalać powinna się kontrolka rezerwy paliwa, bo już zdarzyło się u mnie że wskazówka wskaźnika paliwa zeszła do zera a kontrolka się nie zaświeciła.



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr kwie 27, 2005 09:52

Z tego co mi wiadomo w MKIII nie ma lampki rezerwy paliwa, jedynym oznaczeniem rezerwy są czerwone kreski na wskaźniku paliwa, wejście wskazówki na czerwone krechy oznacza że masz jeszcze ok. 7l w baku.



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » śr kwie 27, 2005 10:13

w niektórych wersjach jest lampka rezerwy!! jakieś 5 - 6 litrów!!


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » śr kwie 27, 2005 10:14

Unicron pisze:hmm ciekawe, powiem szczerze, że w praktyce nie miałem jeszcze do czynienia z tymi nowymi zegarami. Ale z tego co widać to chyba u nich noram, że tak oszukują, może rozwiazaniem będzie wymina wskaźnika na w ten z zegarów montowanych w seatach albo całe zegary wsadzić z seata (choć nie jestem pewien czy w nich nie ma tego prablemu ze wskazówką), bo one pasują do golfa. Tu mam przykład:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47594596
co do tych zegarów to nie wiem jak działają!! ojciec ma cordobe z 2001 i nie ma problemu ze wskażnikiem poziomu paliwa!! wlejesz 5 litró i od razu widać różnice!!


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr kwie 27, 2005 10:25

Alib pisze:w niektórych wersjach jest lampka rezerwy!! jakieś 5 - 6 litrów!!
Ja chyba tej niektorej wersji niestety nie mam.
Jest to EUROPE z 96 roku, 1,6 AEE.

Mnie tez zastanawia sprawa wskazowki paliwa. Jak dotad chodzila ok.
W niedziele wymienilem filtr paliwa, bylo ok, pozniej opadlo prawie do min. Przestraszylem sie ze mi paliwo wycieka, ale nie.
Nastepnego dnia zona jezdzila i bylo juz ok. Mam nadzieje ze to sie nie powtorzy. Nie wiem co moglem tam poruszyc.

Czy jest tak wiec mozliwosc zalozenia lampki kontrolnej??
Jestem przyzwyczajony do lampki do takiego stopnia, ze nie przeszkadza mi jazda przy poziomej wskazowce paliwa. Do czasu


Pozdrawiam,
Piotrek

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » śr kwie 27, 2005 13:47

ja tez mam licznik ktory pokazuje poziom paliwa od razu po przekreceniu kluczyka, uwazajcie na rezerwe bo mi sie skonczylo paliwo gdy wskazowka byla na drugiej czerwonej kresce licząc od zera a myslalem ze mam jeszcze troche w baku, pech chcial ze gazu wtedy nie mialem, na szczescie dotoczylem sie na luzie do pobliskiej stacji benzynowej.



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr kwie 27, 2005 13:48

pkirylcz pisze: Jestem przyzwyczajony do lampki do takiego stopnia, ze nie przeszkadza mi jazda przy poziomej wskazowce paliwa. Do czasu
A mnie ta lampka w poprzednim aucie zawsze najbardziej wku**** jak już widziałem że "komornik" mruga to mi sie jeździć odechciewało :jezor:



Awatar użytkownika
Sei
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw sty 06, 2005 03:31
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola
Kontakt:

Post autor: Sei » śr kwie 27, 2005 16:53

mi5iek84 pisze:np. zatankowalem 5 litrow wiec wskazowka powina byc mniej wiecej w polowie rezerwy a w ogole sie nie podniosla:) innym razem zatanowalem 30 litrow wiec wskazowka powinna byc za polowa a nie byla.
ja z kolei mam tak ( o czym tez niedawno na forum sie dowiedzialem ), że nie pokazuje mi ostatnich 5 litrów paliwa. jak mam wskazówke już calkiem na poziomo, jak przy wylączonej stacyjce, to w baku mam jeszcze 5 litrow, podobno dużo III-jek tak ma.

pozdr



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr kwie 27, 2005 20:39

hmm, nie bede tego sprawdzal, ale tylko dlatego zeby sie nie zmadrzyc i nie jezdzic na kompletnym zerze


Pozdrawiam,
Piotrek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości