Wysoka temperatura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lokomotywa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 18, 2006 18:00
Lokalizacja: RZESZÓW
Kontakt:

Post autor: lokomotywa » sob maja 12, 2007 13:48

szlak mnie zara trafi!!! właśie wymieniłem czujnik i temperatura wg nowego czujnika to 120 stopni i teraz wentylator sie nie właczył , powymianie termostatu 2 dni temu sprawdzałem i wentylator sie właczał ???? chyba trzeba sie powoli pogodzić z wymianą uszczelki głowicy?? co sądzicie??



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » sob maja 12, 2007 13:54

Sprawdź jszcze w jakim stanie masz korek od wlewu chłodziwa - to ważne by nie był uszkodzony, pęknięty itp. W tym korku jest zaworek regulujący ciśnienie.
Ja miałem podobny problem - po wymianie korka problemy znikneły!!! :)
Koszt korka to 10 PLN, spróbuj, niewielkie pieniądze a może pomóc - naprawde ;)

[ Dodano: 12 Maj 2007 13:57 ]
A co do czujników temperatury to nie kupuj nieoryginalnych!!! One zazwyczaj przekłamują o ok 20'C. lepiej kupić uzywany oryginalny - też przerabiałem w swoim Golfie ten problem i wiem jak to jest ;)



lokomotywa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 18, 2006 18:00
Lokalizacja: RZESZÓW
Kontakt:

Post autor: lokomotywa » sob maja 12, 2007 14:10

no korek nie popekany wygląda że nic mu nie jest no ale może go wymienie, ale auto chyba do machera trzeba dać bo jak pojerzdże jeszcze troche z tak wysokoa temp.120 to z tego silnika może nic nie zostac???



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » sob maja 12, 2007 14:23

lokomotywa pisze:no korek nie popekany wygląda że nic mu nie jest
Ja też myślałem że mój korej jest dobry, a okazało się zupełnie co innego.
Lepiej zmień - koszt niewielki a może się okazać że naprawde warto.
A co do czujnika to jeżeli masz nieoryginalny to może przekłamywać wskazania. Ja kiedyś kupiłem nowy jakiś zamiennik i okazało się że cały czas miałem w silniku tem ponad 110'C! Pojechałem na szrot i kupiłem używany - oryginalny i normalnie pokazywał temperature ;)



lokomotywa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 18, 2006 18:00
Lokalizacja: RZESZÓW
Kontakt:

Post autor: lokomotywa » sob maja 12, 2007 14:33

z tymi czujnikami to czaje o co chodzi korek wymienie, ale jeśli wentylator sie nie włacza to nie wina czyjnika musi cos być popiep... może korek winny ale ja chyba bym stawiał na uszcelke głowicy (zapowietzranie układu) no bo nie wiem co jeszcze mogło by być??
kiedyś w bisie miałem taki bajer że wirnik pompy sie odkręcił i woda nie miała obiegu ale to juz temat na grubą książke co sie ztym bisem działo heeh

jak sądzicie jak duże zniszczenie sieje jazda z tak wysokimi temp.?? jak ten silnik 1.8 abs znosi tak ciężkie warunki pracy??



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » sob maja 12, 2007 14:38

Sprawdź jeszcze jedno:
Zdejmij wtyczke z czujnika temperatury na chłonichy i zewrzyj ją kabelkiem na "kótko". Jeżeli wiatrak będzie się kręcił to OK, a jak nie to i ten czujnik jest do wymiany :/



lokomotywa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 18, 2006 18:00
Lokalizacja: RZESZÓW
Kontakt:

Post autor: lokomotywa » sob maja 12, 2007 14:46

a co wtedy jak zewre i bedzie kręcił zrobie krutką jazede i bedzie 120 a chłodnica zimna?? a witrak w bezruchu??

dochodze do wniosku takiego: na zegarku jest 120 a chłodnica zimna (termostat wy mieniony) wiatrak nie kręci- zapowietrzony układ powoduje to iż termostat sie nie otwiera czego wynikiem jest niewłączajacy sie wentylator



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » sob maja 12, 2007 14:57

Jeżeli na zegarku jest 120'C a chłodnica zimna tzn. że chłodnica jest niedrożna (moim zdaniem).
Po krótkiej jeździe sprawdź czy chłodnica jest równomiernie nagrzana, czy węże doprowadzające chłodziwo są mięki i gorące.
Jeżeli chłodnica będzie z jednej strony zimna a z drugiej ciepła a do tego przewody doprowadzające chłodziwo są zimne i twarde = chłodnica do wymiany brak drożności w chłodnicy. Wtedy wiatrak sie nie będzie kręcił bo w miejscu w którym mierzy tempreature może być chłodnica niedogrzana i sie nie załączy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 12, 2007 15:04

Albo jest złe odpowietrzenie, cienki wężyk idący do zbiorniczka wraz z jego króćcami do sprawdzenia czy drożne (ew. przetkać drutem).
Druga możliwość: źle zamontowany termostat, odwrotnie albo coś w tym stylu.
Po licho kombinować z czujnikmai jeśli przed wymianą termostatu były ok. Chyba że nie były?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lokomotywa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 18, 2006 18:00
Lokalizacja: RZESZÓW
Kontakt:

Post autor: lokomotywa » sob maja 12, 2007 15:50

nie było ok chłodnica była zimna wiatrak sie nie właczał



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » sob maja 12, 2007 16:02

Cóż... jeżeli czujniki wszystkie sa dobre, chłodnica drożna, korek do wlewu chłodziwa dobry, termostat też to pozostaje tylko uszczelka pod głowicą



Awatar użytkownika
Czara
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt maja 16, 2006 10:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Czara » ndz maja 13, 2007 02:03

Jaka powinna być różnica temperatury w zbiorniczku a wskazaniami na desce (powiedzmy jak sie chce termometrem upewnić sie że wskazania są dobre)??


Gofry RULEZ :) http://klub.chip.pl/czara/dupa3.jpg

rudy_691
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr maja 09, 2007 23:01
Lokalizacja: znienacka

Post autor: rudy_691 » ndz maja 13, 2007 19:43

siema. mam ten sam problem w mk3. wskazania temp mam od 110-120 stopni w czasie jazdy, wymienilem czujnik temperatury, wentylator tez sie nie wlacza...dolna rura do chlodnica jest troche zimniejsza od gornej, nie jest twarda czy cos ale jest tylko ciepla a gora jest goraca



Awatar użytkownika
krzysiek82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: sob mar 24, 2007 22:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: krzysiek82 » ndz maja 13, 2007 22:17

Rożnica temperatury pomiędzy tą na desce a w zbiorniczku nie jest wielka, ponieważ rurki nie są metalowe i nie powoduje to nadmiernego chłodzenia płynu w obiegu. U mnie na desce jest 110c a w zbiorniczu 90c :)


[img]http://www.usersigs.com/site/data/media/10/Sans_titre-2.gif[/img]
[img]http://images4.fotosik.pl/170/6664f3af63388f0d.jpg[/img]
GSM: 600-827-446

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 191 gości