Wtryski - czysci sie czy nie ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:01
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Wtryski - czysci sie czy nie ?

Post autor: piotrek » czw maja 10, 2007 23:36

Golf mi nie chodzi rowno na benzynie, powymienialem kpoulke, palec, kable, swiece i znikoma rozica. Ktos mi podpowiedzial zebym przeczyscil wtryski. Moze mi ktos powiedziec czy tak sie robi ? Jesli tak to jaki jest najlepszy sposob ?


Kanciaste pozdrowienia.

Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » czw maja 10, 2007 23:44

jeśli chcesz to kup sobie preparat do paliwa jakieś dovrej firmy i zastosuj go przy tankowaniu. a technicznie ujmując rzecz jeśli masz klapowy przepływomierzto przy ich zastosowaniu różnice w prędkości obrotowej biegu jałowego mogą dochodzić to nawet 30% prędkości nominalej także trzeba żyć z tym piętnem :) tej nieregularności...



HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » pt maja 11, 2007 00:15

Mialem ten sam problem u siebie wine za zapychanie sie wtryskow ponosi zla eksploatacja samochodu na gazie! Sa trzy zasady podstawowe:
1) nigdy nie odpalac na gazie, a gdy silnik jest zimny nie przelaczac na gaz to momentu rozgrzania (do minimum drugiej kreski na wskazniku temp.ok 50-60st.)
2) gasic auto tez zawsze na benzynie (zwlaszcza na noc kiedy odstawiamy auto na dlugo tak ze wystygnie
3) na kazdy 1000km przejechany na gazie minimum 200km na benzynce przy jezdzie ok.3 do 4tys. na obrotomierzu!!
Przynajmniej mi tak doradzil pewien spec i dziala, przestaly mnie nekac przypchane wtryski!! A ten dodatek do paliwa jest dobrze zawsze lac do benzyny zeby stosowac go zapobiegawczo, napewno nie przyniesie to szkody dla silnika!! Jesli juz masz zapchane wtryski mozesz sprobowac go zastosowac ale wlej cala buteleczke na ok.15l benzyny a nie tak jak pisze na opakowaniu bo tu nie chodzi o zapobieganie!! Mi np. pomoglo po dopiero po 4 buteleczkach! Sproboj jesli to nie pomoze to czeka Cie regeneracja wtrysku ale nie wiem ile to kosztuje!!

POZDRAWIAM!!



piotrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 17:01
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Post autor: piotrek » ndz maja 13, 2007 15:48

Myslalem o tych dodatkach ale sproboje tak: wykrece wtryski i bede krecil silnikiem. Zobacze wtedy czy wszystkie rowno podaja paliwo.


Kanciaste pozdrowienia.

Tomek MK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 20:08
Lokalizacja: z woj. Łódzkiego

Post autor: Tomek MK2 » ndz maja 13, 2007 18:38

tylko wykrecenie wtryskiwaczy to taka łatwa sprawa nie jest Przekonasz sie użyj lepiej tych dodatków do paliwa



Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » ndz maja 13, 2007 19:29

piotrek pisze:Myslalem o tych dodatkach ale sproboje tak: wykrece wtryski i bede krecil silnikiem.
dziwny pomysł..
najlepiej jeśli jest możliwość podłączenia wtryskiwaczy za pomocą jakiegoś wężyka bezpośrednio pod pompę ,pompę podpiąć na krótko pod akumulator i przepłukać je na wysokim ciśnieniu z dodatkiem do czyszczenia ukł.wtryskowych np.STP w paliwie, jeśli nie to wlej ten dodatek i jedź na godzinny rejs w trasę z obrotami pow 4tyś
wcześniej obowiązkowo nowy filtr paliwa..



Rutazz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lut 05, 2007 00:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Rutazz » ndz maja 13, 2007 19:46

w zasadzie to czyści sie w myjce ultradźwiękowej z dodatkiem płynu czyszczącego, podłączone do zasilania żeby sie otwierały, gdybyś był z gdańska to bym mógł Ci to zrobić w zasadzie... a co do preparatów czyszczących to zawsze warto spróbować, ale szału nie będzie po takim czyszczeniu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości