Wyciek oleju, stukaja popychacze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rompol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Wyciek oleju, stukaja popychacze

Post autor: Rompol » pt maja 11, 2007 22:02

Witam dzis przyjechałem z pracy i mam mały dylemat z moim golfikiem a mianowicie zauwazyłem drobny wyciek oleju miedzy blokiem a rurką miarki oleju chyba cieknie z tamtad lub skas scieka do tego jeszcze nie doszedłem a druga rzecz to to ze jak odpaliłem pod robotą to zastukały mi popychacze czego wczesniej nie miałem te popychacze mają przejechane niecałe 1000km ale zastukały chwilke i było ok czyli jest to dopuszczalne ale cos mnie tak tkneło i sprawdziłem pasek rozrzadu okazało sie ze jest za mocno napiety a był dobrze czy jest możliwe ze sie sam napioł czy raczej jak silnik jest ciepły to jest bardziej napiety? prosze o jakies porady jutro to posprawdzam bo dzis juz było za ciemno ;)
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 13:09 przez Rompol, łącznie zmieniany 1 raz.



Kand
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 12:18
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Kand » pt maja 11, 2007 23:35

- jezeli chodzi o wyciek to mialem podobny problem, jak masz duzo szczescia to moze Ci sie uda wyjac rurke i ponownie wcisnac z jakims uszczelniaczem (jest mocno wcisnieta) ja umylem miejsce z ktorego leci olej dokladnie acetonem wysuszylem i zalalem to klejem szybkoschnacym np kropelka. wiem ze to niezbyt fachowe ale pomoglo :)
-jezeli chodzi o stuki popychaczy to czasem sie zdarza i jest to normalne w kazdym aucie nawet moim :) (jest to wynikiem "zawieszenia" sie popychacza po zgaszeniu silnika)
-jezeli chodzi o pasek to zawsze sie naciaga pod wplywem wzrostu temperatury wiec trzeba o tym pamietac napinajac pasek na zimnym silniku

...sory za brak el i ol ale mam problem z klawiatura :panna:



Rompol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Rompol » sob maja 12, 2007 21:37

czy jest mozliwe ze ten wyciek jest spowodowany za duzym poziomem oleju? sprawdzałem poziom na ciepłym ostatnio i uzupełniłem i było za dużo a miałem to zrobic na zimnym



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 12, 2007 21:40

Ile oleju w silniku?

Wielu kierowców uważa, że lepiej, gdy w misce olejowej znajduje się za dużo oleju, niż miałoby go zabraknąć. Czy nadmiar oleju może spowodować uszkodzenie silnika?
Nadmiar oleju jest zjawiskiem niekorzystnym, ale nie tak niebezpiecznym jak jego niedobór. Szczególnie może to być niekorzystne w samochodach wyposażonych w katalizator. Zbyt wysoki poziom lustra oleju w misce olejowej może powodować naruszenie gładzi cylindrów. Nadmiaru oleju mogą nie nadążyć zgarniać pierścienie tłokowe. W efekcie dochodzi do spalania nadmiaru oleju w kanale spalania i przedostawania się nie spalonych do końca cząstek oleju do katalizatora i niszczenie go. Drugim negatywnym efektem jest nadmierne i nieefektywne zużycie oleju

Jak prawidłowo sprawdzić ilość oleju w silniku? Ilość oleju w misce olejowej silnika należy sprawdzać przynajmniej co 1000 km, a szczególnie przed wyjazdem w dłuższą drogę.
Sprawdza się najlepiej w zimnym silniku, a jeśli w czasie jazdy, to po około 5 minutach od unieruchomienia silnika, jest to minimalny czas potrzebny na ścieknięcie oleju do miski olejowej.
Poziom oleju powinien mieścić się między dolną (min.) i górną (max) kreską na tzw. bagnecie nie ponad i nigdy poniżej tych kresek.

Prawie w każdym samochodzie trzeba dolewać odrobinę oleju. Czy dobry silnik może zużywać olej? Zużywanie oleju przez silnik w czasie jego pracy jest zjawiskiem naturalnym i wynikającym z procesów zachodzących w silniku.
Instrukcje obsługi niektórych samochodów zawierają normatywne zużycie oleju dla danego silnika. Są to dla samochodów osobowych wielkości w dziesiętnych częściach litra na 1000 km. Na ogół producenci zawyżają te dopuszczalne ilości. W nowych oraz o małych przebiegach silnikach rzeczywiste zużycie jest znacznie mniejsze, praktycznie niezauważalne "gołym okiem". Dobrze jest obserwować wielkość rzeczywistego zużycia i w przypadku, gdy przekracza ono wielkość określoną przez producenta lub wykazuje wzrost w stosunku do poprzednich ustaleń, zwrócić się do serwisu, celem wykrycia przyczyn tego zjawiska.



Czy latem i zimą tak samo sprawdzamy stan oleju?Zarówno latem, jak i zimą temperatura pracy silnika jest ta sama i zachodzące procesy się nie różnią. Jedyna różnica polega na tym, iż zimą udział procentowy czasu jazdy na nie w pełni nagrzanym silniku może być wyższy, co jednak ma przede wszystkim wpływ na zużycie gładzi cylindrowych i pierścieni. Współczesne oleje silnikowe mają zapewnioną niezbędną płynność również w niskich temperaturach, co gwarantuje prawie natychmiastowe dobre smarowanie tuż po uruchomieniu.
Należy unikać, stosowanego przez niektórych kierowców, nagrzewania silnika na postoju. Przedłuża to proces nagrzewania i w efekcie daje wynik negatywny dla silnika i dla środowiska.
Autor: Aureliusz Mikos



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob maja 12, 2007 21:55

Rompol pisze:czy jest mozliwe ze ten wyciek jest spowodowany za duzym poziomem oleju?
nie.mozesz miec normalny stan i tak bedzie.



Rompol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Rompol » ndz maja 13, 2007 13:47

Mam jeszcze jedno pytanko czy ta rurka miarki oleju jest wcisnięta bezposrednio do bloku czy jest tam jakas tulejka lub cos bo tak wyglada jakby cos tam było??

[ Dodano: Nie Maj 13, 2007 22:14 ]
:( help



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 436 gości