przekaźnik 258

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gts3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 23:40
Lokalizacja: Koszalin

przekaźnik 258

Post autor: gts3 » pt maja 11, 2007 22:00

Witam.
Za co odpowiada przekaźnik świec żarowych? Po nazwie można się troche domyśleć ale kiedy go wyciągnąłem (ponieważ zauważyłem że jest wilgotny) samochód dalej odpalał i jechał bez problemu. Czy to normalne?
Kiedy rozłączałem kostki od skrzynki z bezpiecznikami aby wszystko w razie czego przetrzeć i wysuszyć , po podłączeniu spowrotem nie działają mi wycieraczki (tylko przednie, tył działa). Czy jest to możliwe że ten przekaźnik odpowiada również za ich działanie (lub zamyka jakiś obwód)?
Możliwe tez jest ze jakiś kabelek uciekł z kostki, czy ktoś w razie czego ma schematy podłączenia kabelków do kostek (żółta, czarna, niebieska oraz 2 białe)



pjoter78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 04, 2006 11:48
Lokalizacja: Reszel

Post autor: pjoter78 » sob maja 12, 2007 09:22

Przekaźnik świec odpowiada za nagrzewanie świec przy zimnym silniku. Jak silnik jest ciepły, wtedy on nie włącza świec. Po przekręceniu kluczyka wtedy kontrolka się nie świeci. Po prawej stronie silnika przy trzpieniu wyprowadzającym płyn chłodniczy do nagrzewnicy jest odpowiedzialny za to czujnik. On steruje włączaniem się przekażnika.
Nie ma nic wspólnego z przekaźnikiem od wycieraczek.
Może jakiś kabelek albo wsówka wyskoczyła, sprawdź jeszcze raz.



gts3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 23:40
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: gts3 » sob maja 12, 2007 09:44

po przyglądnięciu się, zauważyłem że 2 wsówki nie sa podłączone. Tyle że nie wiem gdzie je podpiąć. Z tego co widze to wolnych miejsc jest kilkanaście, a wsówki 2 ( "aż" 2)

Jakiś schemacik by sie przydał



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 339 gości