Stukające popychacze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bebe2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Stukające popychacze

Post autor: bebe2 » pn kwie 25, 2005 20:50

Witam
wiem, że już było ale (przeczytałem wszystko)
No właśnie - stukają ale troche dziwnie.
Tylko na zimnym silniku. Po zapaleniu czasem stukają a czasem nie, po paruset metrach stukają a potem znów nie.
Zawsze pomaga wyłączenie i załączenie silnika, tak ze trzy razy i moge jechać spokojnie.
Niedawno wymieniłem olej z nadzieją że przestanie (GTX Magnateq)ale nie przestało. Pół roku temu jak przyjechało z D to tego problemu nie było.
Ci co go przywieżli podobno wymienili ale chyba zrobili mnie w ****.
Pisze bo postudiowałem troche książke i wyczytałem o zaworze zwrotnym który jest montowany podobno na czwartej pokrywie, może on coś świruje.
Jak nie to zostaje któryś popychacz, jakiej firmy kupić (spotkałem sie z różnymi opiniami).
A może zmienić olej? Tylko że tyle kasy wywaliłem na tego Castrola.
Co Wy na to?



Awatar użytkownika
Pzwmichu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr paź 13, 2004 21:38
Lokalizacja: Gozdnica
Kontakt:

Post autor: Pzwmichu » pn kwie 25, 2005 22:23

Mi tam popychacze grają już kilka lat. Ale nic z nimi nie robie. :)
Grają tak około 30 sekund zimą i 2-3 sekundy latem, także chyba nie jest źle.
A z tym Magnatec-iem to lekko przesadziłeś. Przecież to syntetyk. :)


GOLF 1.8 RP 90r. full wypass.

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn kwie 25, 2005 23:57

przedewszystkim zmieniłeś olej na syntetyk, żadszy i szybciej wypływa z popychaczy i może jeszcze bardziej stukać, druga sprawa ze do silnika pewnie z duzym przebiegiem, bo pewnie z tego roku co masz to taki jest, nie lał bym, syntetyka bo moze wypłukać nagary i rozszczelnić cały silnik!!

co do samych popychaczy to czasem sioe zapowietrzaja, mi tak raz cholernie stukały, nigdy przedtem wogle, zagrząłem silniczek, tak jak w ksiazce napraw było napisane, i mocno po nagrzaniu go pogazowałem tak z minutke, po popychaczach do dzis nai troche nie słychać nic!

pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

mat-olsztyn

Post autor: mat-olsztyn » wt kwie 26, 2005 06:35

U mnie też strasznie "coś" stuka i mam nadzieje że to popychacze. Odgłos podobny jak starego dielsla. Wogule to było tak że silnik kupilem, wstawiłem do auta, zalałem nowym olejem (Mobil 15W-40) i się zaczeło syraszne chałasowanie. Jest możliwość to zdiagnozować? Mechanior powiedzieł że to raczej panewki albo sworzeń tłoka :( ? Ja łudząc się kuiłem nowe popychacze. Czekam na wolną chwilkę - postaram sie je wstawić. Mam nadzieje że to popychacze........

pozdrawiam
Mat



Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » wt kwie 26, 2005 15:06

popychacze mogą stukać, aż do rozgrzania się silnika do temp. roboczej.



Awatar użytkownika
bebe2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: bebe2 » wt kwie 26, 2005 16:36

Sorry nie napisałem że olej to 10W-40 półsyntetyk, przed wymianą dużo sie zastanawiałem i nie zaryzykowałbym wlania pełnego syntetyku.
Odnośnie przebiegu to jest 119 tyś. i jest pewny.
iqor002 gdyby problemem była gęstość oleju to po rozgrzaniu powinno być jeszcze gorzej, a jest odwrotnie. Dlatego chciałem kupić w miare rzadki olej bo pomyślałem że będzie mu łatwiej dopłynąć do popychaczy.
Dla mnie najbardziej dziwne jest to że czasami po zapaleniu jest kompletna cisza a dopiero po ok. kilometrze zaczyna cichutko stukać. Wtedy wyłączam i załączam silnik i znowu jest cisza.
Gdyby któryś popychacz był -tak sobie myśle- trzepnięty to powinien chyba stukać cały czas, i wtedy bym wymieniał bez zawracania głowy szanownych forumowiczów.
A tak jestem z tego głupi.
Dzięki za podpowiedzi i czekam na dalsze.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt kwie 26, 2005 16:50

nie chodzi o to, jak silnik jest wyłączony i olej jest żadki to spływa z popychaczy i sie zapowoetrzaja, niema to nic wspólnego z tym czy olej bedzie żadszy po rozgrzaniu, bo jak sie rozgrzej eto bedzie cały czas krązył jak jest sprawna pompa olejowa a takowa powinna być.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
bebe2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: bebe2 » wt kwie 26, 2005 17:11

dlatego pisałem wcześniej o zaworze zwrotnym, ktoś miał kiedyś z nim problem?
Pozatym problem jest tylko przy "mocno" zimnym silniku. Jak stoi powiedzmy 2 h to jest wszystko OK.



Awatar użytkownika
jatzek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 19:40
Kontakt:

a ty masz 86 rocznik..

Post autor: jatzek » wt kwie 26, 2005 17:58

masz juz popychacze hydrauliczne? czy moze regulowane plytkami?
jak regulowane > do regulacji.
jak hydrauliczne...to moga po odpaleniu zimnego silnika stukac...moze nie do rozgrzania do 90st, ale tak powidzmy od 10sekund do minuty(?) dwoch...mniej wiecej...
jesli przy rozgrzanym aucie ci stukaja...to trzeba cos z ztym robic. mozesz tez sciagnac pokrywe zaworow i zajrzec na walek rozrzadu cyz nie ulamala sie jakas krzywka itp.


pozdrawiam
Jatzek, golf mk2 1.3iNZ

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 489 gości