stuki w prawym kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » czw maja 10, 2007 10:30

ArturPM pisze:Ja też się dołączę do pytania. Mi zaczęło dzisiaj walić-stukać coś przy lewym kole. Odgłos bardzo podobny do włączającego się ABS-u. Dokładnie wygląda to tak, że stukanie słychać jak zdejmę nogę z gazu albo kiedy auto toczy się na luzie. Przy przyspieszaniu jest ok do momentu kiedy chcę utrzymać stałą prędkość wtedy znowu zaczyna walić. Dziwne jest też to, że przy wdepnięciu hamulca stukanie ustaje - słychać tylko na początku takie "klik" i cisza.?
ja obstawiam brzegób :(


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

matelko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:48
Lokalizacja: cieszanów
Kontakt:

Re: stuki w prawym kole

Post autor: matelko » sob maja 12, 2007 14:04

matelko pisze:Witam mam pytanie jakie są obawy zuzytych łożysk.Czy możliwe jest że łożysko będzie stukac na nierównościach np; jazda po bruku.Oraz czy na kolumnie mac persona to łozysko może stukac i czy dokrecenie śruby w górnym mocowaniu amortyzatora coś da czy,konieczna jest wymiana .Proszę o wszystkie sugestie


Witam mam nadzieje że juz swój problem rozwiazałem moze nie do końca ale wiem co jest byłem u mechaniora a dokładnie auto macher rzeszów gosc wytłukł mi mojego golfika zawieszenie OK moze nawet lepiej. Na szarpakach i na tym sprzecie wyszło ze zawieszenie jest ok wszystkie elementy metalowo gumowe ok ale jest problem z przekładnia kierownicza.To znaczy ze padła jakas listwa w układzie kierowniczy nie wiem dokładnie co to jest wiec jesli ktos ma jekis schemat przekładni golf 4 1,6 to dokładnie postaram sie to wytłumaczyć gosc muwił ze to nic grożnego .Mozna przekładnie zregenerowac i gosc daje nawet gwarancie a koszt to ok 600 zł ale jest jeszcze jedno wyjscie napchac w jakies tam plastiki smaru muwił ze moze pomoze.


matelko

adamtcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 18, 2009 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: adamtcz » wt cze 23, 2009 01:02

Witam ! ! !
Mam podobny problem
Stuki w prawym przednim kole męczą mnie od około 2 tygodni i do tego wyje mi gdzieś łożysko zawieszenie mam blisteina gwintowane i właśnie przed chwilą skończyłem robić a zmieniłem łożysko w prawym przednim, komplet końcówek droążków kierowniczych, swożnie też komplet i w prawym jeszcze łożysko mc persona efekt cały czas ten sam :grrr: co może jeszcze tam stukać jutro jeszcze dla świętego spokoju wymienie gumy na wachaczach.
Stuki to najbardziej słychać przy wolnej jezdzie np. parkowaniu są dosyć głośne .
Macie jakieś pomysły ?
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 01:03 przez adamtcz, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości