Phonocar czy Hertz?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
audimaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 19:43
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Phonocar czy Hertz?

Post autor: audimaniac » wt maja 08, 2007 18:08

Witam Was serdecznie. Dopiero zaczynam moją zabawe w car-audio i zwracam się do Was z pytaniem w związku z zakupem pierwszego kompletu głośników do nowej instalacji. Zaczynam od kupna głosników 16cm i już mam dylemat czy lepiej kupić PHONOCAR TITANIUM czy może Hertz DSK 165?? Oba zestawy sa w podobnej cenie, mianowicie 200zł, sugeruję się cenami z allegro bo tam dokonuję większości zakupów. Będzie to podpięte pod Blaupunkta SAN DIEGO MP35 i wzmacniacz bliżej nie określony, gdyż dopiero planuję jego zakup. przy okazji możecie doradzić jakiego wzmaka szukać do tego. Pozdrawiam

tu sa linki do ww zestawów:
http://www.allegro.pl/item192291573_pho ... etery.html

http://www.allegro.pl/item189984544_her ... edaz_.html

aha, z przodu w tablicy mam jeszcze 10ki pioneera 2way, na razie to wszystko jeśli chodzi tą instalację, z braku budzietu...



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » wt maja 08, 2007 18:13

audimaniac pisze:Hertz DSK 165
to mój typ


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

darek05
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw sie 10, 2006 19:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: darek05 » wt maja 08, 2007 19:30

Nie słyszałem żadnych z tych głośników jeszcze, ale proponuję uzbroić sie w cierpliowść i dozbierać około 30zł bo prawdopodobnie na allegro pojawią się ponownie głośniki Helix Blue 62, które ostatnio były za 230zł. Sam prawdopodobnie będe na nie czekać. Myślę, że warto.



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » wt maja 08, 2007 20:17

Ja mam dokladnie te Phonocardy i graja przyzwoicie jak na swoja cene, oczywiscie w wyciszonych dzwiach. Czy hertz gra lepiej to juz nie wiem. Tweetery vw graja calkiem przyjemnie i nie kują w uszy. Co bys nie wybral bedzie dobrze :]



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » wt maja 08, 2007 20:27

Z tych co podałeś wziąłbym .....Velocity V6 (saturn 169zł ).DSK "zabija" tweeterem ,a w Phonocarach tweeter jest najsłabszym "ogniwem" i o ile "jedwabny" sprawdza się w Y-line(cena ~120zł) ,to w titanium(200zł) ,to pomyłka(ta zwrotka to nie wiem po co ,bo po pierwsze jest on cięty kondensatorem,a po drugie zwrotka tnie go za nisko i "jedwabny" traci swój urok -nie brzmi juz tak fajnie - lepiej słuchać przez kondensatorek(można go podmienić na "lepszy" ale o takiej samej wartości) . Do 200zł polecam Velocity ,no chyba ,że dołożysz i tak jak kolega proponował kupisz Helixa blue 62 (bez MKII ! ) lub lepiej PBs6c.



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » wt maja 08, 2007 21:34

Ja również przymierzam sie do kupna Hertz DSK 165 tylko zastanawiam się czy potrzeby bedzie wzmacniacz A jak tak to jaki? No i nie wiem czy lepiej włozyc glosniki w drzwi bez wyguszenia czy lepiej w półkę Na razie nie mam kasy na takie zabiegi ale kto wie czy w przyszłości tego nie zrobie Jak myslicie?


Piotrek

Awatar użytkownika
audimaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 19:43
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: audimaniac » wt maja 08, 2007 23:15

[ Dodano: 08 Maj 2007 23:17 ]
peterson pisze: czy potrzeby bedzie wzmacniacz A jak tak to jaki?
Dobra kupiłem te DSK, w własciwie to same woofery DV bo była okazja. Bede musiał tylko dokupić jakies tweetery...albo może moje 2way starczą narazie...? Zobacze jak zamontuje!

Jak możecie dopiszcie tylko co z tym wzmacniaczem? Jaka moc powinna być? Czy wzmak 2CH po 40W rms starczy żeby napędzić te 80ki?? Czy musi mieć porównywalną moc do głośników (mówie o RMS).



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » śr maja 09, 2007 08:16

peterson.
Nie w pólkę!
najlepiej w drzwi.
Jesli chodzi o wygłuszenie to jeśli musisz juz z czegoś ważnego rezygnować to zrezygnuj z wygłuszenia.
Koniecznie dystanse w drzwii albo nie montuj głosników wcale - przykręcenie ich tylko do tapicerki jest złym pomysłem.
Zreszta nie wiem jak jest w Twoim (piszesz suzuki vitara)
Ja z braku warsztatu (z doskoku garaż szwagra) musiałem zrezygnować z wygłuszenia drzwii. Nie da sie natomiast zrezygnować z dystansów. najtaniej wykonać samemu z wiorówki. Trochę zabawy z jednym ale czas sie zwraca bo drugi to lustrzane odbicie.
Tak zamontowane głosniki grają prawidłowo, nic nie drzy i wpada w rezonans.
Nie mam porównania z wygłuszonymi drzwiami. powiem tylko ze jak na nakład pracy włożony w to efekt jest dobry



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » śr maja 09, 2007 10:29

ditomek, a panele też sam robiłeś Ja myślałem żeby kupić te

http://www.powe.com.pl/product_info.php ... ucts_id/99

Powiedzcie mi jeszcze czym sie różni dystans od pierścienia

Jakie będę potrzebował, pomóżcie wybrać coś z tego

http://www.powe.com.pl/index.php/cPath/35

na pewno 165mm ale jaki gruby do mkII??

Nie wiem ile kosztuje płyta MDF, moze nie opłaca się samemu robic? Wiecie coś na ten temat?

Decyzja zapadła, kupuje HERTZe DSK 165

http://www.allegro.pl/item190030398_her ... aniej.html


Piotrek

Awatar użytkownika
audimaniac
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 19:43
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: audimaniac » śr maja 09, 2007 11:05

ditomek pisze:Zreszta nie wiem jak jest w Twoim (piszesz suzuki vitara)
Tak własciwie to nie mam możlowości wrzucenia tego w przednie drzwi, tak więc - niestety, leca do bagażnika. Tam mam zamiar zrobić im w nadkolach (sa głębokie) coś w stylu takch kolumn- skrzynek, czyli poprostu zamknac je w komorze z MDF i odpowiednio solidnie wygłuszyć, tylko niewiem czy zrobić to zamknięte, zupełnie szczelne czy zrobić coś w stylu "bass- reflex", ta komora jak licze pod te DSK bedzie miała ok 8dm3 (0,3m x 0,2m x 0,15m) Jak one tam będą się czuć? Czy to dobry pomysł? . Krótko mówiąc coś podobne jak w drzwiach tyle ze w bagażniku :/ Narazie innego wyjścia nie widzę



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » śr maja 09, 2007 12:34

"Decyzja zapadła, kupuje HERTZe DSK 165"

Tylko od razu pomyśl o wzmacniaczu i to o raczej "ciepłym" brzmieniu ( np. audison) ,bo radiem tego nie napędzisz.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw maja 10, 2007 08:35

peterson, chyba sie nie zrozumieleismy - pisamel o mk3 :)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
peterson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: czw lut 24, 2005 14:11
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: peterson » czw maja 10, 2007 15:19

peterson, sorki :grin:


Piotrek

Awatar użytkownika
Thom@s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 21, 2007 10:38
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Thom@s » czw maja 10, 2007 19:10

peterson pisze: Powiedzcie mi jeszcze czym sie różni dystans od pierścienia
to ja tez sie przylaczam do pytania :grin:


BANSUJ!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości