Pomocy!!! - podłączenie alarmu!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzychugor

Pomocy!!! - podłączenie alarmu!!!

Post autor: krzychugor » ndz kwie 24, 2005 15:13

Witam. Mam problem z podpięciem alarmu.:kac: Zakupiłem właśnie takowy na allegro. Podpiąłem już zasilanie, mase, syrenkę, stop, diode, włacznik serwisowy ale mam problemy z resztą!!! Gdzie wpiąć resztę?? Jeśli ktoś wie to napiszcie proszę...



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » ndz kwie 24, 2005 16:02

jaka reszte? zostaje jeszcze kierunek prawy/lewy, i ewentualne czujniki jak sa.
kolory potrzebnych przewodow znajdziesz na forum


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
AEM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: pn lis 01, 2004 19:16
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: AEM » ndz kwie 24, 2005 16:59

przecież jeśli kupiłeś nowy to masz instrukcję montażu ze schematem. A swoją drogą podziwiam ludzi którzy mają problemy z podstawowym montażem - jaka pewność że montaż jest pewny i np. imobilajzer nie odłączy w najmniej oczekiwanym momencie?


Jak jadę to nie piję - za dużo się rozlewa!

krzychugor

Post autor: krzychugor » ndz kwie 24, 2005 18:51

ok. jest schemat ale nie do końca czytelny. dlatego nie wiem w którym miejscu się wpiąć w kierunki i w obwód w drzwiach



xmacia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt sty 07, 2005 18:13

Post autor: xmacia » ndz kwie 24, 2005 19:01

jak nie wiesz pod które przewody podłączyć zamek to zdejm tapicerkę z drzwi i przy klamce masz przełącznik do sterowania centralnym . przewody / + ,otwieranie i zamykanie /. Podłącz tam 2 przewody z centralki alarmu . Zobacz tylko czy z alarmu do sterowania centralnym masz + czy - .w golfie jest +



krzychugor

Post autor: krzychugor » ndz kwie 24, 2005 19:28

nie chodzi mi o podpięcie centrala bo to już zrobiłem ale o podpięcie alarmu do drzwi po których otwarciu alarm się włącza. Co do kierunków to znalazłem coś na forum o oznakowaniu kabli ale czy mam się w nie wpiąć obok stacyjki czy gdzieś w skrzynce z bezp.??? :kac:



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » ndz kwie 24, 2005 22:20

no w karoseri masz wlacznik drzwiowy. musisz sie do niego dobrac i do kabelka, podlaczyc go do alarmu i po problemnie
a co do kierunkow to proponuje podpiac sie przy skrzynce bezpiecznikow, i jeszcze sprawdz miernikiem lub probnikiem czy to napewno kierunki


Sprzedam; [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=178273][b]zestaw, mono-wtrysk, na przerobienie z gaźnika[/b][/url]

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » ndz kwie 24, 2005 22:47

co do kierunków to można wpiąc się do kostki którawchodzi do kolumny kierowniczej , a co do dźwi to wyciągnij włacznik który jest w słupku dźwi przód- tył i zobacz w tych trzech przewodach



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » ndz kwie 24, 2005 23:50

Jak lampka wewnetrzna swieci Ci na wszyctkie drzwi to podpinasz sie tylko do włącznika z drzwi przednich prawych,o ile dobrze kojarze to ten brądzowy z bialom liniom,bo sa tam dwa.Pozdro


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » ndz kwie 24, 2005 23:52

albo lewych zalezy gdezie masz blizej do centralki.U mnie po wpieciu do jednych działa na wszystkie


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Jozef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: czw lut 24, 2005 09:50
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Jozef » pn kwie 25, 2005 07:19

Wyłaczniki drzwiowe podepnij wg wskazówek powyżej, będzie to przewód biało-brązowy wychodzący z drzwi. Kabelki kierunkowskazów najlepiej sprawdzić wg schematu instalacji jakie kolory mają być, możesz także zajrzeć np. do lewej lampy kierunkowej i sprawdzić jaki kabelek tam przychodzi oprócz brązowego. Przed podłączeniem do niego (w pobliżu skrzynki bezpiecznikowej) upewnij się, że jest to właściwy przewód. Można to zrobić wbijając agrafkę w ten drucik i podłączając do niej żarówkę i do masy. Jeśli przy włączonym kierunkowskazie zaświeci to jest ok. Z alarmu do kierunkowskazów musi wychodzic jeden kabelek rozwidłowny później na dwa, w których są diody, chyba takie wyjście miałęś w zestawie alarmu.



krzychugor

Post autor: krzychugor » pn kwie 25, 2005 20:28

Panowie. dzięki wielkie za rady z podpięciem!!!! Wszystko wpiąłem wg wskazówek i jest dobrze. mam tylko problem z samą centralką tzn. w momęcie włączenia lub wyłączenia alarmu na pilocie nie pika syrena i wygląda na to jak by się alarm nie włączył a impuls podaje tylko na kierunki i w momęcie naciśnięcia pilota one się zapalają a w centralce przekaźnik przeskakuje. :panna: Co więcej jak próbuje wejść w tryb serwisowy to normalnie działa i syrenka o wszystkim informuje. Co to może być???? :crazy:



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » pn kwie 25, 2005 20:35

Normalna sprawa. Po prostu w alarmie ustawione jest ciche powiadamianie o wchodzeniu badz wychodzeniu ze stanu czuwania. Mozna to ptzetsawic wedlug zamieszczonego schematy jaki dostales wraz z alarmem.



krzychugor

Post autor: krzychugor » pn kwie 25, 2005 20:50

Początkowo też tak myślałem ale po załączeniu alarmu w momęcie otwarcia drzwi nie wyje syrena i alarm sie nie uaktywnia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 384 gości