EPC i Check

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rdomino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 09, 2006 08:59
Lokalizacja: TWardogóra

EPC i Check

Post autor: rdomino » pn maja 07, 2007 10:15

Witam.
Mam problem (z seatem cordobą co prawda, ale silnik jednak VW :) ) - zapalił się EPC i Check. Wiem, że najprościej podjechać na kompa, ale tego chyba nie da się zwykłym VAGiem czytać, bo ma magistralę CAN... (rocznik 2004)
Zdjęcie klem na parę minut kasuje błąd, ale po przejechaniu kilku kilometrów problem wraca. Raz po skasowaniu auto stało odpalone na podwórku z 15 minut i nic, dopiero po jeździe zapalił kontrolki... Poza kontrolkami wszystko ok, żadnych spadków mocy, zwiększenia spalania itp... Jedyne, co zauważyłem, to dziwne "cykanie" zaworu odpowietrzenia zbiornika paliwa (chyba to jest to, sądząc po numerze części - mała puszeczka z dwoma wężykami i złączem dwuprzewodowym przymocowana w okolicach zbiorniczka wyrównawczego). Odłączenie zasilania tego zaworu przy "czystej" desce, bez żadnych błędów powoduje identyczny objaw - epc+chceck na stałe...
Może ktoś wie jak ten zawór powinien pracować, w jakiś cyklach? Bo chyba nie z częstotliwością ok. 2 Hz? Ewentualnie jak można go sprawdzić przy pomocy narzędzi typu miernik uniwersalny?
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 14:07 przez rdomino, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn maja 07, 2007 10:30

Niedawno coś takiego miałem czyli [błąd zaworu oparów paliwa] była przerwa w instalacji EPC to jeszcze za wysoka temperatura płynu [czujnik na krućcu wodnym] lub też czujnik świateł stop a SHECK –sonda lambda lub zawór EGR recyrkulacji spalin lub jak zauważyłeś zawór oparów paliwa bodajże firmy SAGEM W moim przypadku wszystkie trzy elementy występowały naraz



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn maja 07, 2007 12:02

Zacznij od sprawdzenia czy masz STOP? Ja tak nie dawno miałem.



rdomino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 09, 2006 08:59
Lokalizacja: TWardogóra

Post autor: rdomino » pn maja 07, 2007 12:04

Jest stop, chyba że kontrolki zapalają się w przypadki chwilowej przerwy w obwodzie i tak zostają???



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 510 gości