po naprawie wydechu stracił na mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

po naprawie wydechu stracił na mocy

Post autor: Giugiaro1 » ndz maja 06, 2007 15:04

Kilka dni temu okazało się że urwała mi się rura wydechowa przed tłumikiem środkowym. Wczoraj pojechałem do zanjomego mechanika żeby pospawać tą rure. Jak się okazało w całym układzie było kilka drobnych dziurek wielkości 1cm x 2cm. Wszystko zostało załatane, założone tak jak wcześniej i w aucie jest teraz dużo ciszej w czasie jazdy i przyspieszania niż przed spawaniem. Problem jest taki że mam wrażenie że to autko już nie przyspiesza tak jak wcześniej. Czy istnieje taka możliwość że tłumik jest zapchany i utrudnia usuwanie spalin? Nie wiem kiedy był wymieniany ani czy był w ogóle wymieniany. Co zrobić żeby odzyskać moc?



Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Post autor: majster heniek » ndz maja 06, 2007 15:35

Problem jest taki że mam wrażenie że to autko już nie przyspiesza tak jak wcześniej. Czy istnieje taka możliwość że tłumik jest zapchany i utrudnia usuwanie spalin? Nie wiem kiedy był wymieniany ani czy był w ogóle wymieniany. Co zrobić żeby odzyskać moc?
oczywiscie ze jest mozliwosc zapchania tlumika , a nawet samych rur laczacych nagarem
jak spawales srodkowy trzeba bylo obstukac go trzonkiem mlotka i wywalic wszystkie paprochy ktore oderwaly sie w srodku tlumika i tak samo zrobic z rurami laczacymi tylko nie za mocno abys ich nie pogial , no i z koncowym tlumikiem tez- ja tak robilem ze swoim nie wszystko dalo sie wysypac ze srodka , ale bylo tego sporo :bigok:


Obrazek

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Giugiaro1 » ndz maja 06, 2007 18:51

Kurcze, żebym wcześniej zapytał na forum to bym zrobił tak jak piszesz. Nie byłem przy tym jak kolega demontował wydech więc może go obstukał? Byłem dopiero przy zakładaniu.

PS. Czy wywalenie środkowego tłumika zwiększyło by moc? Podobno to nie jest taka prosta sprawa, bo kombinując można łatwo pogorszyć osiągi. Jakie wy macie patenty na wydech w Golfie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości