Pytanie o zestaw...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
MariuszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 03, 2007 21:43
Lokalizacja: Chrzanów

Pytanie o zestaw...

Post autor: MariuszM » czw maja 03, 2007 22:13

Witam jako nowy użytkownik wszystkich forumowiczów!

Chciałbym poradzić się ludzi którzy znają się na Car Audio o dobór sprzętu do golfa III 2drzwiowego. Z tego co się oczytalem postów na forum wiem już że obowiązkowo trzeba wytłumić drzwi. Co do sprzętu to w tej chwili posiadam radio Kenwooda które w przyszłości zostanie zmienione na odtwarzacz DVD ale najpierw chcialbym uzyskać troche dobrego brzmienia wewnątrz. W chwili obecnej na przodzie w drzwiach znajdują się standardowe głośniki montowane fabrycznie w golfach. No i chyba gwizdki są też jakieś w desce rozdzielczej schowane za maskownicami w okolicach drzwi (ściagalem je i przynajmniej na pierwszy rzut oka tak wyglądają). W tylnej półce poprzedni wlaściciel zamontował parę głośników Kenwooda o oznaczeniu KFC-HQ710. W bagażniku jest zamocowany wzmacniacz również Kenwooda ( 4 channel amplifier KAC-644).

Wiem, że te głośniki w tylnej półce to nienajlepszy pomysl ale narazie musi tak zostać (do czasu aż kupie nową półeczkę). Tymczasem chciałbym narazie wymienić przód i zamonować jakiegoś porządnego suba do bagażnika (mowimy oczywiście o skrzyni a nie tubiebuuuuubie).

Nie znam się za dobrze na sprzęcie ale z tego co dane mi bylo uslyszec dotychczas grające zestawy przypadła mi do gustu firma Magnat.

Zastanawialem się nad jakimiś dobrymi głośnikami 16,5 w drzwi np. TYMI i do tego jakiś mięsisty sub może TEN?

Moje pytania:

1. Czy fajnie to zagra z tym wzmacniaczem który mam czy trzeba sie rozglądać już za czymś innym?
2. Co zrobić z tymi glośniczkami które znajdują się w desce na przodzie?
3. Czy narazie tylne glośniki w półce mogą współpracować jeśli podepne jeszcze pod wzmacniacz suba?
4. Czy ktoś z okolic krakowa/katowic/ chrzanowa :) podjąłby się wytłumienia drzwi za rosądną cenę ??

5. Czy macie jakieś inne propozycje? Jeśli tak to jakie? Kasa którą mam zamiar przeznaczyć na suba i parę głośników w drzwi to ok 700 - 800 plnów....

Czekam z niecierpliwościa na jakieś rady. Z góry dzięks!



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw maja 03, 2007 23:55

Po pierwsze - jeszcze troszke poczytaj :helm: . Dobrze, że wyczytałeś o wygłuszeniu bo to podstawa.
MariuszM pisze:1. Czy fajnie to zagra z tym wzmacniaczem który mam czy trzeba sie rozglądać już za czymś innym?
Daruj sobie firmę Magnat... Bazar power i nic więcej. Za dużo masz kasy do utopienia.
2. Co zrobić z tymi glośniczkami które znajdują się w desce na przodzie?
To co z tymi z półki - allegro. Nie ma sensu ich zostawiać. Twój nowy zakup to odseparowany zestaw w którego skład wchodzi woofer, który zapodasz w drzwi i tweetery. Niepotrzebne a wręcz nie na miejscu są tu jakieś dodatki.
3. Czy narazie tylne glośniki w półce mogą współpracować jeśli podepne jeszcze pod wzmacniacz suba?
Po co taka kakofonia. Przód odseparowany, z tyłu sub i koniec.
4. Czy ktoś z okolic krakowa/katowic/ chrzanowa podjąłby się wytłumienia drzwi za rosądną cenę ??
Firmy żadnej nie polecę bo efektów pracy nie widziałem. Uważam, że sam dasz radę. Przeczytasz archiwalne posty, w razie czego pisz. Jak masz 2 lewe ręce do takich robót to ewentualnie mogę pomóc ale spodziewam się, że dasz rade.
5. Czy macie jakieś inne propozycje? Jeśli tak to jakie? Kasa którą mam zamiar przeznaczyć na suba i parę głośników w drzwi to ok 700 - 800 plnów....
Pewnie, że mamy. Byle nie Magnat heh. Na przód 2 nieśmiertelnych bohaterów tego (i innych) forum: Helix albo PB. Sub: PB, Intertechnik... zależy co preferujesz. Dojdą kable, materiały na głuszenie. Skrzynie do suba i pierścienie robi Kubus20 forum więc szukać nie musisz.

Poczytaj jeszcze troszkę, faq przedewszytkim.


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
MariuszM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 03, 2007 21:43
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: MariuszM » pt maja 04, 2007 11:54

Kiler pisze:Po pierwsze - jeszcze troszke poczytaj :helm: . Dobrze, że wyczytałeś o wygłuszeniu bo to podstawa.
Przeczytałem całe FAQ i rzeczywiście sporo więcej teraz rozumiem. Może jeszce nie wszystko jest w 100 procentach jasne ale podstawowe elementy dobrego systemu już znam. Co do wygłuszenia to będzie robione w okolicach lipca/sierpnia bo najpierw musze zrobić małe poprawki blacharsko-lakiernicze drzwi.
Daruj sobie firmę Magnat... Bazar power i nic więcej. Za dużo masz kasy do utopienia.
To może coś takiego HELIX lub PB. Do tego 2giego są w promocji PIERŚCIENIE albo DYSTANSE. Więc mam dylemat które wybrać.
To co z tymi z półki - allegro. Nie ma sensu ich zostawiać. Twój nowy zakup to odseparowany zestaw w którego skład wchodzi woofer, który zapodasz w drzwi i tweetery. Niepotrzebne a wręcz nie na miejscu są tu jakieś dodatki.
Co do głośników z tylnej półki to nie ma żadnej wątpliwości że je wywale, ale sprzedawać nie będe bo zawsze można je spowrotem zamontować jak kiedyć będe autko sprzedawał/wymieniał. A te głośniczki z podszybia też zostaną na swoim miejscu, odłącze je tylko od obecnej instalacji. Te z drzwi też poczekają w garazu na powrót do łask ;).
Po co taka kakofonia. Przód odseparowany, z tyłu sub i koniec.
OK półka z głośnikami idzie w kąt...
Firmy żadnej nie polecę bo efektów pracy nie widziałem. Uważam, że sam dasz radę. Przeczytasz archiwalne posty, w razie czego pisz. Jak masz 2 lewe ręce do takich robót to ewentualnie mogę pomóc ale spodziewam się, że dasz rade.
Po bliższym zapoznaniu się z tematem wydaje mi się że jakoś sobie poradzę z tym wygłuszeniem drzwi :helm:

Co do suba to znalazłem tylko taki PB bo te co są na allegro z Helixa jakoś do mnie nie przemawiają... Pozostaje tylko kwestia dobrej skrzyni do niego :hmm:

Mam jeszcze jedno pytanie. Znalazłem na forum dokładne faq jak zrobić panele pod gwizdki w golfie mk2 robione przez kolege Mjasiek'a. Dla mnie to jest już zdecydowanie wyższa szkoła jazdy szczególnie z jeżeli chodzi o ładne wykończenie. Czy ktoś zna firmę lub kogoś kto by się podjął wykonania takich panelików dla golfa mk3...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości