Centralny zamek tylnej klapy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Centralny zamek tylnej klapy

Post autor: manieczek111 » czw maja 03, 2007 16:26

Witam, nie dziala centralny zamek tylnej klapy.Sam zamek jest ok. Na dzien dzisiejszy aby otworzyc tylna klape mysze za kazdym razem wsadzic kluczyk do zamka. Sprawdzilem przewody idace do silownika w klapie. Sa dwa, brazowy i brazowo-czarny. Na brazowym jest masa, a na tym drugim powinen byc synal ,no ale go nie ma.
I mam pytanie ktoredy jest poprowadodony ten sygnalowy przewod, musze sprawdzic czy nie ma zadnej przerwy.
Zrodlo sygnaly jest w module komfortu? tam znalazlem na pin nr 15 brazowo-czarny ale na nim caly czas jest +12 niezaleznie czy zamykam czy otwieram



greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 19:54

manieczek111 pisze:Sprawdzilem przewody idace do silownika w klapie. Sa dwa, brazowy i brazowo-czarny
jesteś pewny że te przewody dochodza do siłownika??? bo powinny do samego zamka, a do siłownik apowinny dojść przewody w kolorach niebieskim i zielonym



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw maja 03, 2007 21:12

A może poszukaj w instrukcji do auta jak to jest z ustawieniem zamka. W MKIII chyba jest coś takiego, że jak przekręcisz kluczyk w klapie w daną pozycję to central zamyka i otwiera, a jak przekręcisz w inną pozycję to masz w kapie manual i central nie działa w klapie.
Zastrzegam, że chyba tak jest bo nie mam instrukcji ale gdzieś o tym na forum czytałem, a u siebie nie eksperymentowałem.



greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 21:15

kristo, dobrze prawisz - sam bym ci dał plusa :bigok:



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » czw maja 03, 2007 21:21

:blush:
Kurde dzięki (greg Pomógł:423 !!!)



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » czw maja 03, 2007 21:25

kristo pisze:A może poszukaj w instrukcji do auta jak to jest z ustawieniem zamka. W MKIII chyba jest coś takiego, że jak przekręcisz kluczyk w klapie w daną pozycję to central zamyka i otwiera, a jak przekręcisz w inną pozycję to masz w kapie manual i central nie działa w klapie.
Zastrzegam, że chyba tak jest bo nie mam instrukcji ale gdzieś o tym na forum czytałem, a u siebie nie eksperymentowałem.
dalbym plusa jakby mi to pomoglo. faktycznie tak jest, ale w moim przypadku zmiana pozycji zamka nie pomaga.
greg pisze:esteś pewny że te przewody dochodza do siłownika??? bo powinny do samego zamka, a do siłownik apowinny dojść przewody w kolorach niebieskim i zielonym
jutro pojde do garazu i sprawdze jak to dokladnie jest. Wiem na pewno ze te dwa przewody ktore podalem wychodza z poloczenia miedzy klapa a bagaznikiem, a pozniej biegna wzdluz klapy.a co ze zrodlem sygnaly?jest nim modul komfort? ktory pin?



greg

Post autor: greg » czw maja 03, 2007 21:56

manieczek111 pisze:est nim modul komfort?
tak
manieczek111 pisze:ktory pin?
tych kolorów co podałem? niebieski 2/23 zielony 18/23 natomiast brązowo/czarny to jest sygnał dla modółu o otwarcziu lub zamknięciu zamka (to co pisał kristo, )

[ Dodano: Czw Maj 03, 2007 9:58 pm ]
manieczek111, weź no rozbierz pokrywę klapy - w końcu to tylko 2 wkręty i sam zobaczysz czy nie mam racji

[ Dodano: Czw Maj 03, 2007 10:00 pm ]
manieczek111 pisze:dalbym plusa jakby mi to pomoglo
ja nie wpadłem na pomysł ze mogłeś pzrestawić zamek a powinienem od tego zacząć - więc ja doceniam jego radę

[ Dodano: Czw Maj 03, 2007 10:02 pm ]
tak terazwpadłem - - słuchaj a może inaczej - sprawdź czy przy opcji zę ma się zamykać centralny/otwierać zamek w klapie - czy na tym kablu brązowo/czarnym masz masę - bo jak nie masz masy to tu masz przyczynę dlaczego ci siłownik nie zamyka - modół komfort uzyskuje informację że masz przestawiony zamek w pozycji żeby nie otwierał.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » czw maja 03, 2007 22:09

klapa jest rozebrana, tylko teraz nie chce mi sie biec do garazu i sprawdzac dokladnie jak to tam jest. Jutro z rana pojde.
Ok. sprawdze , ale to juz jutro...

Pozdr.

[ Dodano: 04 Maj 2007 21:14 ]
greg, miales racje co do kolorow tych kabelkow . Wczoraj zle spojrzalem na caly mechanizm i troszke zamieszalem. Sprawe rozwiazalem, przyczyna : zasniedziale styki przy pompce centralnego( i to na ostro).

thx za podpowiedzi, pozdrawiam.

Temat do zamkniecia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości