Prolblem z układem chłodzenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

da1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 03, 2007 01:47
Lokalizacja: Łuków

Prolblem z układem chłodzenia

Post autor: da1234 » czw maja 03, 2007 01:55

Witam mam problem z ukladem chłodzenia w swoim golfie. A mianowicie slinik szybko sie nagrzewa nawet w trasie wentylotor cały czas musi się załączać dół chłodnicy i dolna rura od chłodnicy jest zimna. Tremostat jest dobry napewno wkładałem juz 3 różne i wcześniej je sprawdzałem nawet wyciągałem od znajomego od jego golfa dobry i tez sie to działo. Cały układ mam sprawny tak więc nie ma mowy z zapowietrzeniu bo za zkazdym razem ja wyjmowałem termostat to go póżniej odpowietrzałem.Czy to może być uszczelka od głowicy. Ale raczej jak mam golfa na lpg to by parownik szroniał a nic takiego sie nie dzieje.Prosze o pomoc co mam jeszcze sprawdzic.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw maja 03, 2007 03:04

Może źle wkładasz termostat i nie może się otworzyć.
A tak przy okazji termostaty Werneta są do bani, lepiej zaopatrzyć się w Wahlera.
Sprawdź, czy termowyłącznik w chłodnicy jest dobry,byćmoże za wcześnie się załącza a wtedy dolna część chłodnicy jest chłodna bo schłodził ją wentylator.



da1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 03, 2007 01:47
Lokalizacja: Łuków

Post autor: da1234 » czw maja 03, 2007 12:17

Termostat dobrze wkładam bo to nie tylko ja wkladałem także mechanik i napewno te co wkładałem są dobre bo nawet z drugiego samochodu był wyciągany dobry. Włacznik wntylatora jest dobry wentylator się załacza dopiero powyżej 90 stopniach i niestety musi chodzic prawie caly czas bo on tak sie grzeje i szybko dochodzi do tej temperatury jak go odpale juz po przejechaniu 5-10 km naewt w trasie juz wentylator musi chodzic zeby go słchodzic.



Awatar użytkownika
leviticus_1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 10, 2005 23:51
Lokalizacja: OSTRÓDA

Post autor: leviticus_1 » czw maja 03, 2007 14:14

kolego ja nie wiem co jest z tymi 1.6-tkami.mam to samo..tyle że w jettcie ale to to samo..wymieniłem już chłodnice, ze trzy termostaty i dalej to samo..gotuje się..po 7,8 minutach odpalenia mam ponad 100 stopni..Ojciec podpowiedział mi że może być źle ustawiony zapłon ale nikt na forum mi nie podpowiedział..



da1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 03, 2007 01:47
Lokalizacja: Łuków

Post autor: da1234 » czw maja 03, 2007 14:36

Hm ale u mnie zapłon nie był ruszany od roku i wcześniej było dobrze. Tylko teraz po tej zimnie tak szaleje mi z tą tempertaurą.

[ Dodano: 05 Maj 2007 10:05 ]
Kolego od jetty moj znajomy mehcanik rozwiązał mi problem na jakiś czas wymontował całkiem termostat i jest dobrze na lato można tak jeździc.pozatym mechanik twierdzi ze to moze byc uszczelka pod głowica lub moze gdzie byc pęknięta głowica :( ALE MAM NADZIEJE ZE KTOS NA TYM FORUM SIĘ ZNAJDZIE KTO ROZWIĄZE NASZ PROBLEM.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 143 gości